הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סינון למתחילים
 
זה שהטכנולוגיה מתקדמת בקצב מסחרר לא אומר שהדברים הפכו להיות פשוטים יותר. בטח שלא במערכות יחסים, כי מה היא ביקשה בסך הכול - שיצלצל?
מאת לירן בן יעקב | 18.12.2007
 

המודרניות מקיפה אותנו. כל דקה שעוברת מושקת טכנולוגיה חדשה; פלאפונים, לפטופים, מחשבי כף יד מתוחכמים, מדפסות שמגיבות לקול ומסכים שמופעלים בנגיעה. כל ההמצאות האלו הופכות את העולם להרבה יותר קל, הרבה יותר נוח, הרבה יותר מהיר וכמובן שהרבה יותר יעיל. ואתה? לא מסוגל אפילו להרים טלפון.

פעם, עוד הייתי מבינה, להרים את השפופרת, לחייג בטלפון חוגה איזה שש ספרות רצופות שנאלצת לזכור בעל פה, לחשוש שאחיה הגדול יענה או גרוע מזה, אבא שלה. פחד אלוהים, לגיטימי שלא תרים טלפון סתם. אבל היום, היום זה בדיחה. באמת. הנה, בוא נעשה ניסוי, קח את הטלפון שלך – אתה רואה את החיווי 'שיחה שלא נענתה', מעולה, עכשיו רק תלחץ על הכפתור הירוק בצד שמאל וזהו. זהו. מה כבר ביקשתי? הכי פשוט.

מה כבר ביקשתי? שתענה
תצלום: SXC

תרבות השפע מטביעה אותנו. כל הזמן מתגלה עוד הבטחה לחיים יפים יותר: טעם חדש, אופנה חדשה, ארץ חדשה, חברת תעופה חדשה, יין חדש, כרטיס הימורים חדש, פטנט. עולמות מתגלים בפנינו ורק מבטיחים חוויות מעלפות וחיוך קבוע, במחי sms. כמה נוח. כמה מהיר. כמה יעיל. ואתה? לא מסוגל אפילו לגרום לי לחייך.

פעם עוד הייתי מבינה, לקחת את האוטובוס לעיר הגדולה, להיות ג'נטלמן, לפתוח לה את הדלת, לתת לה את המעיל, לשוחח על נושאים אמיתיים שנאלצת להיות בקיא בהם, כמו בניית היישוב החדש או גרוע מזה, פוליטיקה. פחד אלוהים. לגיטימי לא לפעול מהר. אבל היום, היום זה בדיחה. הנה, בוא נעשה ניסוי, קח את הטלפון שלך, בחר באופציה של הוסף סמיילי, תבחר באחד קורץ ותמצא את מספר הטלפון שלי. עכשיו רק תלחץ על הכפתור הירוק בצד שמאל וזהו. זהו. מה כבר ביקשתי? הכי פשוט.

אינספור אפשרויות פתוחות לפנינו. כל דקה שלישית נפתחת דלת המציגה הזדמנות חדשה; אפשר לעבוד דירה, לעזוב את הארץ, לעשות הסבה, להחליף את הקפה, להחליף את הדיאטה, להחליף מלתחה, לעצב מחדש. השערים לא חדלים להסתובב וכל מה שיש לעשות זה רק צעד אחד קדימה. ואתה? לא מסוגל אפילו להחליט.

פעם עוד הייתי מבינה, להעיז, לבנות בית בארץ ישראל, לבחור, לסלול דרך לבאים אחרינו, לחשוש שטועים או גרוע מזה, לטעות. לגיטימי להתלבט. אבל היום, היום זה בדיחה. הנה, בוא נעשה ניסוי, קח את הטלפון שלך, ורק תבחר עכשיו ללחוץ על הכפתור הירוק בצד שמאל, לענות ולומר; 'כן' או 'לא' וזהו. זהו. מה כבר ביקשתי? הכי פשוט.

רק תצלצל כדי שאני אוכל כבר לסנן אותך ולהירגע.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. ענית לעצמך
המאוכזב 02.01.2008
 
 
2. חצופה
הממורמר :-( 02.01.2008
 
סוג של סמרטוט?
הממררת 06.01.2008
 
תכלס
הממורמר :-( 12.01.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©