הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשמישהו מחכה לך בבית
 
זוגיות היא לא רק קץ השינה באלכסון אלא התחשבות ברגשותיו של האביר שסוף סוף הגיע. קרן נוימן שואלת איפה עובר הגבול, ומפצירה בנו לא ללכת על ביצים, כלומר להמשיך לעשות את מה שאנחנו אוהבות
מאת קרן נוימן | 12.02.2015
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

מזל טוב! מצאת את האביר, את החצי השני שלך, והבן אדם אותו את מוכנה לסבול בעוני ובחולי. חוץ מזה שעכשיו את כל כולך עומדת בנורמה, והשעון הבילוגי שלך נרגע קצת, יש עוד לא מעט יתרונות שנלווים למצב החדש: הסוף לשינה באלכסון, הזמן להשקיע בבישול, להזניח קצת את הדיאטה, המין זמין יותר מתמיד, ויש מי שמחכה לך בבית. בקיצור, יש למה לחזור.

 

נוסף לכל הטוב הזה, נחת לך על הראש ספר חוקים חדש, ואם לא הרגשת את כובד משקלו, את כנראה תחושי בקרוב את הפרצופים, העקיצות והשיפוט לו את נתונה מעתה והלאה. גם אם את לא מתעסקת בשינוי סטטוס בפייסבוק, וזה מעניין אותך כקליפת השום, את שינית אותו בחיים האמיתיים, ועלייך לשלם את המחיר ולקחת בחשבון שלכל מקום אליו את הולכת יש תווית מעל ראשך.

 

מעכשיו לא תוכלי להחליט לבד, כי את צריכה לקחת בחשבון רגשות ומחשבות של אדם נוסף. כמובן, שלא תוכלי לתת את מספר הטלפון שלך למישהו אחר ולהתעורר בבוקר במיטה זרה. מלבד אלו, עלייך לשנות הרגלים נוספים לכבוד המעמד החדש, כמו מה ללבוש, מה לשתות, עם מי לשתות, כמה פעמים בשבוע לצאת, עם מי לצאת, איך את מדברת עם אחרים, כמה את מדברת עם אחרים ואפילו חוקים לגבי המקצוע שלך. "לחבר שלך אין בעיה עם זה שאת ברמנית?" כן, גם בשאלה הזו את עלולה להיתקל.

 

תמיד יהיה למישהו מה להגיד ואיזו גבה להרים
תצלום: sxc, לובי: זהר שעוני

 

איפה זה שם אותנו, הנשים שנמצאות במערכת יחסים פול טיים ג'וב, ורוצות לצאת עם החברות יותר מפעם בשבוע? אנחנו לא יכולות לצאת לשתות עם חברים, וכמו שאימא שלי אומרת "את יכולה ללכת לשתות אבל קחי אותו איתך". כי איך זה נראה אם את יוצאת לשתות בלעדיו? ואיך זה נראה אם האינסטגרם שלך מלא בתמונות בלעדיו? הרי גם אם אותו זה לא מעניין, ואחרייך עוקבים בסך הכל עשרה אנשים, שאפילו להם יהיה מה להגיד ואיזו גבה להרים.

 

אז מזל שיש את אותם מרימי גבה, צרי עין, פרימיטיביים, החיים בעולם פטריארכלי שגורמים לך להבין את גודל האחריות של אותה תווית. אבל לפני שאת מפנימה את מה שיש להם להעביר לך, יש כמה שאלות שכדאי שתשאלי את עצמך, כמו איפה עובר הגבול? מי אחראי על הצבתו? איפה ההתחשבות והזוגיות גורמות לך לוותר על עצמך, ולשנות את סדרי העולם שלך? ועד כמה את מתחשבת במה שכל שאר העולם חושב? אנחנו מתיימרות להיות עצמאיות, שרות עם גלי עטרי בקולי קולות, אבל ברגע האמת מי מאיתנו עושה רק מה שהיא אוהבת? עשי מה שמרגיש לך נכון בבטן, ולא מה שנקבע כנורמה חברתית נכונה על ידי אחרים. 

 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. אהבתי מאוד
ליבי מקרוב 01.04.2015
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©