הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה מה יש
 
נכון, הוא מעצבן, מתנשא, זחוח ומומחה לכסאולוגיה. אבל אלה אינן סיבות ראויות להחליף את אולמרט בביבי וברק שאותם סילקנו ממש לא מזמן. במה הם יועילו?
מאת ירון קלנר | 28.01.2008
 
לא למענו, למען ישראל. אולמרט
 
גם אני השתתפתי במלחמת לבנון השנייה. ראיתי את הליקויים, הבחנתי בחוסר התיאום בין הדרגים, ונאלצתי להקשיב לביטויו הסתומים משהו של גל הירש (מפקד עוצבת הגליל בזמן המלחמה). כחייל מילואים אני מבין לחלוטין את אכזבת חיילי המילואים מהמערכת. מה שאני לא מצליח להבין זה מדוע כל אותם מאוכזבים, מתגודדים מאחורי ספסלו של המאמן אהוד אולמרט, וזועקים לעברו "תתפטר, תתפטר" בצעקות קצובות.

בכל מה שנוגע לאזרח הפשוט, הביקורת השגורה כלפי הדרג המדיני הידרדרה לרמת משחק כדורגל, "הפסדנו במלחמה/משחק, אז שיתפטר". אין פה זלזול באחריות של ראש הממשלה כלפי מה שקורה במדינה שהוא עומד בראשה, לרבות במלחמה, אבל צריך לנסות להבחין מתי הרגש מוביל את דברינו. נכון, הוא מעצבן, מתנשא, זחוח וגם מומחה גדול לכסאולוגיה, אבל אולמרט היה ראש ממשלה רק כחצי שנה כשהתחיל במלחמה, אז הוא בטח שלא יכול להיות אחראי על כל הליקויים הצה"ליים אלא אם כן ציפינו שאת ימיו הראשונים בתפקיד יעביר במסדרי גילוח לנגדים שאחראים על הימ"חים.

שלא תהיה טעות, אולמרט הוא לא החלום הרטוב שלי לתפקיד ראש הממשלה, אבל כל הבעיות הקיימות היום, נובעות מתפיסת הפוליטיקה הישראלית כמשחק ספורטיבי. "קדימה", אשר הוקמה על ידי תאבי השלטון, זכתה בבכורה בדיוק באותו האופן שמכבי ת"א בכדורגל מכרה רבבת מנויים בעונת הגלקטיקוס. קונים את פרס משמאל ואת מופז מימין, קבוצה של אליפות.

אף אחד לא בא בטענות לאולמרט על התחלת המלחמה, אף אחד גם לא יכול לבוא כלפיו בטענות על הליקויים בצה"ל. הקרב האחרון של המלחמה היה מיותר, ככל הנראה, ואכן מהבחינה הזו יש בעיה ערכית ומנהיגותית קשה. אבל האם אנחנו באמת רוצים ללכת שוב לבחירות כדי לבחור בין ראש ממשלה שסילקנו ב-1999 לבין ראש ממשלה שהסתלק ביוזמתו ב-2001? מאשימים את אולמרט בהישרדות פוליטית. אין לו אפשרות אחרת, לא למענו, למען ישראל.

מיליוני אוהדים לא מרוצים

בחירות עכשיו יכניסו את המדינה לסחרור נוסף, אשר יסתיים בוודאי כשראש ממשלה כלשהו ינסה להרכיב קואליציה שברירית מלאה סחיטות מכיוונים מנוגדים למשנתו אשר על בסיסה נבחר. או אז יתחילו שוב הקולות ונתחיל לשחק מהתחלה. ראש הממשלה האחרון שנבחר בישראל וזכה לסיים את תפקידו כחוק היה יצחק שמיר בין השנים 1988 ל-1992. מאז, אף אחד לא הצליח לסיים את הקדנציה, ואילו אנחנו זכינו לשישה ראשי ממשלה ב-16 השנים שחלפו מאז.

לי קצת נמאס. הייתי רוצה שלממשלה יהיה קצת יותר ביטחון במעשיה, קצת פחות צורך למלא אחרי דרישות סחטניות של מפלגות נישה, קצת יותר זמן למלא את תפקידיה. אולי כשזה יקרה, יהיה לאולמרט זמן לטפל בניצולי השואה, בבנייה הלא חוקית, בפליטי דארפור, בבנייה של בית חולים באשדוד, בפשיעה, ובשאר שלל הבעיות המעסיקות את מיליוני האוהדים הלא מרוצים בישראל.

לבי עם כל מי שאיבד במלחמה הזו קרוב משפחה, חבר או אהוב. אך אני קורא לכולם: תנו לראש הממשלה לטפל בליקויים, תנו לו את ההזדמנות לשפר את המצב ולהעלות את הסטנדרטים, כדי שלזה שיחליף אותו יהיה קצת יותר קל.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כתבה נהדרת
אפי 30.01.2008
 
 
2. בעיטת פתיחה מרשימה...
רעות שמעוני 30.01.2008
 
 
3. אתה צודק בדבר אחד...
לילך 03.02.2008
 
העיקר לא לצאת פראיירים, הא?
ירון קלנר 04.02.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©