הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כושר חברתי
 
היא בסך הכול רצתה לחטב את הגוף במקומות הנכונים ונרשמה למכון כושר, אבל בסוף מצאה את עצמה במרוץ אחר אביזרי ספורט ממותגים וניג'וסי פיק אפ
מאת אלי מאור | 18.12.2007
 
המציאות החברתית של היום מאותתת לנו יותר מתמיד, שאנו חברה נטולת פריבילגיות בכל הנוגע למראה חיצוני. שהרי עוד לא נולדה העוגה שלא תוסיף לנו צמיג קטן באזור הכי בעייתי. המודעות המטורפת הזו, על גבול המחורפנת, בעיסוק במראה החיצוני שלנו, מהווה קרקע פורייה לפתיחת עשרות מכוני כושר בכל עבר ופינה. מכונת הכסף שנקראת מכון כושר יודעת יפה מאוד להפיל אותנו בפח, ועושה את זה באלגנטיות ובשם בריאות הגוף והנפש.

כשעשיתי את המנוי הראשון בחיי למכון כושר, הרגשתי ממש כמו דג מחוץ למים. המחשבה הראשונה שהייתה לי היא איך נפלתי בפח. והשנייה - אם כבר כל כך הרבה אנשים נפלו בפח, אז אולי הגיעה שעתי, וכמו קורבן אמיתי להתעסקות במראה החיצוני, התחלתי ללכת למכון כושר ולהפוך ל"זאת שהולכת למכון כושר".

לרוץ מהר ובסטייל
 

החודש הראשון תמיד מלא מוטיבציה. משתדלים לא לפספס אף יום, ולנצל את כל האטרקציות שהמקום מציע. פילאטיס, עיצוב, אירובי מדרגה, קיקבוקסינג ואין לזה סוף. מהר מאוד הבנתי שישנן סיטואציות בהן אני לא יכולה להסתכל על עצמי במראה מרוב מבוכה של מגבלות הגוף האנושי, ומסיקה מכך שלהתחיל בהליכון זו גם אופציה מתגמלת.

אז עברתי להליכון. אחרי שעה של זיעה טובה ותחושת סיפוק מהעבודה הקשה, התפנתי למתוח את גופי, וגיליתי שעולם חדש נפתח בפניי והוא לא קשור למהירות דופק ושריפת קלוריות, אלא לתרבות מכוני הכושר. אולי הייתי מרוכזת בשאלה איפה נמצא הקולר, ולא שמתי לב שאני צריכה לעמוד בסטנדרטים של המקום.

צריך לקנות בגדים והנעלה מתאימים ורצוי ממותגים, להיראות יפים ורעננים, להיות חברותיים ומחויכים. משהו במשוואה הזו לא הסתדר לי, והוא עוד יותר התחדד, כשבחור שרירי למדי שאל אותי אם אני חדשה כאן. מה, גם פיק-אפ?

רציתי פינה קטנה של שקט עם אופציה לשריפת קלוריות וחיטוב הגוף, וקיבלתי אולם ענק בריח מזגנים שהעצים את חוסר השקט שלי. אחרי התובנות המעמיקות האלה, שעלו לי במספר פרוסות עוגה לשיפור מצב הרוח והריכוז, החלטתי לתת לטבע לעשות את שלו. הכנתי לי פליי-ליסט מכובד ב-3 MP והתחלתי פשוט ללכת בין רחובות תל-אביב הצפונית והשקטה, ולמרבה הפלא, העירייה לא גובה על זה כסף.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
3 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כל כך נכון
מנחם 20.12.2007
 
 
2. אני כמוך
אנקונדה 20.12.2007
 
 
3. בדיוק כך
שירי 05.01.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©