הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
על מי אני עובדת?
 
היא יודעת שהוא לא מתאים לה, אבל הייתה מוכנה לסבול ולהמשיך את הקשר איתו לאחר סיום היחסים. דניאל כהן במונולוג על סבל
מאת דניאל כהן | 24.01.2015
 
 

 >>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

נפרדנו. יצאתי מהבית שלו ומחקתי את המספר שלו, כדי שלא אוכל לבדוק מתי הוא היה מחובר בפעם האחרונה בוואטסאפ, מחקתי את התמונות, כדי שלא אוכל להיזכר ולכאוב עליהן ומחקתי גם את כל ההודעות כדי שלא אקרא אותן שוב ושוב, אנתח אותן ואבכה. כמעט אפילו מחקתי אותו מהפייסבוק, אבל אז הבנתי שמדובר בצעד שעלול להיות פזיז מדי ואני עשויה להצטער על כך, ואין לי אומץ, אז התעשתתי על עצמי, ולא עשיתי את זה. זהו, הרגיש לי כאילו מחקתי אותו מחיי. ממש. תמשיכי לעבוד על עצמך.

 

נניח בצד את העובדה שהוא ממש לא בשבילי ולא מתאים לי בשום אופן. לא האופי שלו, לא המראה, לא דרך החיים ולא הערכים בהם הוא מאמין. הוא האנטיתזה הגמורה שלי, ועם כמה שהדיבור על הפכים נמשכים יכול להיות נכון, הפעם ידעתי שאני נכנסת למבוי סתום. אבל החלטתי בכל זאת לתת לו צ'אנס כי היה בו משהו שמשך אותי, משהו מסקרן, משהו שידעתי שייגמר רע. וגם כי קצת נמאס לי להיות לבד.

 

נפרדתי ממנו אחרי עצבים רבים שהוא העביר בגופי בחודשים האחרונים. והאמת שהוא לא התנגד, וחרטט לי שהוא לא בנוי לקשר עכשיו. ועם כמה שידעתי שהקשר לא בשבילי, באיזשהו מקום גם האגו שלי נפגע, כי מי לא רוצה שילחמו עליה ממש עד השנייה האחרונה? מי לא רוצה שהוא יפול על ברכיו ויתחנן, שניתן הזדמנות אחרונה? ממש. וזה לא קרה, וכמו שהרבה נפרדים טריים משקרים לעצמם ולאחרים, אנחנו "נפרדנו ביחד".

אני, הסתומה שלא יודעת לסיים דברים סופית, שיתפתי פעולה
תצלום: sxc. תצלום לובי : זהר שעוני 

הטעות השנייה שלי הייתה לשמור אתו על קשר אחרי הפרידה כי קשה לו להתנתק. ועם כמה שהוא לא בנוי לזוגיות כרגע, ואין לו זמן עכשיו להתעסק במערכות יחסים, הוא לא יכול להתנתק ממני, אז הוא ממשיך לצלצל ולשלוח הודעות, כאילו הכול כרגיל. ומה יותר מעצבן כשהאקס מדבר אתנו כאילו הכול כרגיל? כאילו אנחנו סחבק מהצבא, הידידה מהתיכון או במקרה הגרוע ביותר, אימא שלו. ואני, הסתומה, שלא יודעת לסיים דברים סופית ולהתמודד עם פרידות, שיתפתי פעולה עם המשחק המטומטם של "בואי נהיה ידידים, אבל בעצם לא".

 

טעות מספר שלוש הייתה לשקר לעצמי. זה ידוע לכולם, ואני רוצה לשמוע מישהו או מישהי שאומרים אחרת, שלשמור על קשר עם האקס זה "ביג נו נו". שום דבר טוב לא יכול לצאת מזה, ויותר מכך, גורר רק דברים רעים. אבל אני, המכחישה הראשית, מספרת לכולם שזה בסדר, אנחנו רק מדברים פה ושם, אין כאן משהו רע, הכול טוב. ממש. על מי אני עובדת? ועם השיחות התמימות מגיעות הציפיות, התהיות, המחשבות, השאלות הפתוחות וההרגשה שזה בעצם לא נגמר, למרות ששנינו יודעים שכן.

 

אני מתחילה לאבד את זה. מרגישה שלצאת עם אחרים זו בגידה, מרגישה שאם הוא מתחיל עם אחרות זו עבירה, מרגישה שהוא חייב לי דין וחשבון. מרגישה שאנחנו בעצם עם רק בלי, שאנחנו אוטוטו חוזרים, שאני פתאום לא רוצה לאבד אותו, שאני חשובה לו ושהכול טוב. אני מתחילה לחכות להודעות ממנו, לא מבינה לאן הוא נעלם כשהוא לא שולח ותוהה מה הוא עושה עכשיו. חושבת עד כמה אני מתגעגעת ואולי גם הוא מתגעגע, אולי כדאי לנסות שוב ואולי הפעם זה גם יצליח. ממש. על מי אני עובדת? הוא הרי בדיוק אותו בן אדם, אותו בחור שכל כך לא מתאים לי, אותו אחד שאין לו זמן לזוגיות, שבדיוק עכשיו מסתמס עם עוד 20 בנות ולא רק איתי.

 

טעות מספר ארבע שלי - איך לא ראיתי את זה קודם? איך לא הבנתי שלצאת בשלום עם קשר עם האקס בדרך כלל עובד רק לגברים ולא לנו? איך לא ראיתי שבסוף מישהו פה ייפגע, וזאת בטח תהיה אני. איך לא ראיתי את האשליות שצמחו ממש מתחת לאף שלי, למרות שאני בכלל לא רציתי את הקשר הזה מהתחלה? התפכחתי. הבנתי שתחום אפור לא עובד אצלי, אין אצלי חצי, בינתיים או לא יודע. כי אני יודעת. אצלי זה תמיד הכול או כלום, אצלי זה תמיד תשובות ברורות וריאליות, בלי מקום לבערך. הבנתי שמגיע לי יותר ואני לא מחפשת ידידים. בטח לא כאלה שהם האקסים שלי.

 

אז אני עדיין מנסה לנתק את הקשר, ולהחזיק את עצמי מלא לענות ולהגיד לעצמי אלף פעם שמגיע לי יותר. עדיין מנסה לעמוד מולו ולהגיד לו שלא יתקשר, שלא יצור קשר ושאני רוצה להמשיך הלאה ולשכוח אותו. גם אם זה באמת מה שאני רוצה, כבר הבנתי שאני נקשרת לאנשים, גם כאלה שלא מתאימים לי בכלל ושרק מעבירים לי עצבים בגוף. בא לי להתנתק, להיות חזקה, לחשוב על עצמי הפעם, להתפכח לחלוטין, לאזור אומץ ולהיעלם. ממש. אולי יום אחד זה באמת יעבוד. עד אז, אמחק אותו גם מהפייסבוק. והפעם לא מפזיזות.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©