הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
למה להתאהב בטעות
 
בכל יום הולדת דניאל כהן מבטיחה לעצמה לקיים את מה שהבטיחה לעצמה - אבל לא מצליחה
מאת דניאל כהן | 06.02.2015
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

לפני כמה ימים היה לי יום הולדת. הגיל לא באמת משנה (או שהוא משנה יותר מדי, ולכן אני מנסה להתכחש אליו) אבל השילוב של יום הולדת ושל שנה חדשה, שיוצאים בינואר, תמיד גורמים לי לחשוב על השנה שהייתה, על ההבטחות והציפיות שייחלתי להן אשתקד ולעשות חשבון נפש קטן על מה שהיה, מה שיהיה ומה שלא באמת קרה. אולי זו הסיבה שבגללה אני לא חובבת ימי הולדת במיוחד, כי חשבון הנפש תמיד מוכיח  דבר אחד מרכזי - אני אף פעם לא לומדת מהטעויות שלי.

 

אז אחת ההבטחות המרכזיות שהיו לי שנה שעברה הייתה להתרחק כמה שיותר ממערכות יחסים. מדובר במשפט שנשמע די תמוה לבחורה, אבל אחרי שחוויתי שיברון לב, שגרם לי להסתובב במשך שנה עם חור בלב ולנסות לאסוף אחר הרסיסים שנותרו, הבטחתי לעצמי שלי זה לא יקרה שוב, ואני עם מערכות יחסים סיימתי, לפחות לכמה שנים. כמובן שאם נספור את שלוש מערכות היחסים שחוויתי בשנה האחרונה נבין שכנראה לא הצלחתי לעמוד בהבטחה.

 

ההבטחה השנייה שלי הייתה קצת יותר ממוקדת: לא להיכנס לעולם למערכות יחסים אבודות מראש. בגלל הכישרון המופלא שלי להתאהב בגברים שהכי פחות מתאימים לי, כאלה שרשימת החסרונות שלהם עולה על היתרונות, בדיוק אלה שישאירו אותי עם חור בלב והרבה חרטות.

 

אם אחשיב את הקשר שהיה לי עם בחור שקטן ממני בארבע שנים, סטוץ שנמשך כמה חודשים עם אחד שידוע כשחקן הכי גדול והכי חתיך באזור, ומערכת יחסים אבודה מראש עם גבר שמהתחלה ידעתי שהוא כל כך לא מתאים לי, ושאני הולכת להיפגע ממנו, אבין ששוב לא עמדתי בהבטחה שלי. הבעיה העיקרית היא שלכולם נקשרתי (כרגיל) מכולם כאבתי (ולא מעט) ועל כולם התגברתי והבנתי רק בדיעבד עד כמה גדולה הייתה הטעות שבכלל נכנסתי לקשר  מהתחלה.

אני הולכת להודות במשהו שהרבה מהבנות נוהגות לעשות אך מכחישות בתוקף
תצלומים: sxc

הבטחה נוספת הייתה להפסיק לתת כל כך הרבה חשיבות לרשתות החברתיות. אני הולכת להודות במשהו שהרבה מהבנות נוהגות לעשות אך מכחישות בתוקף, והוא המעקב הבלתי פוסק אחרי אנשים ברשתות החברתיות. תופעה שאני אוהבת לכנות: פייסטוקינג וואטאסאפסטוקינג שגורמת לרבות מאתנו לעקוב באובססיביות אחר אקסים או גברים אחרים שאנו מעוניינות בהם. לבחון תמונות ופוסטים, ולבדוק מתי בפעם האחרונה הוא היה מחובר, ואני לא אמשיך כדי לא להסגיר את רוב השיגעון. ביקשתי מעצמי להפסיק לעקוב, להתעדכן ולקבל צביטה בלב כל פעם שאני נתקלת בתמונה של האקס שלי מחויך עם החברה החדשה שלו. ביקשתי. אז מה? אני לא טובה בלקיים הבטחות.

 

לא לאבד את עצמי במערכות יחסים הייתה עוד אחת מההבטחות החשובות שרציתי שיקרו. באמת שאיחלתי לעצמי לשנה הקרובה לעמוד איתנה אל מול הרצונות שלי, ואשים את עצמי תמיד במרכז. את ההבטחה הזאת ניסחתי אחרי שבמערכת יחסים שהייתה לי לפני שנה, איבדתי את עצמי לגמרי. שמתי את החבר שלי לפניי, מחקתי בשבילו את כל עולמי, ביטלתי את עצמי, וראיתי אך ורק אותו. שכחתי את עצמי, איבדתי את החיים שלי ושמתי הכול ב"הולד". האהבה החזקה שהייתה לי אליו סנוורה אותי לגמרי וגרמה לי להתעסק אך ורק בקשר שלנו. זה עשה לי טראומה כל כך גדולה שאני דווקא משתדלת לקיים את ההבטחה שלי, אבל עדיין מקווה ומבקשת להיות יותר חזקה ולעמוד יותר על שלי.

 

אני כמה ימים אחרי יום ההולדת, ובמבט לשנה שעברתי, לא הרבה השתנה. כמה שאני שונאת ימי הולדת. הם תמיד גורמים לי לראות את כל האמת המרה כפי שהיא, ולהבין שאולי גדלתי בשנה, אבל לא בטוח שהתבגרתי בה. אז מה אאחל לעצמי לשנה הבאה? קודם כל לעמוד בהבטחות שלי, ללמוד מטעויות העבר ולהתחיל קצת לחשוב עם הראש, ולא עם הלב. ואולי אם זה יקרה בשנה הבאה כבר אתחיל לאהוב ימי הולדת.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©