הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה הגיבוי?
 
ליזי אליה קריספין כועסת על המפלגות שלא מחו על הסרטון נגד הקהילה הלהט"בית של הבית היהודי
מאת ליזי אליה קריספין | 22.02.2015
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

היי זאת ליזי, להט"בית שהסרטון המציג את דעות חברי הבית היהודי נגד נישואין חד מיניים לא הפיל אותה מהכיסא. תגובת הלהט"בים בעקבותיו הייתה ממוקדת מדי בבנט וחבריו, וישנם כאלו שחמקו מתחת לרדאר שלא בצדק. במקום להתלהם על דעותיה של מפלגה שאיננה מקבלת את אורח החיים שלנו מטעמי דת לא משנה מה נעשה, רצוי מאוד לעשות בדק בית רציני, ולהבין כי שורש הבעיה לא נעוץ רק בה אלא גם במפלגות שאמורות לייצג אותנו ולא עושות זאת. ולפני שאורנה בנאי וגל אוחובסקי יופיעו בפתח דלתי עם קלשונים ולפידים (ללא כפל משמעויות) אסביר את עצמי.

 

אין ספק כי הסרטון בו מתגאים חברי הבית היהודי, מציג מצעד של דעות חשוכות ומתריסות שעשה לה יותר נזק מטוב. הנזק התדמיתי נעשה בעייניי הציבור הליברלי, שאולי חשב שבנט הוא אח של כל היהודים באשר הם, אך זה הרע במיעוטו. הנזק היותר משמעותי בסיפור נגרם למגזר הדתי עצמו שאיננו חף מאנשים בעלי נטיות חד מיניות. הסרטון שולח מסר המקדם שנאה עצמית ועידוד לחיות חיי שקר מחשש לחוסר קבלה והוקעה במגזר. זו הטרגדיה האמתית.

 

בקהילה הלהט"בית וגם אצלי ישנה התייחסות אחרת לנושא, ועולה החשש של מה יקרה לו המפלגה בעלת הדעות הללו תקבל כוח השפעה משמעותי בבחירות הבאות. ראשית, כיום לא קיים חוק האומר כי אנחנו יכולים להינשא כדין. אם כן, מה חברי המפלגה יעשו? האם יבטלו את חוקי היסוד המגינים על כל אדם באשר הוא? האם יובילו חוק שיכניס אותנו לגטאות? בואו ניכנס לפרופורציות. אנו חיים בחברה דמוקרטית בה זכויותינו מוגנות ככל אדם אחר במדינה על ידי נבחרי ציבור ליברליים ומערכות חוק ומשפט.

 

צריך יותר מכמה בימות ניידות מקושטות במצעד הגאווה כדי לפעול למען שוויון זכויות
תצלומים: גילי פורת

שנית, בנט מייצג ללא הסתייגות את הדעות של המפלגה שלו. מצער כי אלו דעותיהם אבל זה המצב. מנגד, עומדים פוליטיקאים מהמרכז והשמאל המשתמשים בנו לקידום בחירתם לכנסת ופועלים לטובתנו אך באופן לא מספק, ובהחלטות האקוטיות באמת הם לא ממש איתנו. נכון, המפלגות המרכזיות (הליכוד, יש עתיד והמחנה הציוני) כוללות תא גאה המקדם את זכויות הקהילה ובשנים האחרונות אף הועלו וקודמו הצעות חוק המטיבות עם הקהילה, אך אלו הנושאים שמסביב הנופלים לקטגוריה של קידום זכויות פרטניות. מה בדבר הכרה רשמית בזכויות הקיומיות הבסיסית שלנו שמהן נגזרת הזכות להינשא? לאף אחת מהמפלגות אין אומץ אמיתי לקדם זאת.

 

כשהועלתה ההצעה לחוק להסדרת מסלול נישואין חד מיניים של סתיו שפיר, יאיר לפיד הצביע נגד וציפי לבני נמנעה. מכך עולה שאלה מטרידה: למרות שהפוליטיקאים הללו נחשבים לידידי הקהילה, האם תפקודם היה הולם? אין ספק כי כשאדם מתמודד לכנסת הדבר בוודאי שונה מן התפקוד עצמו כחבר כנסת. כמתמודדים קל יותר לפזר הבטחות שאולי, באמת ובתמים, הם מאמינים במימושם. עם זאת, במושב החם בכנסת הדברים נראים אחרת. מופעלים עליהם לחצים פוליטיים רבים לפעול בצורה כזו ולא אחרת. האם הכניעה ללחצים צריכה להיות על חשבוננו? אלו האנשים שחרטו על דגלם לייצג אותנו במצע הבחירות שלהם. זה מדאיג אותי הרבה יותר מאשר אמירות לא מפתיעות של דתיים שמרניים.

 

אז כיצד נוכל לפעול למען הכרה רשמית בקהילת הלהט"בים ובזכויותיה מלבד להקים מפלגה ולעבור את אחוז החסימה? הדרך הנכונה לפעול היא בשני מישורים. להיפגש, לדבר, לקיים דיון ושיח עם הבית היהודי וציבור תומכיו. צריך קצת יותר מכמה בימות ניידות מקושטות ומופעי דראג במצעד הגאווה כדי לפעול למען שוויון זכויות. אולי לא נשנה את סדרי הדת אך נוכל להשיג את תמיכתם. על הפוליטיקאים המייצגים אותנו לעומת זאת, יש להפעיל לחצים יותר כבדים לפעול למעננו ולחזק אותנו. אנו צועדים למקומות טובים בהם הועלה נושא הנישואין על סדר היום, ונעשו פעולות אקטיביסטיות מצד תלמידי תיכון, וסטודנטים, מהקהילה ותומכיה. על רקע תקופת הבחירות התוססת, אסור להפסיק עכשיו, אנחנו בדרך הנכונה. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©