הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי דואג
 
הרבה לפני שמעבר הגבול לסיני נסגר בפסח, נאור גינצבורג סירב לצאת לשם לטיול עם חבריו
מאת נאור גינזבורג | 14.04.2017
 

לפעמים יש מקטע שמנתק בין הנאה לאחריות. לחפש מקום לטייל שיהיה נוח, ורצוי גם זול לסטודנט, זאת הצעה מאוד פופולארית, השאלה היא לאן. סיני?. יעד תיירותי משמעותי החל משנות ה-80 ואף ה-90, אבל מ-2011 התמקמו שם ארגוני טרור אסלאמיים קיצוניים. במהלך 2012 החל הצבא המצרי להילחם בהם מהאוויר והיבשה. בנובמבר 2014 הביעו ארגוני טרור אלו נאמנות לדעא"ש שבחודשים האחרונים  צובר תאוצה בסיני.

 

למרות הכול, אנחנו שומעים לא פעם בחדשות על ישראלים רבים שנוסעים לסיני. ואני שואל: לאן ברחה האחריות על עצמנו, על הדאגה מצד משפחותינו. אני רואה בכך זלזול. הרי מאוד כיף לשחק אותה כאילו "חיים דבש", אירופה כזה של לעבור ממדינה למדינה על ידי החלפת תחנת רכבת, אבל כאן זה לא כך. המציאות, לא משנה כמה זולה תהיה החופשה בסיני לעומת חופשה באילת הנמצאת במפולת כספית תיירותית, זה לא שווה את זה.

בעצם מדובר באשליה, ופחד לגבי ההשלכות שמשהו יכול לקרות
תצלומים: sxc

חברים שלי הציעו לי להצטרף אליהם לטיול של שבוע בסיני, כל כך רציתי לחלוק איתם את החוויה הזאת. השאלה היא לא אם לשחק אותה גבר ולהעלות איתם תמונה לרשת כאילו הכול בסדר בסיני, כשבעצם מדובר באשליה ופחד לגבי ההשלכות שמשהו יכול לקרות.

 

לא מעט פעמים נחשפנו לסרטונים ברשתות החברתיות שארגון זה נוטה לפרסם איך הוא מטפל בצורה מאוד סדיסטית ומאיימת על הקורבן, רק הסיכון שאני יכול למצוא את עצמי במדים כתומים בידי אדם שרוצה לדרוס אותי עם טרקטור, גורמת לי לסרב לחברים שטוענים שאני צריך להסתכל על העולם לראות מה קורה בו.

 

"היום בכול מקום יש פיגוע אז לא תבלה?" אני פה בשביל להחזיר להם תשובה שלילית, וכול מי שחשב לצאת בקיץ הקרוב, לעבור את מעבר הגבול, ולנפוש סביב גמלים תחת כיפת השמיים שיחשוב שוב, אולי יותר יקר מסוף שבוע בסיני, אבל לא חסרים יעדים פחות מאיימים מזה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©