הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רזה עם אף קצת ארוך
 
לאחר שאימצה את טוטי הגור השובב, קארין רחמין מרגישה נפלא - היא הצילה אותו ממוות והוא יהיה לה לחבר שת-מי-ד ישמח לקראתה
מאת קארין רחמין | 12.01.2015
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

לא טוב היות האדם לבדו. גם לכלב זה לא בדיוק מתאים. לחזור למיטה ריקה אחרי יום עבודה ארוך או עוד דייט כושל, לבהות בהתכתבויות ישנות של שניכם, ובתמונות חדשות שלהם יחד. ברקע רעש של גשם יורד, שמשתלב באופן כמעט מושלם עם החדש של ג'ון לג'נד. את ממלמלת לעצמך ש"יותר גרוע מזה כנראה שאין" ונרדמת. והכלב? את מיטת הקינג סייז ושמיכת הפוך המפנקת מחליפים כלוב קטנטן ועיתונים ספוגים בצואה ושתן. הגשם נשמע היטב מעל גג הכלבייה הקודרת, וגם יללותיהם הרמות של השוהים בה. אבל יש פתרון אחד שיכול להפיג את בדידותכם וגם להציל חיים - אמצו לכם חבר , ורצוי כזה שהולך על ארבע.

 

בישראל עשרות אלפי כלבים וחתולים חסרי בית מתים מדי שנה כתוצאה מהזנחה, נטישה, רעב, קור, מחלות וגם על ידי הרשויות שלעיתים בוחרות לסיים את חייהם כפתרון לבעיית ההתרבות הבלתי מבוקרת והשיטוט ברחובות. הן דואגות להציג את ההרג האכזרי כהמתת חסד, ולטענתן, כאשר הכלביות העירוניות הופכות לצפופות - אין מנוס מלהרדים למוות את החולים והזקנים, אלה שכביכול תופסים מקום ודורשים טיפול אינטנסיבי יותר, וגם אלה, שלמרבה הצער, הרבה פחות מבוקשים בקרב המאמצים. אך בפועל גם לא מעט גורים וכלבים בריאים לחלוטין מומתים מדי שנה, רק מפאת חוסר מקום ואי יכולת (או רצון, תלוי את מי שואלים) להתמודד עמם.

 

זה היה עניין של זמן עד שנצרף חבר חדש למשפחה המתהווה שלנו, וכשהגיע הרגע המתאים, נסענו לבחור אחד ביום אימוץ של "תנו לחיות לחיות" המתקיים מדי שבת בבוקר. עשרה כלבים ישבו בכלובים הפזורים במקום - קטנים וגדולים, שקטים וקופצניים, גזעיים ומעורבים - כל אחד ואישיותו הכובשת, אך לכולם מכנה משותף אחד: עיניים עצובות שזועקות "קחו אותי הביתה". אחרי שיטוט קצר ולא מעט לבטים, בחרנו בגור קטנטן בן חודשיים וחצי, שהשתולל בכלוב עם אחיו והתחנן לתשומת לבם של העוברים ושבים. שניהם נמצאו בדירה קטנה באשקלון עם עשרה כלבים נוספים שסבלו מהזנחה.

 

לכולם מכנה משותף אחד: עיניים עצובות שזועקות "קחו אותי הביתה"
תצלום: תנו לחיות לחיות, תצלום לובי: sxc

טוטי (על שם שחקן הכדורגל, כמובן) לא נראה בדיוק כמו הצ'יוואוואה מבברלי הילס. הוא רזה, עם אף קצת ארוך ופרווה די דלילה, כתוצאה מטיפול לקוי. אבל למדתי שכלבים הם הרבה יותר מאקססורי מתוק או מגנט לבלונדיניות ארוכות רגליים. יש להם נשמה ענקית ורצון אינסופי להעניק ולקבל אהבה. הם זקוקים לחום וחברה ויודעים להחזיר פי שלושה. הם חברי אמת ולתמיד, וגם כשנדמה לכם שכולם נעלמו, שאף אחד לא מבין אתכם ואתם לבד בעולם - יהיה פרצוף אחד שמח שיתרגש משובכם הביתה בכל פעם מחדש. אפילו אם רק יצאתם לזרוק את הזבל.

 

הוא לא החבר הראשון שלי. היו לי שלושה עוד הרבה לפניו. על כולם שילמתי לא מעט ואת כולם הבאתי ממקומות מרוחקים. אחד מהם עדיין חי, והפרידות מהאחרים היו קשות וכואבות. זה לא פשוט לאבד חלק ממך, ומי שלא חווה זאת לעולם לא יבין. אך האם יש הבדל בין כלב שנרכש תמורת כמה אלפי שקלים לעומת כזה שאומץ כמעט בחינם? לא ממש. ייתכן שהכלב שתקנו יהיה יותר סקסי ומושך, אבל שניהם ראויים ויודעים להעניק אהבה במידה שווה. ואולי הכלב המאומץ אף יותר, כי הוא יודע שהצלתם לו את החיים, והוא לא ישכח לכם את זה לעולם. מעבר לכך, סחר בכלבים הוא תופעה שיש למגר, ונצליח לעשות זאת רק אם מספיק אנשים יפנימו שכל אימוץ כלב הוא הצלת חיים.

 

לכל תהליך אימוץ נלוות חששות, על אחת כמה וכמה כשמדובר בגור הדורש טיפול בדיוק כמו תינוק שנולד - לילות לבנים, חינוך לצרכים, האכלה מבוקרת והמון תשומת לב. לשאלה השכיחה ביותר "מה עושים איתו כשצריך לצאת מהבית?" ישנה תשובה פשוטה מאוד - משאירים אותו לבד. אין כל כך ברירה, ואומנם לכלב יהיה קצת קשה בהתחלה, אבל תזכרו שעדיף להיות כמה שעות לבד בבית מאשר לבלות חיים שלמים בכלבייה סרוחה וצפופה, בעיקר בחורף הקר.

 

אז תפנו לכם את שבת בבוקר ואתרו את יום האימוץ הקרוב לביתכם. העיניים הקטנות והעצובות כבר יעשו את העבודה, ואני בטוחה שגם אתם תחזרו הביתה עם חבר חדש לחורף. ואם עדיין לא השתכנעתם, תזכרו שגם כשקר לכם נורא, זרקו אתכם, עצוב לכם והבדידות משתלטת, וגם אם חשבתם שיותר גרוע מזה כבר לא יהיה - תחשבו על מצבם של ההולכים על ארבע, אלה שלא התמזל מזלם והם לא נולדו מספיק יפים או למשפחות מספיק טובות ועכשיו הם לבד. בדיוק כמוכם.

 

*מידע נוסף על ימי אימוץ ניתן למצוא בעמוד הפייסבוק של "תנו לחיות לחיות" וכן באתרי האינטרנט ועמודי הפייסבוק של העמותות השנות. גוגל איט.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©