הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תנ"ך ושמו קוסמופוליטן
 
כמה מרגיזה התופעה שהמגזינים המיועדים לנשים צעירות דווקא מלמדים אותן "איך להטריף את הגבר" בחמישים דרכים, ו"איך לענגו" בשלושים, תוך ביטול עצמי מוחלט. מה הפלא שמספר האנורקטיות עולה בהתמדה
מאת מירית נאמי | 02.01.2008
 

האם גברים אוהבים ביצ'יות
 
אני יושבת על הספה בבית, ומדפדפת במגזין נשים אופנתי. בדרך כלל כראוי למעמדי כקורבן אופנה, אני נוהגת לרפרף ולהתעדכן מה אני יכולה לקנות החודש מבלי להגדיל את המינוס עוד יותר. היום החלטתי לשבור את השגרה וממש לקרוא את מה שכתוב שם. מתברר שזו הייתה החלטה מאוד נבונה, מכיוון שעכשיו אני יודעת איך לענג את הגבר שלי ב-50 דרכים שיטריפו לו את הפטמות. וואו. ועכשיו ברצינות, אני מכירה כמה בנות שממש קוראות את כל מה שכתוב שם. בשבילן "קוסמופוליטן" הוא התנ"ך. אבל אחרי שקראתי את הגיליון לעומק, סוף-סוף הבנתי את הבעיה העמוקה של המין הנשי בדרך לערך עצמי נמוך. הרי כל הכתבות הן סביב אותו הנושא: "הגבר". "איך תענגי אותו", "איך לגרום להורים שלו לאהוב אותך", "גלי מה החברים שלו חושבים עליך", "האם גברים באמת אוהבים ביצ'יות?" ו"האם את מספיק נועזת בשבילו?".

אין לי בעיה עם העובדה שמגזינים לנשים מייצגים תרבות רדודה שהפכה לפאסה וגם שאנו מגדלים דור של בנות שהשאיפה הכי גדולה שלהן בחיים זה להיות סלבריטי. אבל יש לי בעיה עם העובדה שהמגזינים הללו מעמידים את הגבר במרכז.

זה אומנם לא קורה ב"לאישה" ו"את" המכוונות לקהל יעד בוגר יותר אלא במגזינים לצעירות כמו "go" ו"קוסמופוליטן" ואולי בגלל זה אני עצבנית יותר. מרבית הקוראות הצעירות, טרם גיבשו את אישיותן כראוי, הן נוטות להפנים את מה שהמגזינים כותבים, ואף לאמץ את דרכיהם. וכך, הם עלולים לטעת באישה המתפתחת את האשליה שהגבר הוא מין שייח ושתפקידה הוא למצוא את הדרך אל ליבו. הם אינם מעודדים בה את תחושת הביטחון שהיא יכולה להיות שלמה עם עצמה, ובעצם הופכים אותה בצורה מעוותת לגרופית.

ברור שהמגזין צריך להימכר, וזאת הדרך הקלה והמהירה ביותר לפנות אל לב הקוראות, אבל כמו כל מדיה תקשורתית אחרת, על העורכים להבין כי יש למגזינים אחריות חברתית. כפי שהם לא היו מפרסמים כתבות המעודדות אלימות או התנהגות בלתי ראויה כלפי אנשים בעלי מום, אני מצפה מהם להבין כי התכנים שהם נוהגים לפרסם עלולים לעצב פה דור של נשים תלותיות וחסרות ביטחון.

אני חושבת שעורכי המגזינים הללו צריכים לפעול בדיוק הפוך, לטובת הקוראות, ולעבור לכתבות שמעמידות את האישה במרכז, שמעצימות אותה ובאמת מגדירות את הכלים איך לטפח קשר טוב ובריא מבלי להרגיש תסכול וזעם על כך שהיא נותנת ונותנת אך לא מקבלת חזרה.

ולא פחות חשוב, תתחילו לפרסם במגזינים תמונות של נשים טיפה יותר שופעות, אולי ככה לא תצטרכו לפרסם מדי פעם כתבות על ילדות אנורקטיות במשקל 38 ק"ג.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. הערה של בחורה חכמה
אפי 07.01.2008
 
 
2. אבל את במשקל של דף
אני 17.02.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©