הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוד אשרי ז"ל
 
מלבד היותו סופר, עיתונאי, עורך ומבקר טלוויזיה, הוא העביר בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל סדנה בשם שאומר הכל "הספין, הטריק והשטיק"
מאת אירית אוליצקי | 04.03.2008
 
עיתונאות אמיתית ומקצועית. אשרי ז"ל
 

ביום שני האחרון הגיעה בטרם עת, קיצה של קריירה עיתונאית מרשימה ביותר. אהוד אשרי, כתב ועורך בעיתון "הארץ", הלך לעולמו בגיל 57, לאחר מאבק קשה וממושך במחלת הסרטן.

אשרי, יליד ירושלים, עסק בתחום התקשורת עוד כסטודנט באוניברסיטה העברית. הוא שימש כעורך עיתון הסטודנטים "פי האתון". לאחר מכן ערך את השבועון הירושלמי "כל העיר". הוא שימש עורך גם ב"קול ישראל", בעיתון "חדשות" ומשנת 1995 ככתב ועורך ב"הארץ". בשנת 1996 כתב אשרי את ספרו הראשון: "זה ייגמר בבכי" ומאז כתב עוד ארבעה ספרים. נושאי הכתיבה שלו חשפו את המתרחש מאחורי הקלעים של עולם התקשורת הישראלי, אותו הכיר מקרוב.

כעיתונאי וכסופר, הצליח אשרי לגעת באופן העמוק והאישי, אך יחד עם זאת המקצועי ביותר, בקוראים רבים. כתיבתו, הן בפרוזה והן כעיתונאי, שיקפה את אופיו הצנוע, כפי שהעידו עליו חברים רבים. הוא כתב את האמת הפנימית שלו, בלי לייפות אותה במילים גבוהות, תמיד נאמן להשקפותיו.

מלבד היותו עיתונאי, אשרי היה מרצה בבית הספר לתקשורת במכללה למינהל. הוא העביר סדנה בשם שאומר הכל "הספין, הטריק והשטיק" באמצעותה העביר מעט מן הכלים הרבים והטובים שהיו לו לדור העתיד. גם שם אשרי לא פחד להגיד את האמת שלו. גם אם היא לא הייתה בדיוק מה שאנשים רצו לשמוע, הוא לא וויתר עליה. בשל כך, זכה אשרי להערכה רבה מהסטודנטים ומסגל המרצים במכללה.

אשרי השאיר אחריו מורשת מרשימה של עיתונאות אמיתית, מקצועית ונוגעת, שילוב שלצערנו הפך היום לנדיר. התקווה היחידה היא שאלו שהתמזל מזלם לפגוש בו וללמוד ממנו ימשיכו, ולו במעט את דרכו.

מלבד הטוקבקים, עומד לרשותכם המדור "כנסו-כנסו"

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©