הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לב שבור לרסיסים
 
מרי רבין צפתה ב"אבות ובנות" התרגשה עד דמעות וחזרה עם שתי מסקנות: תילחמו על מי שאתם אוהבים ותוודאו שיש לכם טישיו בתיק
מאת מרי רבין | 27.01.2016
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

תמיד ידעתי שהקשר שלי עם אבי הוא חזק יותר מהחיים עצמם. בהיותי בת 13, חוויתי את התקופה הנוראית בחיי, כשאבי היה מאושפז בבית חולים בעקבות אירוע לב. מבחינתי היה זה סוף העולם, אבל לאט לאט ועם המון אהבה ממני ומהמשפחה כולה, הוא נלחם כמו אריה והתגבר על מצבו. לצערי, זה לא היה סוף הסיפור עבור קייט דייוויס בדרמה של השנה "אבות ובנות".

                       

ג'ק דייוויס, סופר מפורסם זוכה פוליצר, עובר תאונת דרכים שבעקבותיה הוא מאבד את אשתו ומוצא את עצמו נלחם בפגיעה פיזית חמורה. דייוויס, שאותו מגלם לא אחר מאשר ראסל קרואו המוכשר, סובל מהתקפים פסיכוטיים קשים, אשר גורמים לו להתעוות ולהתאושש לאחר כמה דקות. הבעיה בהתקפים מסוג זה, היא שלא ניתן לדעת מתי יפתיעו במהלך היום.

 

קייט, היא בתו בת ה-30 של דייוויס, אותה מגלמת אמנדה סייפריד המתוקה האולטימטיבית של הוליווד. קייט מנסה להתמודד עם חייה בהווה, למרות הטראומות מן העבר הקשה שלה. בהיותה בת חמש, לאחר שאיבדה את אימה, היה עליה לעבור לגור עם דודתה אליזבת', בעלה עורך הדין הממולח ושני ילדיהם הקטנים. באותה עת, דייוויס עובר שיקום קצר בבית חולים פסיכיאטרי, אבל יוצא ממנו לאחר שבעה חודשים, כדי להמשיך לגדל את בתו הקטנה. אולם לגיסתו תוכניות קצת אחרות, והיא מעוניינת לאמץ את קייט בטענה שהוא אינו מסוגל לגדלה ולהעניק לה חיים טובים כמו שהיא יכולה.

כל מי שהיא אי פעם אהבה, נטש אותה. אמנדה סייפריד
תצלומי מסך מתוך הסרט 

וכך, אנו נחשפים לעוד עלילה אמריקאית מטלטלת, שסופה ידוע מראש. הסרט קופץ מעברה של קייט להווה, בניסיון להציג לצופים את הסיבות לסיבוכים בחייה. למשל, סצנה אחת מראה כיצד קייט מוסרת את גופה בקלות לכל גבר אשר מחייך אליה, ובמבט חטוף אל העבר מבינים שהסיבה לכך היא שכל מי שאי פעם אהבה נטש אותה בחייה, ולכן היא אינה מאמינה באהבה אמיתית. בהמשך, מגיע קמרון (ארון פול) גבר שבימינו כבר לא מייצרים. הנסיך על הסוס הלבן אמור להציל את קייט מחייה המעורערים, אך כמובן שההתחלה רעועה ומסובכת, וכדי לדעת מה קורה בסוף עם הזוג - אאלץ אתכם ללכת ולראות.

 

נדהמתי לגלות עד כמה חוויות העבר משפיעות על ההווה. הסרט הצליח להביא אותי לסחרור מחשבות - הוא הלך איתי הביתה ואפילו ליווה אותי במשך שבוע שלם. מסוג הסרטים שמורכבים מתמונה שנבנית לאט לאט ורק בסוף ניתן לראותה כשלמה. ולמרות חוסר השלמות במהלך הסרט, כאשר המידע עדיין חלקי, הוא הצליח לתת את המכה הרכה הזו ולשבור אותי לרסיסים.

 

אז יש מי שיגיד שזה סרט בנות, אבל אי אפשר להתעלם מהמסרים החשובים שעוברים לצופה. להילחם על מי שאוהבים זה לגמרי המסר העיקרי שלי. לאחר פסילת הרומן האחרון של דייוויס, הוא לא מוותר ומתחיל לכתוב רומן חדש המתאר את חייו שלו ושל ביתו לאחר המוות של אשתו. הוא לא מבדיל בין יום ללילה ולא נותן לאף אחד להפריע לו בכתיבת סיפור חייו.

 

סרט סוחט דמעות כמו זה לא ראיתי הרבה זמן. אבל סרט סוחט דמעות עם עלילה משובחת - לא זכור לי בכלל. בחירת השחקנים מרשימה ויחד הם מגישים על מגש של כסף תסריט מעולה. וכל זה במעטפת של הלוקיישן האהוב עליי - ניו יורק. אלה היו 116 דקות סוחפות בבימויו של לא אחר מאשר גבריאל מוצ'ינו, שאחראי גם על הסרט עטור הפרסים "המרדף לאושר". לא יכולתי לבקש משהו טוב יותר בשביל חמישי בערב, ורק המלצה אחרונה שלי - תדאגו שיש לכם חבילת טישיו בתיק.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©