הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי לי? אני לי!
 
המדריך האולטימטיבי למיון אנשים וטיפוסים בהגשת המאבחן רב האינטואיציה שגיא פלדמן
מאת שגיא פלדמן | 27.10.2015
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק 

 

 

מגוון עצום של אנשים נכנס לחיינו ויוצא מהם ללא הרף. את חלקם כבר הספקנו לשכוח, ואחרים יישארו בסביבה הקרובה עד שנחליט לשלוף להם כרטיס אדום מכורח הנסיבות. "הוא בא לי ברע" או "זאת בחורה מוזרה". אנחנו שונים זה מזה אבל עוברים בערך אותו מסלול - בית ספר, שירות צבאי, טיול, לימודים, עבודה קבועה - וההמשך כבר די ברור. רוב הסיכויים שנתקלתם במספר לא מבוטל של מצבים בהם התפללתם לשינוי. רציתם משהו אחר, הרגשתם פתאום לא אתם ולא ידעתם מה לעשות. זה נורמלי. אף אחד מאיתנו לא רובוט, ובעולם מלא פיתויים, המחשבה מתרוצצת לה מלאת דחף עז לשינויים.

 

קל לזכור רגעים של התחלה. שנת הלימודים הראשונה, החודש הראשון בעבודה או השבוע השני כשחוזרים הביתה מהבסיס. ראש פתוח, אווירה חגיגית, כולם נחמדים זה לזה, איחולי בוקר טוב, צרור בקשות חברות בפייסבוק, ואפילו הזמנות מפתיעות לקפה או לבירה של שישי בצהריים. פשוט קרנבל. אך כשהזמן חולף, דברים מתחילים להתבהר. רוב האנשים באמת טובים אבל לא כולם יישארו להיות חבריי לכול אורך הדרך וקשה להאמין שכולם יתחברו אליי. אנשים שונים זה מזה, ונמצאים בתקופות אחרות בחייהם. כול אחד בעל רצונות משלו וגם אם אתם לומדים ביחד או עובדים כבר שנים באותו מקום, זה לא אומר שהגישה שלכם לחיים דומה.

 

האינטואיציה שלי פועלת כמעט תמיד שעות נוספות, וברוב התחנות בחיי היא עבדה לזכותי. יש לי נטייה לנסות לגלות מהו התדר של האדם שעומד מולי, זה מצוין ואף מוביל ליכולת תקשורת מצוינת ולליטוף האגו פעמים רבות. אפילו הכנתי לעצמי מדליה "יחסי האנוש האידיאליים לשנת 2015". לא קיים בי קמצוץ של אינטרס בעזרה לאחר, אבל כשהאדם שמולי בעל פרצוף איכה זה גורם לי לרצות לסטור לו, אך מי אני שאשפוט אותו. אולי הוא פשוט בקבוצה לא נכונה של חברים, התחיל את היום ברגל שמאל או מתבאס על שנולד עם תחת במקום פרצוף?

 

אין דרך מרכזית לחלק את סוגי האנשים בחיי. בשנות עבודתי כמלצר פגשתי מאות ואף אלפי טיפוסים. בחופשות ובטיולים ברחבי העולם נתקלתי באנשים שלא האמנתי שאפגוש, ומדי יום ביומו ממשיך הדבר. מכול אחד ניתן ללמוד, הרי כול איש שונה מרעהו ואפילו תאומים זהים, הם לא בדיוק אותו הדבר. ניסיתי ממרום 25 שנותיי לבדוק מהו בדיוק מרכיב האישיות של טיפוסים שחוזרים ונשנים בחיי. ישנה אפשרות שתחייכו או תזעפו אך תרגישו שייכים לאחת מן הקבוצות, לחלופין פונים אל כתבכם הנאמן וממליצים על קבוצות נוספות לטור הבא.

 

 

אנשי הערסל אוהבים להנהיג, אבל אין להם בעיה לתת לאחרים את המושכות 
תצלומים: sxc 

 

אנשי הרפסודה - אנשים שקטים, אינם מרבים לדבר ובעיקר אומרים כן לכול דבר. הם טיפוסים נגררים, חיים בתוך לחץ חברתי, ודומים לאוגר שרץ בתוך גלגל המשחק בכלוב. אלו מצויים במרדף אחרי האני שלהם, ובעיקר מתחקים אחרי מודל השראה זמני שמהווה בעבורם את הדרך אל האושר. מצד אחד, מצב זה לא נחשב אידיאלי, ועלול להתפוצץ בכול רגע, מצד שני הוא מתווה דרך ומזרים אוויר על בסיס יומי לנכללים בו.

 

אנשי הבומרנג - הם עדיין לא החליטו אם בא להם להיות ראש לשועלים או זנב לאריות. טוב להם איפה שהם נמצאים, אך עדיין ניכרת בהם תחושת פספוס ורצון לחיפוש בלי לדעת מה הם רוצים. אלו אוהבים את החבורה הוותיקה שבה הם נמצאים, והרגשת תחושת הבית המהוללת תמיד במרחק נגיעה. יש בידם את הכוח לשנות וליצור מציאות, הם רק צריכים כתף תומכת שתעבור איתם את הדרך. האם להיזרק בלי לחזור לאחור, זה מה שיניב את החיוך או להישאר במקום ולהוקיר על המצוי?

 

אנשי הערסל - אנשים שבטוחים בעצמם ומרגישים במקום הנכון. טיפוסים שאוהבים להנהיג, להיות אסרטיביים ולהוביל אך אין להם בעיה גם להניח לרשות אדם אחר את המושכות. הם מצויים במגוון גדול של קשרים בכול מיני מסגרות, ובכולן עסוקים בהפצת אהבת חינם. האופטימיות היא אבן דרך בחייהם אבל אינם שוכחים שלפעמים יש צורך להיות אגואיסטים. לא תמיד הכול ורוד אך מי החליט שהכול צריך להיות כך?

 

כולנו מצויים תמיד בכול מיני סוגים של קשרים: עבודה, לימודים, משפחה או זוגיות. אחרים החליטו לשנות את הכול ולהתחיל דף חדש, כי זה הזמן שלהם. הכי חשוב לשמר, לטפח, להעריך ולברך את אלו שמקיפים אותנו. רצוי להיות בעל ראש פתוח ולרצות להכיר את האנרגיות שלך עצמך. האם יש דרך אחת נכונה? קטונתי מלקבוע עובדה נחרצת, אבל כן אוכל להעביר לכול אחד מכם את הרצון להתלהב מהחיים, את הנכונות להיות מודע לרגשות ולהבין שמגיע לך את כול הטוב הזה, ממש עכשיו.

 

יכולים למכור לכם באינטרנט או בספר פילוסופיה מתכון לחיים נכונים ולא אתפלא אם בקרוב תצא אפליקציה שתקבע את רמת האושר שלנו בעזרת אצבע שמגוללת על מסך המכשיר הסלולארי. תהיו עצובים במידה נכונה, תתבאסו כשצריך וגם סתם כי בא לכם. תחייכו לעצמכם, תצווחו בקולי קולות עם חלונות פתוחים במכונית והכי חשוב תוקירו את עצמכם לפחות פעם ביום. העיקר שתהיו אתם - כי אם אין אני לי, מי לי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©