הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה קורה
 
זה מתחיל עם העדכונים על הבוקר, ממשיך ברדיו שבמכונית, עובר דרך האינטרנט במשרד, ונגמר במצב של בטטת כורסה בערב מול המרקע. יום מתוקשר בחייו של מכור
מאת הדר פנחס | 30.11.2007
 

מה הדבר השולט והדומיננטי בסדר היום של האדם הממוצע (ועוד יותר של האדם הלא ממוצע)? רמז, לא מדובר באישה. מדובר באחרת. לגיטימית, חוקית, ללא טבעת, שבחרת לאמץ לתוך שיגרת חייך, כנראה עד שהמוות יפריד ביניכם.

אתה קם בבוקר ובדקה השביעית, אחרי צחצוח שיניים מהיר, אתה פותח את הדלת בציפייה לעיתון היומי שלך, ותמיד תחלוף לך המחשבה על השליח המסכן שיוצא מהבית במיוחד בשבילך בארבע בבוקר (והוא בטח ממש אוהב אותך). ואם העיתון לא הגיע? אבוי, סימן רע לתחילתו של היום, סימן רע גם לאותו נציג שירות שתפרוק עליו את זעמך.

אתה תכין קפה, כאילו זה חלק בלתי נפרד מהטקס של קריאת העיתון בבוקר. אתה תשב ותקרא. שוב אותו רצח, אונס, שוב פוליטיקה מושחתת, חינוך ברצפה, וגאידמק קנה עוד חלקה בישראל. זה עדיין ישעשע, יעציב ויעניין אותך.

אתה מאחר לעבודה, ובכל זאת תנסה לסיים את התשבץ עם התמונה של ההיא מכוכב נולד. יצר הסקרנות והמיסטיקה יוביל אותך גם היישר אל מדור האסטרולוגיה, שם יבטיחו לך שבוע של רומנטיקה, למרות שאתה נשוי כבר 40 שנה, זהירות בדרכים, למרות שהמכונית במוסך, וקידום בעבודה, למרות שאתה עובד על תקן פנסיונר.

עם השנים הופכים אדישים לכל מה שקורה
 

לענייננו, אתה תעלה למכונית, תדליק את התחנה האהובה עליך. אתה כבר יודע איפה יש ג'אז, קלאסיקה, רוק ומיניסטרים, אתה תשים גלגל'ץ לשמוע קצת מוזיקה טובה בבוקר. הפלאפון יצלצל, אתה תחליש את הווליום, יש דיבורית, אחר כך תצטער שענית לשיחה הזאת. מוקדם בבוקר רצוי לא לענות. זה ידוע. אתה קיבלת את העיתון שלך הבוקר, אין לדעת איך הבוקר של אחרים התחיל.

אתה תגיע לעבודה, תגיד בוקר טוב לכולם, תכין עוד קפה, ובשקט, מבלי שאיש ירגיש תתחבר לאינטרנט. כמובן כדי לבדוק שוב, שלא פספסת את החדשות. על הדרך תבדוק את מצב המיילים, תיכנס לפייסבוק וכמובן תבדוק מה שלום המניות. אחר-כך תחשב מתי לצאת מהעבודה לפני הפקקים, כדי להספיק להגיע הביתה לראות את החדשות של שש בערב.

אתה תגיע הביתה, תפתח טלוויזיה, עוד לא שש אבל יש סרט משעשע. בינתיים, אשתך צופה בערוץ הקניות בחדר השני. אתה נלחץ קצת, אבל הסרט כל כך משעשע אותך. הילד גולש באינטרנט להנאתו, בחורה יפה חשופת חזה על המסך, אולי זאת ידידה? והסרט - עדיין כל כך משעשע.

ששש... שש! חדשות. אתה אוהב להתעדכן, אתה אוהב את הידע, הבידור, הסיקורים, הגיוון, התחושה של השליטה (בתוך הרבה איבוד שליטה). אתה תשמע כל יום את אותן החדשות באותה המהדורה. אותם הנושאים שמטרידים את תושבי המדינה. אותו הבידור, אותה השירה והלהקה החדשה שמגדירה בשיריה את ישראל כבעייתית אך אהובה (כש-90% מהם משתמטים).

קופסת קסמים אחת

אתה תכעס, תשמח, תזיל דמעה, תאתגר את עצמך מחשבתית (בדיוק לפי הנושאים שיכתיבו לך), אתה תחשוב גם מחשבות חזקות, כמו מחשבות על הפגנות ומהפכה. כשמבלי לשים לב עם השנים הפכת אדיש לכל מה שקורה סביבך. לא, אל תאשים את הגוף האנושי, כאן לא מדובר במספרים, לגיל אין חשיבות. גם הבן שלך בן ה-12 מתנהל כזקן מכור, מה יש לעשות בחוץ כשהכול נמצא בתוך קופסת קסמים אחת.

אחר כך אתה מתפלא כמה כסף אשתך מוציאה על מרזי-מורית בשביל ילד בן 12 ששכח מה זה להיות ילד. קצת גזלו לו את הילדות, ומי כמוך יודע, הלא תמיד אתה תזכיר את ילדותך האהובה, השכונה, הגניבות מהמכולת, השכנה הזקנה שפחדת ממנה, והבחורה היפה מהבניין ממול שזרקה את התפוח שנתת לה, ועד היום זה קצת עוקץ.

היום הילד שלך מסתובב עם השכונה באינטרנט, יש להם פורומים משלהם, הוא מוריד שירים בחינם וגונב זהויות של אנשים, את השכנה הזקנה הוא לא רואה כי גם ככה עד שהוא יוצא היא כבר ישנה, והבחורה היפה שלו נמצאת לה אי שם מאחורי מסך, יש לו הרבה תמונות שלה, אבל את התפוח הוא ישלח לה רק באייקון.

אז אם אתה מחפש אשמים, תחפש את האיש הפנימי שבך, אולי יהיו לו קצת תשובות. אתה חי אותה, כל יום, כל היום. אתה מרגיש מעורב, בא לך להיכנס אל תוך מסך הטלוויזיה ולקחת חלק. בא לך להשתתף בתוכניות, כמו הישרדות, או לפחות להיכנס למכון כושר, להכניס קצת ספורט לחייך. הוא באמת חסר, כמה טוב שיש מי שיזכיר לך שהוא קיים.

כך או כך, התוצאה תמיד תהיה אותה תוצאה. אתה בכורסה הגדולה שלך עם כוס קפה ושתי רגליים על השולחן. ואולי איזה הליכון חשמלי שאשתך הזמינה מערוץ הקניות, שיעמוד כקישוט. יושב כמובן, אל מול הטלוויזיה.

במילה אחת. מכור.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. עזבו את החיים וכל שאר השטויות...!
משמיד העולם 17.12.2007
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©