הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
באולפן קטן מהבית
 
ליטל שימונוב הייתה בהרצאה של חצי מצמד האנימטורים המצליח "ניר וגלי" והבינה את הפער העצום בין הקטע המשודר לזמן הכנתו
מאת ליטל שימונוב | 11.01.2016
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

"מלחיץ שהשם שלך מופיע מול מיליון צופים", ממחיש ניר גרבר את הרגשתו וטוען כי הסוד להצלחה הוא לא לנסות לקלוע למה שהקהל אוהב, "תעשו מה שמצחיק אתכם, תישארו נאמנים לעצמכם". הפנה תשובתו לקבוצה קטנה של סטודנטים לתקשורת, שהקשיבו בשקיקה לדבריו כמי שכמהים עד מאוד ללכת בעקבות אותה ההצלחה. בעולם של ריבוי תכנים ויראליים צריך להיות ייחודיים בכדי להצליח. הפינות הקבועות בתוכנית "ארץ נהדרת", "פינת הליטוף ו"חדר וחצי" הזניקו כידוע את צמד היוצרים ניר וגלי לקדמת הבמה הטלוויזיונית.

 

ניר וגלי יצרו לא מעט סרטי אנימציות בטלוויזיה וברשת, הכוללים  פרסומות ותוכניות ילדים. אך ההצלחה הגדולה החלה ב"פינת ליטוף", הפינה הראשונה שלהם ששודרה ב"ארץ נהדרת" בפריים טיים של ערוץ 2, המגוללת את סיפורם של חמור, צב, ארנב וחיות נוספות, שביחד עם מנהל פינת הליטוף המנסה לשמור על סדר בבלאגן.

 

בעקבות ההצלחה ב"פינת ליטוף" הם קיבלו הצעה להמשיך עונה נוספת. הפעם הייתה מחשבה ליצור סדרת בת, שבה האלמנטים המרכזיים מ"פינת הליטוף" יישמרו. וכך נולדה הפינה "חדר וחצי" המתמקדת בדמות שולי קדברא, בחור צעיר ששוכר דירה קטנה, בעודו מנסה להצליח בתור קוסם. כאן שחקני המשנה הם החפצים בדירתו, מקרר ששמו יגאל, הקומקום, פח האשפה, מכונת הכביסה ושואב האבק הרובוטי. מוטיב ההאנשה החוזר על עצמו ומייחס תכונות אנושיות לחיות וחפצים דוממים בשילוב איכות הטקסט, מצליח לשעשע את הקהל הישראלי, וממשיך את ההצלחה של ניר וגלי.

אנימטור מקדיש יום עבודה שלם כדי ליצור שלוש שניות של סרט, ניר גרבר
תצלומים: נועה עזר

גרבר הפתיע את מרבית הסטודנטים כשהסביר כי אנימטור מקדיש יום עבודה שלם כדי ליצור שלוש שניות של סרט "אם מצמצתם, כנראה שפספסתם יום עבודה של אנימטור", הוא מציין בחיוך. ייצור האנימציה וגם ההנפשה, שמקנה את אשליית התמונה ביצירותיהם נעשים בתוכנת פלאש. כל סקיצה מקבלת רצף של תנועה והופכת בסופו של דבר לפרק אהוב.

 

כדי להדגים כמה היעילות היא מצרך חשוב. בוחר גרבר להקרין בפני הנוכחים את הפרק הראשון של "חדר וחצי", בו שולי לא מתעורר בזמן. השעון המעורר מתנצל, ושולי כאילו מפשיל מעליו את השמיכה. על ידי ביצוע "קאט" מדמים לצופה את הפעולה מבלי לעשותה, כלומר לא מציגים את אופן הפשלת השמיכה אלא חוזרים לדמות כשהשמיכה כבר מופשלת. דוגמה שנייה היא שמיעת קולה של הדמות בלי להציג אותה. ניר מכנה פעולות אלו "פתרונות בימוי" ומציין כי ניתן לחסוך יום עבודה שלם שמלוות בעלויות הפקה גבוהות.

 

הוא אחראי לכ-90% מהקולות של הדמויות בפינה. "כל שפתיים זזות לפי הברה מדויקת". בפרק הראשון, המקרר מזכיר לשולי כי נגמר החומוס כמה פעמים עד ששולי מתעצבן וצועק "עזוב אותי חומוס!" - "הקלטתי את המשפט אולי 80 פעמים, כדי להגיע לתוצאה אותנטית" מגלה גרבר. אגב, שנים שניר וגלי מסתפקים באולפן קטן בביתם בו הם מקליטים את הקולות המוכרים.

 

באנימציה קשה להיות אקטואליים, ולכן יש לדבר על תופעות כלליות ולשלב אלמנטים שכולם מכירים, כדוגמת הפרק על יוקר המחייה. בפרק הציגו מוסר כפול בו "מצד אחד ישנה פטריוטיות ומוכנים לשלם כפול, ומצד שני, אתם יודעים את ההמשך..." – הוא מציין ומתכוון למחאת המילקי או בשמה השני מחאת ברלין שהתרחשה לפני יותר משנה, בה התנהגות זהה של קבוצות אוכלוסייה שונות, ששמרו כל אחת על עקרון אחר, זכו ליחס ושפיטה שונה בתכלית.

  

הסרטון הוויראלי בראש השנה, שהועלה בדף הפייסבוק של ניר וגלי, בו תפוח בדבש נוקש בדלת אקראית ומאחל חג שמח, זכה לאהדה רבה ברשת. הייחודיות והמקוריות בתוכן שהוגש לצופה היו כה מדויקים, וגרמו לפרסומת העסקית של ניר וגלי להצליח בגדול. הם קיבלו בין 50 ל-60 הצעות עבודה בשבוע, ובשלב זה הבינו כמה כוח יש לרשת, "אתם צריכים להעריך שבקליק אחד אתם יכולים להגיע לכל כך הרבה אנשים בבת אחת", ביקש גרבר להבהיר.

 

ההרצאה התקיימה ב-24 בדצמבר, במסגרת פעילות "מרצה אורח" עם ניר גרבר מהצמד "ניר וגלי". באולפן הטלוויזיה בבית הספר לתקשורת, המסלול האקדמי המכללה למינהל

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©