הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חייבים לתת לו צ'אנס
 
לשגיא כהן קשה לאחרונה לראות את המצב של קבוצתו האהובה מכבי חיפה. הוא אומנם מאוכזב מהמאמן רנה מולנסטיין, אבל מאמין ביכולות הניהול הטובות שלו
מאת שגיא כהן | 11.02.2017
 

היכולת של מכבי חיפה במשחקים האחרונים מעלה חששות רבים, ולא מעט חצים מופנים בצורה מוצדקת כלפי המאמן רנה מולנסטיין. אבל לפני שאיכנס לדיון במצב, גם המקום לציין שאני אוהד הקבוצה. מולנסטיין הוא מאמן עם קורות חיים מרשימים, בין היתר במנצ'סטר יונייטד כעוזר מאמן, אבל לצערי, כרגע הוא לא מראה את היכולת ואת המצופה ממנו בחיפה. כבר קרוב לחצי שנה מאז שהוא לקח את המושכות, ולמרות שהתחיל כמו שהאוהדים רק פינטזו - עם ניצחון על הפועל באר שבע ועל מכבי תל אביב - במשחקים האחרונים חלה ירידה משמעותית ביכולת של הקבוצה.

 

אבל זה לא מה שמפריע, שהרי זה קורה לכולן, מדי פעם. הבעיה הבסיסית היא שלקבוצה אין דרך. ברור לגמרי שמכבי חיפה בתקופה לא קלה, הרבה בזכות ניקוי האורוות, ו"הדרך", אותה מולנסטיין דואג תמיד לציין, שהקבוצה עוברת. ייאמר לזכותו, שמבחינת הסגל הוא יודע בדיוק מה הוא רוצה ואת מי הוא רוצה שיהיו לצידו, ולא מפחד להראות את הדלת החוצה לשחקנים שאינם טובים מספיק. אבל מולנסטיין דילג על צעד חשוב מאוד: לפני שמוותרים על שחקנים, צריך לשאול עם מי נשארים, ואם אפשרי להוציא מהסגל הקיים את המיטב. נכון לעכשיו התשובה היא חד משמעית לא.

 

הקש ששבר את גב הגמל הוא ההפסד 2-0 למכבי פתח תקווה, שסימן את סוף הדרך עבור הירוקים בגביע, ויש שיאמרו את העונה. למולנסטיין זה לא הפריע להמשיך ולומר "אנחנו עוברים תהליך" או "דרך חדשה", ולכן אשפוט אותו לפי משפטים אלה.

איך הגיוני שקשר מרכז כמו רועי קהת מוסט שמאלה? 
תצלום : Botend. תצלום לובי : Jonesy702 

כדי להיות הוגן אציין שמולנסטיין נאלץ להתמודד עם מחסור רציני בחלוצים, בשל שחרורם של שובל גוזלן וגליינור פלט, שישנם לא מעט מבקרים שיזקפו גם את הצעד הזה לרעתו. למה לשחרר שחקנים לפני שיש לך שחקנים בתפקיד במקומם? זאת בהחלט שאלה נכונה, אבל לא בה אני עוסק. אותי מטרידה יותר השאלה, איך יכול להיות ששחקנים שכבר נמצאים תקופה לא מבוטלת במועדון, משחקים בתפקידים שהם לא רגילים, תפקידים שהם חדשים להם, וזה סיפור שלא נגמר מאז הגעתו של מולנסטיין.

 

ההתעקשות על עמדות לא טבעיות לא ברורה לי, ומי שהרבה פעמים נפגעים מכך הם שחקנים מרכזיים כמו סאן מנחם, רועי קהת, וגם גארי קגלמאכר. איך הגיוני ששחקן כמו מנחם, שהוא מגן בטבעו, משחק כקשר התקפי? איך קשר מרכז כמו קהת מוסט שמאלה? צר לי, אבל זה לא ברור. אני אף פעם לא אבין את המאמנים שמנסים להפוך שחקן מתפקיד אחד לאחר, זה מקרה שמצליח רק פעמים בודדות, ולא גורם להערכה נוספת כלפיהם.

 

מה שלא מפסיק להטריד אותי יותר מהכול היא העובדה שבמכבי חיפה אין "טביעת מאמן". לצערי, במשחקים האחרונים היא נראית כמו קבוצה של 11 שחקנים רנדומאליים, שאף פעם לא שיחקו ביחד. חוסר התיאום ביניהם, חסר בשיטת משחק ברורה וחילופים מאוחרים - הם הדברים שהמאמן חייב לטפל בהם, כי עד כה הטעויות האלו גרמו לא רק להפסיד את הסיכוי לזכות באליפות ובגביע אלא גם בבנייה המחודשת של הקבוצה.

 

למרות הבעיות, אני לא חושב שצריך לפטר את מולנסטיין. הוא בהחלט ראוי להזדמנות שנייה, כי צריך לראות איך הקבוצה תתפקד לאחר שהוא יבחר את הסגל, לפחות עד אחרי עונת העברות. מה שכן, עליו לעבור שיחת נזיפה, כי דברים לא מתנהלים כפי שקהל גדול כמו של מכבי חיפה ראוי לקבל. להערכתי, רק בעוד חודשיים נדע בדיוק לאן נושבת הרוח, ונוכל לומר בפה מלא מי הוא מאמן מכבי חיפה. ואגב, גם אם יוחלט שהוא אינו מתאים לתפקידו, הוא חייב להמשיך בקבוצה בתפקיד ניהולי כלשהוא, כי דווקא שם הוא עושה פלאים עם הקבוצה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©