הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לשבור את הלסת בספרדית
 
לפעמים משתלם יותר להתרחק מסוכנויות של ישראלים בחו"ל כדי לעבור חוויה יוצאת דופן וזולה יותר. נאור גינזבורג אומר שיש אופציות טובות יותר
מאת נאור גינזבורג | 09.01.2017
 

 

במהלך הטיול שלי בדרום אמריקה פניתי לסוכנויות של ישראלים מקומיים שמציעות דילים למסלולים או טראקים למרות שיכולתי לעשות את הטיול בלי מדריך שיסביר על המדרגות הצבעוניות בברזיל או על הר הסוכר. אנחנו מספיק חכמים בשביל לפתוח את הנייד ולחפש הסבר על הפסל של ישו. מבטיח לכם שתמצאו.

 

לישראלים שבוע טיול לא מספיק. המקומות הנפוצים בימים אלה הם: אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אמריקה או הודו. יש בנו משהו שלא אוהב לטייל לבד. אנחנו נחפש את השותף שעליו אנחנו סומכים אלא אם כן באנו מצוידים מהבית. לא בעיה, ראית חבורה? יש להם ג'קט North Face שחור? הם שלך. אנו אוהבים להרגיש את הבית אפילו בחו"ל. הטקסיות של כוס היין בשישי או הדלקת הנר בחנוכה גורמים לנו לצבור עוד כוח ליעד הבא בטיול למרות הגעגועים לבמבה ולאימא, כמובן.

הרגשתי כאילו נכנסתי לביתו של הארי פוטר כשבגינה ערסלים ומסביבה עובר נהר
 

אומרים שהישראלים נמצאים בכול מקום וזה באמת נכון. לא משנה איפה תטיילו (מלבד מבית חב"ד) לא תפספסו את בעל ההוסטל שעדיין חושב שבצה"ל אוכלים פול. אך חוץ מחוויה כביכול ישראלית יצא לכם לחשוב כמה אפשר לחסוך אם לא תפחדו לשבור את הלסת בספרדית כשתטיילו בדרום אמריקה? לא פעם יצא לי לחקור את הנושא ולהשוות את ההצעות שמציעים הישראלים המקומיים לעומת המקומיים עצמם. חשוב לי לציין שבחלק מהמקרים הודיתי על כך שפגשתי ישראלי שכיוון אותי אבל אני מתכוון לאלה שכבר התמקמו והפכו את העניין ליותר גדול וממוסחר.

 

הנה דוגמה. במהלך הטיול בארגנטינה הגעתי לחווה ישראלית בעיירה אל בולסון, שמלבד סוסים הציעה  חיבור לטבע. לא ראיתי עוד אטרקציה מיוחדת שהחווה מציעה, לא שאני פוסל חיבור לטבע ליום יומיים. האוכל יקר ובמטבח בקושי היו כלים להכין חביתה ולכן יצאתי לבדוק מה המקומיים מציעים. למזלי, פגשתי שתי בנות ישראליות ששמעו על חווה מקומית באזור, והציעו לי להצטרף אליהן. כשהגענו הרגשתי כאילו  נכנסתי לביתו האנגלי של הארי פוטר, בית בוטיק שקט עם קמין דולק בסלון, מטבח שמזמין אותך לשכלל את כישוריך הקולינריים, ואיך לא כשיש ספר ענק של מתכונים ממחנה יהודה? הם פשוט חולים על הטחינה שלנו. בגינה פזורים ערסלים ומסביבה עובר נהר. הלינה כללה ארוחת בוקר. הכול במחצית המחיר ממה שביקשה החווה הישראלית שארוחת בוקר בה היא בתשלום נוסף ללינה.

 

ואני באמת ממליץ לא להתעצל, זה יכול לשנות את ההרגשה מהקצה אל הקצה. ולא פחות, לא להרגיש פראיירים.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©