הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמו שבלול סכיזופרני
 
"מופע החיים של מוטי פנאן" היא אופרת רוק מבריקה על אהבה בלתי אפשרית בין מלך צופי רמת גן ונערה ששמה כותל
מאת אסף קפלן | 24.02.2008
 

גשם, רטוב, ככה לא אמור להיראות יום האהבה. היום הזה שבו כל העיתונים מפוצצים באינפורמציה משעממת, בנוסח מי מוציא יותר כסף על מתנות - נשים או גברים. עוד סקר אידיוטי שמשרת את בעלי ההון. מה קרה לרומנטיקה? בלונים, פרחים, קצת יין, קצת תמימות, קצת צחוק?

בשביל מה אני צריך אהבה נוצרית, בזמן שמתרקם מולי סיפור אהבה ציוני, דתי, עדתי, פטריוטי, סיפור שחוצה גבולות ויבשות, סיפור מהול בתיאטרון אבסורד, סיפור מאולתר מלא בקסם משלו ובמוסיקה מצוינת. אתם ודאי שואלים את עצמכם מי מספר את הסיפור הזה והיכן הוא מתרחש.

ביום חמישי בלילה, נחתתי בבארבי לצפות בהופעת ההשקה של האלבום "מופע החיים של מוטי פנאן", אלבום הבכורה של קבוצת "גוטל בוטל", שקיימת כבר שבע שנים. כיאה לאמנים לא שגרתיים, גם המופע החל בצורה דומה, כשהחברים יושבים מסביב לשולחן ומשחקים בבלונים בצורת לב. על מסך וידאו מוקרנים קטעים שונים של הלהקה, ולאחר שהמקרין מסתבך קצת, חברי ההרכב עולים לבמה ומכריזים - "מופע החיים גאה לארח את מר גוטל בוטל" וקברט הרוק של קבוצת האמנים המגניבה הזאת יוצא לדרך.

גורו חרטא מציע למוטי להתחתן. גוטל בוטל
תצלום: אלי מעייני


גוטל בוטל הוא למעשה האלטר-אגו של מוטי פנאן. צד זה באישיותו מוסיף למופע נפח אחר, נפח שלא מבחינים בו בשנייה הראשונה, אבל הוא ללא ספק הכרחי.

סיפור העלילה מתרחש בגוש דן רבתי, שם מתאהב מוטי פנאן, מלך צופי רמת גן, בנערה ששמה כותל. אך אבוי, ליבה של כותל החסודה שייך לתנועת בני עקיבא. מוטי גדל והופך לנער, מנער לנערה ושוב לנער, הוא פושט את מדי הצופה, ועוטה על עצמו מדי זית. כעת הוא יוכל לדפוק את הערבים.

כשמוטי משתחרר מהמדים, כמו כל ישראלי טוב הוא מחליט לנסוע לשאנטיבבאלנד, שם הוא מחפש את הגורו צוזזאבא, בתקווה שיעזור לו לכבוש את כותל. גורו חרטא מציע למוטי להתחתן עם כל נשות שאנטיבבאלנד. באוזניו של מוטי, שהספיק לעלות לגדולה והוכתר למלך השאנטיבאבות, מהדהד פתאום קולה של כותל, והוא מחליט לעלות על מטוס של חברת לופטאנזה היישר לגוש הסביח. מוטי נוחת ומגלה שכותל נעלמה. כותל לא שייכת לאף אחד, היא הלכה עם ערבים.

במופע ישנם עוד אלמנטים רבים, והמסר שלו חזק הרבה יותר מדיכוי יהודי ורוק עצבני. למרות כל התלבושות והדמויות השונות אותן לובש ופושט מוטי (נתי אורנן) במהלך ההופעה, בין אם הוא נשאר עם תחתונים, לאחר שהוא נולד ויוצא מביצה, ובין אם הוא הופך לשליח תרבות כשהוא עוטה את דמותו של יהונתן גפן, ומכה בקהל סרקזם שנון, מצליח אורנן להשאר בפוקוס. עם אצבע על ההדק, הוא יוצא וחוזר למופע כמו שבלול סכיזופרני, מקבל זריקת סודה לשתייה בתחת, ומשתף את הקהל במשל השפן והקיפוד, שמוסר ההשכל שלו הוא - אם אתה הומו, עדיף להתחנגל בעיר.

קבוצת "גוטל בוטל" הולכת עד הסוף, עם אמת אמנותית מאולתרת ומקסימה. השילוב המרתק של נגנים מוכשרים, שחקנים מצחיקים, אהבה בלתי אפשרית, מלחמת קיום ואימפריית הסביח, גורמים ל"מופע החיים", שמהול בחומרים אותם אנו בוחשים כל יום, להיות אחד מהדברים המיוחדים שנותנים פרספקטיבה אחרת לאמנות.

"גוטל בוטל"  

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. קבוצת גוטל בוטל - הם פשוט אדירים
רמי בונזו 26.02.2008
 
כל כך צודק
יניב נבון 04.03.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©