הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אין כמו דגיגי זהב
 
במקום לבזבז משאבים על שחקני כדורגל זרים שלא מצליחים להתאקלם באקוואריום שלנו, עדיף לתת הזדמנות אמיתית לצעירים שגדלו כאן, ומבלים על הספסל. הם בטח לא יותר גרועים
מאת דן שדה | 05.03.2008
 
לוזון. לצמצם לשלושה זרים
 

מה הקשר בין דגי זהב לליגת העל בכדורגל? כל מי שיש לו אקוואריום יודע כמה גדולה ההתרגשות כשמגיע דג חדש, יקר כזה, לא סתם. כבר בחנות אתה מחפש בנרות מי יתאים בשלמות לאקוואריום שלך, כאילו שיש הבדל בין דג זה או אחר שיהיה תקוע מאחורי קיר זכוכית. ההתלהבות בשקית השקופה בה הוא מגיע - אתה מחזיק אותו כאילו אוצר קטן מתחבא לך בתוך היד - ההכנסה לאט לאט לתוך המים, שחס וחלילה לא ייבהל מהמעמד. אם היה אפשר, אני בטוח שהיו מצמידים לו גם עובדת סוציאלית, והמקבילה של ראובן דגן (הפסיכולוג מ"בטיפול") מענף דגי הנוי.

אבל מה, יש רק בעיה אחת עם כל הדגים האלה, הם כל הזמן מתים. אתה משלם 500 שקל לזוג דגי חרב, מקור משויף מאיי שקר כלשהו, ואחרי חודשיים  הם  צפים, משל היו כוסית על מזרון ים בקלאב הוטל. רק שהם מתים. זהו, הלכו, קפיש, ואיתם ההשקעה. בסוף אני תמיד מתנחם בדגי הזהב החמודים שלי, שבאו כברירת מחדל בין פסק זמן וקולה לבין זוג דגים בתחנה המרכזית הישנה של תל אביב.

איך שלא תהפכו את זה דגי הזהב הם משלנו, גדלו כאן, רגילים לבירוקרטיה, לזבל, למים העכורים, לשקית שהיא לא שקית. דגי הנוי לעומתם באו לכאן שלא מבחירה, ואם כבר באו, אז הם רוצים תנאים דה לוקס. מינימום קומה סגורה בלופט של מלון דיוויד אינטרקונטיננטל, וזאת בזמן שסטינג ישן בקומה הראשונה.

ואתם יודעים מה? הכדורגל שלנו נראה בדיוק אותו הדבר. מצד אחד יש לנו כדורגלנים מקומיים, דגי זהב חמודים כאלה שאומנם לא שווים הרבה, אבל גם הציפיות בהתאם, לכן אין כל אכזבה. מצד שני, יש לנו כל מיני זרים, מין דגי נוי מיוחדים כאלה - ברזילאים, ארגנטינאים, רומנים חמודים - אבל  מה, הם שווים אפילו פחות מדגי הזהב הישראלים שלנו. ההבדל היחיד הוא שהזרים עולים הון תועפות עקב הוצאות טיסה, עמלת סוכנים, דמי כרטיס, בית, אוטו ומה לא. וכל זה כדי שבסוף נראה בשבת עוד שחקן שלא יודע למסור כמו בן - אדם. אז אני אומר, אם כבר הוא לא יודע לתת פס מדויק על חמישה מטרים, אז למה שלא יהיה משלנו, ישראלי? למה הוא צריך להגיע כל הדרך מברזיל או מבולגריה או מגאנה, מה ההבדל?

לגזור קופון

יתרה מכך, יושבים אצלנו כל כך הרבה ילדים מוכשרים על הספסל שלא רואים דקות משחק. אז בגלל שמישהו רצה לגזור קופון, אנחנו צריכים לראות את התקווה היחידה שיש לנו לעתיד טוב יותר מתייבשת על הספסל באורווה? או בקרית אליעזר? או בטדי? לא כואב הלב?

לכן אני תומך באסכולה שרוצה להוריד את מספר הזרים בליגת העל. לטעמי, צריך לרדת למקסימום שלושה לכל קבוצה, ויפה שעה אחת קודם. אני לא רואה את הכדורגל שלנו מתקדם לשום מקום בזכות רכבות הפיסחים שמגיעים לכאן, ואם מישהו מרגיש צורך לעזור לקידום העולם השלישי, אז אני אשלח לו בכיף טפסי התנדבות ליוניצ"ף. הגיע הזמן שנראה את הילדים שגדלו כאן משחקים, ואם בליגת העל ההגבלה צריכה להיות על שלושה, הרי שבליגה הלאומית מספיקים שניים.

אני מבין את ההתנגדות הנחרצת שיש ליעקב שחר ממכבי חיפה להקטנת מספר הזרים, או כמו שאמר משה מ"הישרדות" בביט דרמטי מדהים "לא, בעצם אני בכלל לא מבין". שחר שופך מיליונים על מחלקת הנוער בשביל שבסוף איזה שיכור מברזיל יחפש את עצמו על הדשא. ההבדל היחידי ביני לבין שחר הוא שאני שופך את המיליונים שלי על דברים אחרים (מיליונים כן...) ולכן בליגת העל אני רוצה לראות ישראלים. אף זר שמכבד את עצמו לא יגיע לכאן, אלא אם כן הוא גמר את הקריירה או שהוא עוד לא יודע שיש לו כזאת.

אז קדימה מר אבי לוזון היקר, בוא נראה אותך. תוריד את מספר הזרים לשלושה ואולי סוף כל סוף נזכה לראות קצת חבר'ה משלנו משחקים. ואם לא יקרה השינוי המיוחל, אז כנראה שנמשיך לחלום על יורו ומונדיאל, כי לעלות לשם לא נצליח.

נ.ב - מי שחושב שבאמת יש לי אקוואריום שיחשוב פעמיים. הדגים היחידים שנכנסים אליי הביתה זה הגפילטע, וגם זה רק פעם בשנה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©