הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
נפרדנו כך
 
כדי להתגבר על פרידה מבן זוג, אפשר פשוט ליישם שיטה לגמילה מסמים. ונא להצטייד בגלידה ובממחטה לפני קריאת ההוראות לצרכן
מאת נועה ברודצקי | 22.12.2007
 

- "פרידה היא כמו תהליך גמילה. היא דורשת קודם כל החלטה, אחר כך מחויבות, ובעיקר זמן", אמרתי לשמה שמור במערכת, שנפרדה לא מזמן מבן זוגה.

- "נו נועה, מספיק עם הפסיכולוגיה בשקל והקלישאות!", השיבה.

- "קלישאות הן קלישאות כי הן נכונות. אני אוכיח לך".

לא נשאר דבר פרט לגעגוע
תצלום: SXC

על מנת להוכיח את הטענה שלי חיפשתי בגוגל את המושג "גמילה" ונתקלתי במאמר של ורד לב, נטורופתית N.D, שעוסקת בייעוצים פרטניים בתחומי הנטורופתיה, תזונה והנקה. במאמר מפורט תהליך גמילה תזונאי.

התהליך

1. כדאי להכין רשת תמיכה - בני המשפחה, חברים, מטפל מתאים ואולי כמה פרסים שניתן לעצמנו על התנהגות טובה.

מי מאתנו לא ביצעה את החטא הראשון לחברותיה, ושכחה מקיומן בזמן שהמושמוש שלה היה לצידה, ואחרי הפרידה חזרה אליהן בזחילה על ארבע, ובשלושה מצבי רוח מנוגדים בו זמנית: בוכה, צוחקת ושותקת, שתי עיניים בוכיות וסנטר אחד רוטט. רבים מאתנו חזרו לבית ההורים, לאימא התומכת, החובקת, המעצבנת ולוחצת על הנקודות הכי כואבות בצורה סימולטנית מדהימה, ולאבא הדואג מהצד, שלא יודע לבטא את עצמו. הפרסים בדרך כלל מתבטאים בארוחה ביתית ולא שרופה, סרט טוב על חשבון המזמינה המפנקת התורנית, ויחס מיוחד למשך השבוע הקרוב לפחות.

ורד לב מדגישה שחשוב לזכור כי "הפרס לא יהיה הדבר שאתם מנסים להיגמל ממנו" כלומר: סקס עם האדם שממנו נפרדתם הוא לא פרס, הוא עונש לטווח הארוך. הגוף נכנס למעגל קסמים של הרעבה וסיפוק. נקודה למחשבה!"

2. כל תהליך גמילה מעלה שאלות והתבוננות עצמית. צריך להבין מה מזיק לנו, מדוע הוא מזיק, ולמה אנו מכורים לו.

אלו הן שאלות שכל חברה טובה תשאל אתכן. גם אם אתן קשות הבנה, בסופו של דבר תבינו שהחברה שלכן לא אוהבת את האקס, ושהרבה יותר חשוב שגם אתן כבר לא אוהבות אותו אלא את ההרגל, המיטה החמה והעובדה שאתן חלק מקשר.

3. בתהליך הגמילה יש להקפיד על שתייה מרובה. היא מנקה את הגוף מהרעלים שההתמכרות גרמה לה. בנוסף, צום יכול לעזור לתהליך ההתנקות בימים הראשונים.

בתהליך הפרידה קיים אותו העיקרון - יש בנות שמעדיפות לצום ולרזות את כל מה שהעלו בארוחות רומנטיות עם בן זוגן. יש כאלו שמעדיפות להתנחם בגלידה, ואם יש לך אוריינטציה ישראלית יותר מאשר אמריקאית - חומוס פטריות, ספגטי בולונז, סטייק אנטרקוט ודיאט קולה. לכן, במקרה זה מומלץ על אחת כמה וכמה לשתות וכמה שיותר (ואם עירבבת משקאות זה נפלא, בעיקר אם בנים סיפקו את המשקאות האלה). הגוף מתנקה מהקאה ממושכת במשך הלילה, והראש מתמלא אך ורק בכאב ראש, ולא במחשבות אסורות. מה שמוביל לנקודה הבאה.

4. הגוף בתהליך הגמילה נמצא במצוקה, והוא מאותת זאת על ידי כאבי ראש, מחזור ממושך וחזק, תופעות במערכת העיכול שלא נפרט, ואף הוצאת ליחה אם את ממש לא בת מזל.

בכי ממושך וכאבי ראש בעקבותיו הן תופעות ברוכות וכדאיות בפרידה, במיוחד אם נביט על האלטרנטיבות שפירטתי קודם לכן, נבין שהפעם יצאנו בזול.

5. ורד לב ממליצה בחום לשלב בתהליך הגמילה פעילות גופנית. כמו הסעיפים הנ"ל הפעילות עוזרת להיפטר מהרעל שבגופנו ומהפרידה שבמוחנו.

חשוב לציין שפעילות גופנית כגון ספורט ברוכה, אך פעילות גופנית אחרת נכונה וטובה רק כשאותה בחורה מוכנה לה, ורצוי שלא תהיה מעורבת יותר מדי עם סעיף האלכוהול הקודם.

6. הרבה מהמכורים בוחרים בשיטת ההדרגה. 3 סיגריות ביום במקום קופסה, מתוק רק אחרי ארוחת צהריים במקום כל היום, וסמים רק בסופי שבוע.

בפרידה אפשר גם לבחור בשיטה זו: פרידה ראשונה אמיתית ליומיים, ואז חוזרים. לאחר יום עד שבוע, ריב שהתחיל על עיקרון מתפתח למשהו גרנדיוזי, ונפרדים שוב. לאחר חודש הופכים בודדים, נתקלים באקס בטעות בפאב שהוא הולך אליו בקביעות כבר חצי שנה בימי חמישי, וישנים אצלו באותו ערב. הפעם החזרה היא לשבוע או לשנתיים לפחות, ובסוף התהליך הזה האקס הוא כבר לא מושא אהבה, משיכה או השוואה לאחרים. הוא דבר מעצבן, קטנוני וילדותי שאינך מבינה מה עשית איתו כל הזמן הזה. פרידה זו מקלה על הרבה תהליכים פנימיים, נפשיים ופיזיים, אבל היא מבזבזת זמן חשוב ואינה מנצלת את הכאב על מנת להתגבר על משהו אלא מתחמקת ממנו לשווא.

בסופו של תהליך מייגע זה את בת אדם אחרת. אם נפגעת מהאקס, לרוב את בת אדם טובה יותר. אם את זו שפגעת בו, לפחות את יודעת מה לא טוב לך ועל מה לא לחזור. צריך לזכור, שבניגוד לתהליך גמילה, בתהליך פרידה לא קיימת בדרך כלל התנקות טוטאלית מהקשר. מדהים שבושם, שיר או תמונה יכולים להחזיר אותך לתקופת חיים אחרת. הדבר לא נורא כפי שהוא נשמע - לדעתי אף חיובי. הכאב האמיתי הוא כשמשהו נעלם לגמרי ולא ישוב, במיוחד כשמדובר במישהו שהיה חשוב לך יותר מהכול.

זה הכאב האמיתי שאינני רוצה לחוות.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. תאור נחמד וממצה
עדה שנים 07.01.2008
 
 
2. אהבתי
מירי 14.01.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©