הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
במגרש הפסדנו, ביציע ניצחנו
 
למרות ההפסד של נבחרת הנשים בטניס לרוסיה ושראפובה, שי נמרודי חזר מרמת השרון נפעם מהקהל המדהים שדחף ותמך אחרי כל נקודה
מאת שי נמרודי | 04.02.2008
 
"Let's go Shahar, let's go" ו"אל אל אובזילר" הן שתי הקריאות שמהדהדות בראשי ובראשיהם של עוד כמה אלפים, כמה שעות אחרי סיום מפגש גביע הפדרציה בין נבחרות ישראל ורוסיה. המפגש המסקרן שהתקיים במרכז הטניס ברמת-השרון, היה ללא ספק אחד מאירועי הספורט המרגשים והמהנים ביותר עבור האוהדים הישראלים מאז ומעולם, אירוע חד פעמי. לא בכל יום מארחת ישראל אימפריית ספורט שכזו, אלופת עולם. בנוסף, לקהל הישראלי ניתנה הזדמנות לראות סוף סוף את אהובתו הגדולה, שחר פאר, במימדים אמיתיים. והוא לא איכזב. הוא לא נתן להזדמנות הפז שנפלה בחלקו לחמוק, הגיע בהמוניו למגרש ברמת השרון וגדש כל פינה. 

לא מעט דובר על השפעת הקהל לפני תחילת ההתמודדות, ואולי בדיעבד, כשמביטים בלוח התוצאות, מגלים שהוא לא היטה את התוצאה לזכות הנבחרת הישראלית. אבל החוויה האדירה והתחושות המדהימות שלקחו איתם האוהדים מעצם הנוכחות והצפייה בהתמודדות שכזו, הלהט והעידוד הבלתי פוסק, והנאמנות הטוטאלית לנבחרת, הם משהו שצפוי להישאר איתם וגם עם השחקניות ששיחקו על המגרש (הן הרוסיות והן הישראליות) שנים רבות.

הקהל גדש כל פינה במגרש ברמת-השרון
תצלום: דניאל רייז

אחרת כיצד תסבירו את ההתפרצות של צ'אקבטדזה הרוסייה כלפי הקהל הישראלי ופעולות השמחה המופגנות, לאחר שאלו הוציאו אותה מריכוז? איך תסבירו את התסכול של מריה שראפובה, מכך שאיצטדיון שלם, כנראה באחת הפעמים הבודדות בחייה, שורק לה בוז ורוצה בכישלונה?

בתחילת השבוע שקדם להתמודדות, חששו המארגנים, האוהדים והצוותים המקצועיים מהאפשרות שהגשם יפגע בהתמודדות, ואף יעביר אותה למגרש הקטנטן בבאר-שבע. החששות הללו התבדו, כאשר בשני הימים בהם נערכו המשחקים יקדה השמש הישראלית המוכרת, זו שמפציעה בדרך כלל באמצע אוגוסט, וחיממה את הקהל ואת האווירה. מזג האוויר היה אידיאלי לטניס, והמגרש הירוק ברמת השרון נצבע בכחול, לבן, מעט אדום (של רוסיה) והרבה ורוד (צבע הלוגו של גביע הפדרציה). כך, יצאה לה לדרך החגיגה הגדולה. 

הכל היה ערוך ומוכן ליומיים חלומיים של טניס. יומיים שבהם הזיעו על המגרש אותה שחר פאר שהתרגלנו לראות בטלוויזיה בלבד, ציפי אובזילר הבלתי נלאית, אנה צ'אקבטדזה המצוינת ואיך לא, מריה שראפובה. אבק הכוכבים שהביאה עימה הכוכבת הגדולה של הנבחרת הרוסית, התפזר בשמי רמת-השרון, והעניק לכל באי האיצטדיון חוויה מסוג שונה.

נכון, מיופייה המיוחד קשה להתעלם, אבל אני רוצה להתרכז דווקא בטניס שלה. טניס כפי שהציגה שראפובה, בעיקר ביום המשחקים השני במשחק נגד פאר, ספק אם ייראה אי פעם במחוזותינו שוב. למזלנו, תפסנו את שראפובה בכושר הטוב בקריירה שלה. שבוע אחרי שהניפה את גביע הגראנד - סלאם של אליפות אוסטרליה, שבוע וחצי אחרי שטיאטאה משם את הטניסאית הבכירה בעולם ז'וסטין הנין. נראה שכיום שראפובה היא הטניסאית הטובה בסבב העולמי.

רצון לסנסציה

וכך, אפשר היה ליהנות הן מטניס ברמה הגבוהה ביותר בעולם והן מאווירה מחשמלת שכדוגמתה לא ראינו בישראל. למרות שעל המגרש פערי כוחות היו גדולים מאוד, והנבחרת ירדה מנוצחת בסופו של דבר (4-1) הקהל נהנה, ולא התאכזב. כי בסופו של דבר, תוצאת ההתמודדות לא מפתיעה אף אחד. עם כל האופטימיות והרצון שלנו לסנסציה, חשוב לזכור כי עדיין מדובר במפגש חסר סיכוי, מול הנבחרת הטובה בעולם. לכן, הקהל לא נתן לפערי הכוחות הללו לקלקל לו את ההצגה. הוא נהנה מכל רגע, תמך ועודד, הפגין בגרות רוב הזמן ובעיקר ניסה לדחוף את הנבחרת. הוא אמנם לא הצליח, אבל אני בטוח שבחלומות של שראפובה וצ'אקי הוא יופיע עוד לא מעט פעמים.

מה שאני בעיקר אזכור מהתמודדות הזו, ולדעתי גם הן, הם השאגות האדירות אחרי כל נקודה ונקודה לזכות הנבחרת הישראלית, הבוז הגדול שנשרק לעבר הרוסיות, החיקוי של הגניחות של שראפובה (במציאות העוצמה שלהן חזקה הרבה יותר!), ההתפרצות של צ'אקבטדזה כלפי הקהל (אחרי המשחק אמרה צ'אקי שהקהל הזה מתאים לכדורגל ולא לטניס), והקריאות של פאר ואובזילר לעבר הקהל להמשיך ולעודד.

כי אמנם הפסדנו את המשחק על המגרש, אבל הקהל יצא מנצח ביציע.
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
4 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. ההנאות של נמרודי
לינט 05.02.2008
 
תכלס'
רון 05.02.2008
 
הקהל מספר1
סתיו שובל 08.02.2008
 
 
2. קח אותי שי נמרודי!
צחי 07.02.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©