הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
במקום חלום
 
הדר ליברוס התאכזבה מ"שבוע האופנה הישראלי" אבל היא מבטיחה להמשיך ולעקוב אחרי שני מעצבים שהפעימו אותה
מאת הדר ליברוס | 15.04.2017
 

בסוף, את החוויה שלי משבוע האופנה תל אביב השלמתי בבית, בכיף, עם פיג'מה ותה. תודות לכל התמונות שאפשרו לי להתרשם מהאירוע. כמו בכל שנה, בישראל עושים הכול כדי לזרוע קצת אבק כוכבים שמציג את מיטב המעצבים הישראלים, אך כל הטוב הזה לא מתרחש בשבוע אלא בשלושה ימים קצרצרים, וטוב שכך. מה גם, ששילמתי 18 שקלים על חנייה של 50 דקות בלבד, אבל לא באמת ראיתי אף תצוגה.

 

בתור בלוגרית אופנה יצא לי לראות רק שני אירועים כאלה בארץ. בשנה שעברה קיבלתי הזדמנות מהממת להיות מאחורי הקלעים וללוות את העיתונאים המגיעים מחו"ל (תודה, אימא, על הסטייל ועל הדרכון האיטלקי), מצד אחד, זו הייתה חוויה ייחודית לבחורה שמעולם לא נכחה באירוע כזה, להגיע ולראות את כל ההתרחשויות מאחורי הקלעים. מצד שני, גיליתי תעשייה מבולגנת והיסטרית. השנה הגעתי על תקן "בלוגרית אופנה" וכתבת, מוכנה להתרשם, ליהנות ולשתף. אך הפעם איכשהו זה נפל בין הכיסאות, קצת כמו שראיתי בשנה שעברה, אבל כמובן שפחות כואב כשזה קורה לי ולא לבלוגרית עולמית עם חצי מיליון עוקבים, לא?

 

החלטתי שההתעסקות שלי לא תהיה שלילית, רק אגיד בקצרה שמפה לשם הגעתי לשווא לשתי תצוגות, לאחר ששמי בטעות לא עבר מהאחראית לאותן נשים מקסימות ומלאות סימפטיה בכניסה לאירוע. אך זה לא משנה, את כל העצבים שלי הוצאתי מאוחר יותר באותו ערב, על הסתובבות לצד דמויות צבעוניות ונואשות לרבע כיסא והצצה לאותן התצוגות.

הקולקציה של שי שלום מילאה אותי בסימפטיה, רכות ותקווה 
תצלומים: אבי ולדמן 

את עיניי תפסו שני מעצבים ישראלים שהצפייה בעיצובים שלהם השרתה עליי את אותו ניחוח חו"ל שמרגש אותי בכל פעם מחדש. הראשון הוא שי שלום, שנמנה על צמרת המעצבים הישראלים והיה אחד המרשימים במיוחד כבר בשנה שעברה. הוא בחר לייחד את קולקציית 2017 לאישה שהוא מצא בדמותה קול נשי חדש הצובע את עולם האופנה בגוון ייחודי. מלניה טראמפ, רעייתו של נשיא ארה"ב. הוא חש כלפיה רגש מיוחד בשל החרם שהוטל עליה מצד מעצבי האופנה המובילים בארצה.

 

דמותה היפיפייה והמראה המלוטש הילכו עליו קסם, ולכן, בחר לייחד את כל הקולקציה הבאה שלו למחווה כלפיה, ולהקדיש לדמותה תצוגה מיוחדת המציינת את כניסתה לתפקיד הגברת הראשונה. הקולקציה מאופיינת בקווים ארוכים הנושקים לקימורי הגוף תוך הדגשת הצורה הנשית. הצבעים הרכים והנשיים מול הדומיננטיים והחזקים מספרים את סיפור השראתו של שלום באופן ייחודי ומרגש מעט. הקולקציה בהחלט מילאה אותי בסימפטיה, רכות ותקווה, כל מה שאופנה אמורה להעביר, ושלום עושה זאת בצורה נהדרת ויפה להפליא.

 

את שמו של המעצב השני שמעתי לראשונה רק בשבוע האופנה הנוכחי, אך הוא עלה במהירות למקומות הראשונים ברשימת המעצבים הישראלים החביבים עליי. ויקטור (ויוי) בלאיש הוא מעצב שמלות כלה וערב שפתח את שבוע האופנה, והציג בפעם הראשונה את עיצוביו בישראל מאז סיום לימודיו בשנקר ב-1996. אחרי בדיקה מעמיקה לגביו, התאכזבתי לגלות שעד היום לא שמעתי עליו, מהרקע המרשים ועד העיצובים יוצאי הדופן. בעת דפדוף בין תמונות המעצבים, שמלותיו תפסו את תשומת ליבי, הסגנון העדין והנקי שריחף על במת התצוגה, נתן תחושה של אלות יווניות שמתהלכות לעבר המצלמה.

 

השימוש המתוחכם בבדים שמשלבים קוטור מול נוחות והצבעים - דומיננטיים ברכותם. אין ספק שבלאיש הוא שם משמעותי בתעשיית האופנה הישראלית וכיף לגלות שיש לנו מעצבים מוכשרים כאלו בעלי שם ונוכחות גם בתעשייה העולמית. אמנם אנחנו עדיין פוסעים בצעדים קטנטנים לעומת העולם בכל הקשור לאופנה, אך אין ספק שאנחנו לוקחים את ההשראה הנכונה וגם מייחדים את עצמנו בפרטים הקטנים.

 

לשבוע האופנה הישראלי הבא לא בטוח שאחזור, אך אעשה הכול כדי להמשיך ולעקוב אחרי  הכוכבים שצומחים כאן. זה הזמן לאסוף את כל הכוחות לקראת שבועות האופנה העולמיים שעוד מעט יתחילו. מי יודע, אולי את הטור הבא אכתוב ממילנו, פריז או אפילו ניו-יורק.

 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©