הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא קוסם ולא נעליים
 
אביחי חיים מאמין שאייל ברקוביץ' הוא הגורם המרכזי לכישלון של הפועל תל אביב, ומציע לו להתרכז בתפקיד הפרשן
מאת אביחי חיים | 02.02.2015
 

 

במסיבת העיתונאים הראשונה בה הוצג אייל ברקוביץ' כמנהל המקצועי של הפועל תל אביב, הוא הצהיר: "נמאס לי לדבר, ולכן הגעתי לכר הדשא על מנת לעבוד". אך בפועל עבודה הייתה הדבר האחרון שברקוביץ' עשה. הוא הוצג רשמית במאי, לצידו של אסי דומב, מאמן הקבוצה, שגם הוא הספיק לסיים את דרכו כמה ימים לאחר עזיבתו של ברקוביץ'. "הקוסם" הבטיח שינוי עמוק, העלה את הציפיות מהפועל תל אביב ורצה לנצח בדרבי, אולם שום דבר לא קרה מלבד אחד מרגעי הכדורגל המבזים של השנה.

 

ברקוביץ' טען שאם יתנו לו את השקט, ההצלחה תגיע. מהרגע שבו הוא נכנס למתחם האימונים האדום בוולפסון, הפועל תל אביב הפכה ממועדון יוקרתי עם אלפי אוהדים תומכים ל"מועדון החברים של אייל ברקוביץ'". שחקני עבר כמו פיני בלילי, יגאל אנטבי, אופיר חיים, תום אלמדון ועוד רבים וטובים - כולם הצטרפו לחגיגה ומי שלא חבר - לא שם. כך היה עם איתי מרדכי, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער ודמות מוערכת בתחום, אשר נזרק בן לילה, הוחזר כשסירב לפנות את חדרו וכעבור שבועיים - פוטר באופן רשמי.

 

המנהל השנוי במחלוקת רצה להיות "הכול יכול" של הפועל תל אביב, אך שכח שהוא עדיין לא קנה את המועדון. סדקים בקשר בינו לבין ההנהלה התגלו כבר בקיץ כאשר החליט על דעת עצמו לקיים את מחנה האימונים בקיסריה, למרות שנמצא תקציב ומימון לקיימו בברלין. בתגובה לכך, הנהלת המועדון מתחה ביקורת חריפה וקראה למחנה "הקייטנה של ברקוביץ'".

ברקוביץ' דרש לפטרו ונתקל בסירוב מוחלט. אסי דומב
תצלום: מתוך "מבט", הערוץ הראשון. תצלום לובי: מתוך "יציע העיתונות"

אבל, יש לציין כי כוכב העבר עשה גם כמה דברים טובים כמו להשאיר את גילי ורמוט, להשאיר את גילי ורמוט וכמובן - להשאיר את גילי ורמוט. כמו כן, הוא יישר את ההדורים עם נשיא מכבי חיפה, יעקב שחר, לאחר סכסוך מטופש שרק הוא יכול לקחת בו חלק. בתמורה לכך, האדומים התחזקו בשובל גוזלן, סארי פלאח ושלומי אזולאי, שכבר הספיק לעבור ליריבה השנואה - בית"ר ירושלים. כפי שהבטיח בתחילת דרכו, לא מעט שחקנים מהליגות הנמוכות הגיעו להפועל, וביניהם אביב דדו, עומר פרץ, גל מלכה ואריאל לזמי. בפועל, רק לזמי נשאר, מה שיכול להעיד המון על תפקודו של ברקוביץ'.

 

אחרי 19 מחזורים, האימפריה הגדולה ששמה הפועל תל אביב נמצאת  במקום ה-10 בטבלה, רק חמש נקודות מהקו האדום. ועל אירופה  אין על מה לדבר. רק אומר, 3-0 לאסטנה. בעלי המניות עוזבים לאט לאט, האמון של האוהדים הולך ודועך, והכאוס בהפועל גובר מיום ליום. ההתנצחויות הילדותיות בין ברקוביץ' לחג'ג' לא תרמו למורל בקבוצה. בימים שלפני עזיבתו היה ברור כי זה עניין של זמן עד שהקוסם יחזיר את המפתחות  וב-20 בינואר הגיע הרגע. ברקוביץ' דרש לפטר את דומב עקב כישלונו המקצועי, נתקל בסירוב מוחלט מפי בעלי המועדון, ובתגובה לכך התפטר מתפקידו.

 

היה שלום ברקוביץ'. חזור לעמדת הפרשן, שם מקומך, ולא על הקווים. היית שחקן גדול, וישנם אינספור רגעים ומהלכים קסומים אשר צרובים במוחי, הודות לך. אך הגיע הזמן לעזוב את כר הדשא, אתה פשוט כבר לא שייך לשם יותר. אולי עוד נתראה בקבוצת נעוריך, מכבי חיפה, שם יש סיכוי שתפיח רוח חדשה. מה שבטוח הוא שזה יהיה הצ'אנס האחרון שלך.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©