הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תודה, רובי
 
כשהעם מפולג ומסוכסך, ופוליטיקאים מתחרים ביניהם מי יתלהם יותר, נוצרה הצדקה ברורה וצלולה לקיומו של מוסד הנשיאות
מאת אילן ארנון | 22.08.2015
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

גם אני מאנשי "רובי ריבלין הוא הנשיא שלי". בימים אלה, בהם הפוליטיקה לא נותנת מנוח ואיבדה את אמון הציבור, ריבלין מצליח לרגש אותי ולהחזיר לי את התקווה בנבחרי הציבור, ובאנשים שמנהיגים את המדינה. ואמון קטן הוא דבר גדול.

 

ריבלין הגיע ממחנה שאני לא משתייך אליו, ויתרה מכך הוא החליף את האחד והיחיד של תקופתנו, הפרסונה הבלתי נגמרת, שמעון פרס. בלי רגשי נחיתות, עם אומץ רב, צניעות ויושרה הוא משאיר לכולם מאחוריו אבק. ריבלין הוא פשוט נשיא מצוין. בימים בהם תפקודו זוכה לגינוי מכול עבר, חשוב שיהיו גם קולות שיתמכו, יחזקו וידרבנו. דרכו של הטבע לגרום לקולם של הצועקים והמתלהמים להישמע למרחקים גדולים יותר, ובדיוק בגלל זה כול עידוד, כול טפיחה על השכם וכול מילה טובה היא קריטית. רובי, אני מחזק את פועלך.

 

לא מעט דובר על נחיצותו של מוסד הנשיאות. טענו, ובצדק, שהוא עולה הון למשלם המיסים, ושהוא נחלת העבר. גם אני חשבתי כך, אך כיום אני מכה על חטא. תפקיד הנשיא הוא להיות הדמות הייצוגית והממלכתית כמו תמיד, רק שהיום אנחנו באמת זקוקים לה. אנחנו זקוקים לממלכתיות מול ארה"ב, מול שכנינו הערבים וגם בינינו לבין עצמנו. בלי טיפה של ממלכתיות, תישאר פה ערימה של זפת ומרור.

התחושה של דיבור בגובה העיניים חסרה לי. זו הרגשה חשובה
תצלום מתוך: "שישי", ערוץ 10. לובי: אבי אוחיון

אני מעריך אותך, רובי, על כך שטסת בטיסת הלואו קוסט כאחד האדם בדרך חזרה מברלין. אני מעריך אותך רובי, שאתה משמיע את דעתך וקולך באותו טון שקול ואחראי כלפי כול אחד מהמגזרים במדינה. אני מודה לך רובי, שקיצצת את הוצאות בית הנשיא ביותר מחצי. זה הרי הכסף שלי, ואני שמח שלא בזבזת אותו לשווא. מאוד אהבתי שכשפנית למשפחתו של עלי דוואבשה, הקפדת קודם כול לכתוב בערבית, והתרגום בעברית הופיע רק בתחתית. זה נשמע קטנוני אבל מסמל אכפתיות. גרמת לי להרגיש שהמילים אכן נכתבו אליהם ולא למטרת פופוליזם.

 

לרוב, אני נוטה להיות מאוד ציני לגבי ראיונות של פוליטיקאים בכלי התקשורת. תמיד יש לי הרגשה שהדברים שנאמרים הם מלאכת מחשבת של יועצי תקשורת. למרות זאת, הראיון שנתן ריבלין למהדורת שישי של ערוץ 10 הצליח לקנות אותי. משהו בדברים שאמר, בחוסר החשיבות העצמית, ובסביבת הראיון גרמו לי להאמין שדבריו היו אכן כאלה שישבו לו על הלב. התחושה של דיבור בגובה העיניים חסרה לי כבר הרבה זמן מאיש ציבור. זו הרגשה טובה, ויתרה מזאת, חשובה.

 

רובי, אני גאה שאתה הנשיא שלי, במיוחד בתקופה מפולגת זו. אני מאוד מקווה שהיושרה והאיפוק שאתה משדר אינם רק מהפה לחוץ, ושלא תיתן לאלה שקולם נשמע למרחוק, לגרום לך להתפתל כפי שקורה לרוב. המחליף שלך, בבוא העת, יצטרך להיכנס לנעליים ענקיות. שמעון מי, אמרנו?

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©