הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סקס בנאלי
 
למרות הקונצנזוס, האלבום של עמית ארז לא הותיר רושם על גיל מטוס, שמעדיף את הסקס המוסיקלי שלו סוער ופרוע
מאת גיל מטוס | 22.12.2007
 
עיבודים מרשימים אבל משהו חסר. ארז
 
האזנה לאלבום חדש משולה לסקס עם בחורה שזה עתה הכרת- אתה לוקח בחשבון שהפעם הראשונה כנראה תהיה לא משהו, לא משנה כמה טוב היא נראית, והפעם השנייה או השלישית הן אלו שיחרצו את הדין. לכן, אין צורך להתרגש מכך שלא מקבלים זקפה בהאזנה ראשונה לאלבומו החדש של עמית ארז. אך גם אם הפעם השניה והשלישית הצליחו, יש לבדוק אם מדובר בסקס סוער ופרוע או בעוד בחורה פאסיבית, שמגבילה אותך בעיקר לתנוחה המיסיונרית.

אין ספק שבמבט ראשון, האלבום נראה מפתה מאוד. מזה זמן רב, השם עמית ארז מרחף באוויר וגורר אחריו סקרנות. הרבה בזכות ההשוואות הבלתי פוסקות לאמנים כמו ניק דרייק ואליוט סמית'. בסופו של דבר, כל אחד היה רוצה לשכב עם מישהי שדומה לאנג'לינה ג'ולי.

השלב הראשון הוא להפשיט את האלבום, ואין ספק שנעשתה כאן עבודה טובה. הוא מעוצב להפליא בצורה מגרה, שאכן עושה חשק להתייחד איתו. המוסיקה נעימה לאוזן, רכה ומלודית. למרות זאת, נראה שהיא סובלת מאותו נגיף שיותר ויותר אמנים נדבקים בו, נגיף האינדי.

לא ברור מתי בדיוק החל הנגיף לתקוף, אך יכולת השיתוק שלו היא עצומה. יש בכוחו לגרום לאמנים רבים להישמע אותו הדבר, להוציא את העוקץ מהמוסיקה, ולשטח את העוצמות הגלומות בה לרמה בינונית ואחידה. העובדה המצערת היא, שעוד לא נמצאה תרופה מספיק טובה שתהרוג אותו.

האלבום מכיל כמה רצועות טובות, כמו הרצועה הפותחת - Postcard , Falling Trees, Night Side ו-Oh My God. למרות העיבודים המרשימים, גם הן לא מצליחות להתרומם מספיק גבוה, ולקבל אופי משל עצמן, אלא נשארות בתחום הביניים, זה שנשמע נעים ברקע לתקופה מסוימת, אך דועך מהר כשהדבר הנעים הבא מגיע לקדמת הבמה (ראו ערך שון לנון).

לגבי הטקסטים, אין ספק שהבחירה לכתוב באנגלית היא טובה, אך נראה שהיא באה על חשבון התוכן. גם עליו נגיף האינדי לא פסח, והפך את הטקסטים ליצורים אבודים בחלל ולפעמים לקטעים, שבתרגום חופשי לעברית, עשויים להיות מביכים. מי שרוצה לבדוק זאת באמצעות ניסוי, מוזמן לקחת שיר או שניים מהאלבום, לערבב אותם עם כמה שירים של אמנים אחרים מאותו הז'אנר, ולבדוק אם המאזין הממוצע מצליח לזהות כל אחד מהם. ברוב המקרים, התוצאה המתקבלת היא כמו בניסוי המשקאות המוגזים- כשסותמים את האף ועוצמים עיניים, לכולם יש אותו הטעם.

כנראה שמבין כל הבחורות שהיו בפאב, המאזין הממוצע ירצה לחזור הביתה עם האלבום של עמית ארז לדירה, ובצדק. כמו בחורות רבות שנראות טוב, גם הוא מצליח לייצר את האשליה שכדאי לקחת אותו. עכשיו נשאלת השאלה- איך אתם אוהבים את הסקס שלכם?

אם אתם לא מחפשים הרפתקאות ומעדיפים ללכת על בטוח, עם מישהי בנאלית, אז מצאנו שידוך. אבל מה קורה אחרי שבוע, שבועיים? מתחיל לשעמם, סוגרים את הבאסטה וממשיכים לפנטז על הדבר האמיתי. מצד שני, יש שיאמרו "לפחות הרווחנו זיון". גם זו דרך להסתכל על הדברים.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. גיל מטוס - אתה תותח
אנג'לינה ג'ולי 26.12.2007
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©