הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא מכשפה. מנהיגה
 
אור סיונוב ראויה להיות המנצחת הגדולה בעונה הנוכחית של "האח הגדול"'כך חושבת קרן קפלן, ומתחלחלת מהרעיון ששי חי עלול להיבחר
מאת קרן קפלן | 02.03.2016
 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

אי שם ב-2008, הוכתרה שפרה קורנפלד למנצחת בעונה הראשונה של "האח הגדול". באותה תקופה, ההערצה שלי כלפי שפרה כבן אדם הייתה גדולה, ולאורך כול העונה קיוויתי שהיא תזכה במקום הראשון. כיום, משודרת העונה השביעית, וכבר מההתחלה ניתן היה להבחין באור סיונוב שמאוד מזכירה אותה.

 

מדובר בשתי בחורות איכותיות, מלאות בסובלנות, כבוד, עקרונות וערכים. ואם כשראיתם את אור סורגת בבית, נזכרתם בימים בהם שפרה הייתה סורגת - אתם לא היחידים. קורנפלד וסיונוב מצאו דרכים יצירתיות ומגוונות כדי לצאת מערפל השעמום שנוצר בבית, אך לא בכך מסתכם הדמיון ביניהן, שכן, שתיהן תמיד עמדו לצד חבריהן, וידעו לתמוך בהם ולהרים את המורל בכול פעם מחדש. בכל ויכוח, גם אם נאלצו להרים את הקול, הן ידעו לדבר בצורה נאותה ומכובדת, ללא קללות והשפלות. זאת, לעומת יריביהן המרים, שהצמידו להן כינויים פוגעניים כמו "הפרידמנים" ו"מכשפה".

 

בשבועות האחרונים אני מוצאת את עצמי דבוקה למסך, כאשר מדי רביעי ושבת מרבים להראות לנו את הריבים הבלתי פוסקים של אור ושי חי, שהוא מתמודד חזק ביותר. אני מהופנטת מאיכות התשובות והתגובות של אור מול  שי חי. היא לא יורדת לרמה נמוכה ולא מתבטאת בקללות אלא מציגה בעוצמה את הדברים איך שהם, את המציאות, כך שהצד השני מתקשה לשמוע את דבריה ומנסה להתגונן באמצעות השפלות והטחת עלבונות. הכול כדי לצאת מהסיטואציה בגבריות ובבריונות.

מקווה שדמויות בולטות בחברה התרשמו מחוכמת החיים שלה. סיונוב
תצלומי מסך מתוך "האח הגדול"


 סביר להניח שמעריציו של שי חי (ויש לא מעט כאלה, חשוב לציין) ישללו אותי על הסף. הם מאמינים למשחק המזויף והביזיוני שלו, אותו התחיל ימים אחדים לאחר שהתחילה התוכנית. שי חי היה הראשון להבין היטב את חוקי הפורמט - הוא קלט מהר מאוד מי נגד מי, היכן ממוקמת כול מצלמה, ולאן כדאי להסתכל כשהוא מדבר או רב. התחמנות היא חלק נכבד מאישיותו ומדי יום הוא מתכנן בקפידה את צעדיו, כזה שיחפש בכוח עם מי לריב, למי להעיר או על מי להתנפל - הכול על מנת ליצור עוד קצת אש.

 

אני מכירה באופן אישי אדם שהתנהגותו מאוד מזכירה את זו של שי חי. מדובר בטיפוסים שממורמרים על חייהם, וכתוצאה מכך מתנהגים באופן אגואיסטי ושתלטני. הם מאמינים לשקרים של עצמם, לא מסוגלים לקבל את השונה מהם, ותמיד רוצים שסביבתם הקרובה תשתרך אחריהם, ותאמין בכול האמונות והדרכים שבהן הם פועלים. אני יודעת בדיוק מה אור ושאר דיירי הבית מרגישים. זה לא כיף להיות ליד בן אדם עם אופי כה קשוח, וזה לגמרי לא נעים לחשוש באופן תמידי מהשפלות ומריבות. הרי מדובר בסוג אנשים שלא יכול בלי זה. הם תמיד חייבים לצעוק, להדגיש את נוכחותם הגברית, ולהיות אלה שאומרים את המילה האחרונה. אני איבדתי את האמון באותו אדם ובחרתי להתרחק. עם השנים, הבנתי שאני לא מקבלת ממנו דבר, כי בסופו של יום טיפוסים כמוהו דואגים אך ורק לעצמם, ומחפשים איך לדרוך על אחרים בעזרת מניפולציות.

 

לדעתי, זוכה "האח הגדול" או כול תוכנית ריאליטי אחרת צריך להיות אדם מלא בחוכמה, כנות וערכים, וכזה שיהיה נאמן לאמת שלו. זו חייבת להיות דמות שילדים ובני נוער יכולים לראות בה מודל לחיקוי, שבעקבותיה הם ישאפו להשכיל ולהגיע רחוק. כולי תקווה שהגלגל יתהפך, וכול הקולות המיועדים לשי חי יעברו לאור, כי לבחורה המדהימה הזו ללא ספק מגיע לצאת אחרונה לצלילי מנגינת הניצחון ולזכות בפרס הגדול. ואם לא, כפי שאומר דודו מעפולה "אז אין צדק". אני מקווה שדמויות חשובות ובולטות בחברה הצליחו להיחשף ולהתרשם מההתנהגות וחוכמת החיים של אור, על מנת להעניק לה תפקיד או משרה שיגרמו לה להשפיע בדרכה על המדינה ועל החברה שלנו, כי אנחנו זקוקים למנהיגים כמוה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©