הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יותר מדי באזזזזזז
 
מי שבא מגעגועים לסדרה האלמותית, רוב הסיכויים שיתאכזב מעומס הציפיות. לילדים שפספסו את "סיינפלד" יש מספיק דבש ב"כוורת בסרט"
מאת דנה מיארה | 22.12.2007
 
לסרט Bee Movie ובתרגום לא קשור במיוחד "כוורת בסרט", שהוכרז כסרט לכל המשפחה, הלכתי עם אחותי הקטנה. שתינו חולות על סרטים מצוירים, אך בעוד אני בוגרת כל עונות הסדרה "סיינפלד", היא לא גדלה על סדרת הקאלט המדהימה.

לכן, היא ציפתה לעוד הפקת דרימוורקס מרשימה ומשעשעת, ואני הגעתי הפעם עם ציפיות שונות, גבוהות הרבה יותר מסתם עוד סרט מצויר. אחרי הבאז התקשורתי המטורף שקיבל שיתוף הפעולה הזה בין סיינפלד לדרימוורקס, ובעיקר אחרי הקאמבק של סיינפלד, רציתי משהו קצת יותר שנון? מצחיק? מאתגר? למה אני הולכת רחוק? רציתי משהו קצת יותר מעניין ומקורי ופחות צפוי ומשעמם. אותה דבורה קטנה וצדקנית שהייתה אמורה להחזיק את הסרט, ובד בבד להיות נקודת האור שלה, אותו בארי בנסון (להלן: מר סיינפלד), איכזבה.

אפשר לחכות לדיוידי. ''כוורת בסרט''
 

ג'רי סיינפלד התחיל את דרכו כסטנדאפיסט ציני, בעל חוש הומור מפותח ויכולת מדהימה להפוך את הדברים הכי קטנים ובנאליים בחיים לסוגיות קורעות מצחוק, שמתפרסות על פני פרק שלם. הגאונות שבפשטות לשמה. הכישרון, התבטא בעיקר בכתיבה וברעיונות, שכן משחק והבעה לא היו הצדדים החזקים שלו מעולם. לכן, הבחירה בסיינפלד כדמות ראשית מצוירת, כשהמשתמע מכך הוא הענקת נפח, אופי ורגש לדמות, לא הייתה הכי מוצלחת.

יוצרי הסרט השכילו לפצות את הצופה במגוון השחקנים המוכשרים והמנוסים לצידו של סיינפלד, כמו רנה זלווגר, שמשתלבת נפלא בכל דמות שהיא נדרשת לגלם; כריס רוק, שמצליח להצחיק גם מבלי שניתן לראות את ההבעות המצחיקות שלו; מתיו ברודריק, וכמובן אינספור הופעות אורח בלתי צפויות, החל בסטינג וכלה בריי ליוטה, שהסכימו לתרום את קולם, ולעתים גם את שמם הטוב, לטובת הסרט.

מלבד הדמויות, שרובן מבצעות עבודה נפלאה ומשכנעת, סיפור העלילה די צפוי. הבדיחות לא משעשעות מדי, הכיוון אליו מתקדמת העלילה ברור, והביקורת על הקפיטליזם בשילוב ערכים ומוסר (יחי הפרדוקס) מופיעים שוב במלוא הדרם.

הסרט מספר על בארי בנסון (סיינפלד), דבורה סקרנית והרפתקנית ממין זכר, שרוצה לחוות עולם לפני שהוא מקדיש את חייו לעבודה מונוטונית בכוורת. בניגוד לחוק הדבורים, הוא מתחבר עם ונסה, מוכרת פרחים (רנה זלווגר). אותה חשיפה לעולם בני האדם מגלה לבארי את האמת הנוראית מכל - המין האנושי גונב מהדבורים את פרי עמלם, הדבש. בארי מחליט שלא לשתוק ולהגיש תביעה ייצוגית נגד המין האנושי. את ההמשך לא אספר, למרות שהוא די צפוי.

לא סבלתי בסרט, ויש לי אפילו כמה נקודות לזקוף לזכותו. ראשית, בדומה לסרטי אנימציה אחרים כדוגמת "מוצאים את נמו" או "רטטוי", גם הסרט הזה עושה שירות נפלא לחיות שאנו נוטים לחבב קצת פחות. הסרט מראה את חשיבותן של הדבורים בעולם, ומצליח ליצור חיבה, ובעיקר הערכה כלפי החרק החרוץ הזה, שמעביר את כל חייו בעבודה קשה ליצירת דבש.

חוץ מזה, פה ושם מגיחות להן בדיחות שנונות וציניות או אפילו בדיחה פרטית לצופי "סיינפלד", שמביאות להערכה מחודשת ואפילו לגעגוע. דוגמה לכך היא שאת החבר של ונסה, קן, מגלם לא אחר מפטריק וולברטון, שגילם גם את פאדי - חברה לשעבר הבלתי נשכח של איליין ב"סיינפלד". בנוסף, אין ספק שכמו שהובטח, מדובר בסרט לכל המשפחה. אחותי באמת נהנתה מאוד. אני קצת פחות. לכן המסקנה שלי היא שילדים והורים ייהנו מאוד מהחוויה המשותפת הזאת, ובאשר לכל אותם חובבי סיינפלד - אפשר לחכות לדי וי די.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כתבה נעימה לקריאה!
עמית 25.12.2007
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©