הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
על פרשת דרכים
 
החלוץ הצעיר שלומי ארבייטמן נמצא בפני רגע מכריע בקריירה הקצרה שלו. לאור הכישלון המקצועי במכבי חיפה עדיף שיעזוב ויבחר במכבי פ"ת. זאת הקבוצה בה יוכל לשוב ולהפגין את כישוריו
מאת יוני רוט | 10.01.2008
 
ארבייטמן. צריך להתרכז בכדורגל
 

שלומי ארבייטמן ניצב בפני פרשת דרכים חשובה בקריירה שלו. חלוץ מכבי חיפה עדיין לא בן 23, ונראה שיש לו הזדמנות אחרונה להציל את הקריירה שלו. החלוץ, שהגיע לבית"ר ירושלים מבית"ר נס טובורוק, לפני שמלאו לו 18, הפך לכוכב בבית"ר ולחלוץ העתיד של נבחרת ישראל. במשחק הבכורה שלו במדי הנבחרת הלאומית הבוגרת הוא כבש שלושער לרשת של אזרבייג'אן במשחק ידידות.

הסדק הראשון בצורת ההתנהלות של ארבייטמן ושל המקורבים לו, היה הסכסוך המתוקשר עם הנהלת בית"ר ירושלים והמעבר להפועל פ"ת, שהייתה רק תחנת מעבר בדרכו לאלופה דאז, מכבי חיפה. הסדק השני נחשף במלוא עוצמתו במשחק מוקדמות ליגת האלופות מול מאלמו השבדית. תשאלו כל אוהד של מכבי חיפה מה הזיכרון הכי חזק שלו משלומי ארבייטמן, והוא יענה בלי לחשוב פעמיים: ההרחקה הטיפשית באותו משחק מול מאלמו. הרחקה שכנראה עלתה למכבי חיפה בעלייה לשלב הבתים באותה עונה, ומנעה מהקופה של יענקל'ה שחר להתמלא בכמה מיליוני דולרים טובים.

להרחקה הזו נוספו מאז עוד מספר בעיות משמעת שיצרו לשלומי ארבייטמן דימוי של שחקן בעייתי. רוני לוי, מאמנו של ארבייטמן במכבי חיפה, נחשב למאמן קשוח שלא עובר על בעיות משמעת לסדר היום, וכמי שלא נותן הזדמנויות לצעירים. וכאשר יש לו בסגל את אחד החלוצים הטובים שנחתו כאן רוברטו קולאוטי, נוצר מצב שגם כשארבייטמן כבר קיבל הזדמנויות, הוא לעיתים קרובות נאלץ לשחק כשחקן אגף לצידו של קולאוטי, תפקיד שהוא פשוט לא יודע למלא.

למרות עזיבתו של רוברטו קולאוטי לבורוסיה מנשגלאבדאך מהליגה הגרמנית השנייה, שלומי ארבייטמן לא מוצא עדיין את מקומו בעונה הזו במכבי חיפה. הן בעקבות הפציעה שהשביתה אותו, הן בעקבות סכסוך כספי עם הנהלת מכבי חיפה, והן בעקבות היכולת המקצועית הלא מרשימה.

בימים האחרונים פורסם ששלומי ארבייטמן פנה ליענקל'ה שחר בבקשה להשתחרר מהקבוצה מכיוון שאיננו מרוצה ממעמדו. בסביבתו של ארבייטמן כבר נטען שהשחקן רוצה לעבור למועדון גדול עם קהל תומך שיעזור לו לצאת מהתקופה הקשה. מכבי ת"א והפועל ת"א הן כנראה האופציות המועדפות על החלוץ ומקורביו. לדעתי, הבחירה של ארבייטמן צריכה להיות אחת ויחידה, לחזור לפ"ת אבל הפעם למכבי. אמנם מכבי והפועל ת"א הם מועדונים גדולים, עם קהל אוהדים שבמכבי פ"ת יכולים רק לחלום עליו, אבל הדבר האחרון שארבייטמן צריך על הראש כרגע, הוא מאבקי תחתית.

במכבי פ"ת מחפשים מחליף לעומר גולן שעבר לבלגיה, ומבחינת הכישרון לטעמי, ארבייטמן עולה על גולן. אמנם מבחינת האופי יש לארבייטמן עוד הרבה מה ללמוד, אך המעבר הזה יעשה לו רק טוב. מכבי פ"ת משחקת כדורגל חיובי שמתאים מאוד לסגנון משחקו של ארבייטמן. אם ארבייטמן יבחר בקבוצתו של אלי גוטמן, הוא עוד עלול למצוא את עצמו מתגעגע לרוני לוי. ומכבי ת"א? היא הפכה להיות בית קברות לחלוצים: דוארטה, משה ביטון, יניב עזרן ואחרים כולם הגיעו למכבי ככובשים מדופלמים, ושקעו בבינוניות (במקרה הטוב).

אז נכון, במכבי פ"ת לא יהיה לשלומי ארבייטמן קהל גדול שישא אותו על הכתפיים אחרי כל גול שיבקיע. מצד שני לא יהיה לו קהל שיקלל אותו אחרי כל טעות. במכבי פ"ת יהיו לו משפחתיות ושקט שהוא כל כך צריך בשביל להראות שהוא לא שכח לשחק כדורגל. וחוץ מזה מכבי פ"ת פשוט קבוצת כדורגל יותר טובה ממכבי והפועל ת"א.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. לך הביתה שלומי
שלומי 11.01.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©