הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכלל לא דביל
 
שגיא פלדמן הבין מהצפייה ב"הישרדות" שלא צריך להיות המתמודד בעל האסטרטגיה המתוחכמת ביותר כדי לזכות בפרס הגדול. לפעמים מספיק לב
מאת שגיא פלדמן | 02.03.2016
 

 

>>> העמוד של "הזיקית" בפייסבוק

 

צדק לא משיגים אלא לוקחים. בתוכניות ריאליטי, בשונה מהחיים האמיתיים, המשחק הוא המציאות של המשתתפים. במשך כל העונות ניסו ב"הישרדות" לתת לצופה את ההרגשה שהמתמודדים באמת מנסים לשרוד, למרות שההפקה לא באמת הצליחה לעבוד על מישהו, והם יודעים זאת. אבל לאף אחד לא אכפת כל עוד הרייטינג ממשיך לעלות. הצופים, מצידם, כמעט שלא התלוננו יתר על המידה כשרוסלנה העלתה במשקלה במהלך העונה, לא ביקרו את רון שובל על ה"סדק" בצלעות, ולא הופתעו כשדנה ברגר כמעט "הודחה" בפרק הראשון.

 

רק צדיק אחד נשאר לשרוד בטוב טעם בכל הסיפור - לירון אורפלי, המכונה טילטיל. יקיר העם, נציג הציבור, האדם הפשוט, זה שכמעט כל אחד יכול להיות כמוהו ומסוגל להזדהות עימו. בתקופה בה שודרו הפרקים של "הישרדות" כוכב הריאליטי המתהווה תיזז בין השקות, כמו שעשו יתר חבריו מהתוכנית כדי לשמר את 15 דקות הקסם שלהם שמועדות להתפוגג. הוא לא שכח לדאוג לפרנסת משפחתו ולסחוט את התפוז בעודו טרי וקיים הפעלות לילדים, ימי הולדת נוסח "שורדים עם טילטיל" ורוב הסיכויים שכל הזמן תהה מה יהיה עם המיליון וכמה מהמושבעים יצביעו לו.

כולם רקמו מזימות, אבל עטו פרצוף של שיות תמימות. תוכנית הגמר 
תצלומי מסך: ערוץ 2 

לאורך כל העונה הנוכחית, אסטרטגיה הייתה שם המשחק. כולם היו עסוקים בניהול תככים ומזימות, אבל הוטל וטו על אזכור המילה. חס וחלילה מישהו יהיה הרשע. כולם רקמו מזימות, אבל עטו פרצופים של שיות תמימות. רק טילטיל נשאר מחוץ לכול הבלגן, שמר על תדמיתו הנקייה והמשיך להצטייר ככזה שפועל עם הלב. לא סתם רוב המתמודדים וחלק גדול מאוד מהצופים התחברו לנהג הטקסי הלאומי במהלך העונה. הוא באמת פעל עם הרגש - האמוציות הציפו אותו וכמובן אותנו. אך הבחור לא פראייר והוא יודע את זה.

 

מי שלוקח את המיליון לא יכול להיות דביל, גם אם טרם הפנים זאת. ב"המרוץ למיליון" טילטיל היה עדיין צעיר ריאליטי. הוא לא הבין כל כך את הפורמט ונתן להפקה לעשות ממנו צחוק. ב"הישרדות" הוא זה שזכה בסופו של דבר, ועשה מכולם צחוק. "70% אסטרטגיה ו30% לב" הוא השיב למתמודד עומר רוזן, כשנשאל אם פעל מתוך אסטרטגיה. אז אולי הלב הוא באמת מה שהוביל אותו כל העונה, זאת לעומת המתמודדים האחרים, שכנראה שכחו את הלב שלהם בבית לאורך כל התוכנית או אפילו רק למשימה קטנה. וזה היה אובדן קריטי בשבילם. כי בסופו של דבר האסטרטגיה של טילטיל הצליחה - הלב שלו, הדיבור שלו והפשטות שלו. תודה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©