הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פלמחים ביץ'
 
לא מוכרי ג'חנון ולא שיחי הסברס ייוותרו בעוד זמן קצר, כאשר כרישי הנדל"ן ינגסו עוד פיסה של קסם פראי שהיה שייך לכולנו בחוף פלמחים, וישאירו לנו רצועה צרה של "בטון משובח"
מאת דרור עסיס | 08.03.2008
 

ממש כמו מפת קרב שבה מטרות פגיעה מסומנות באיקסים אדומים, כך גם נראית מפתם של כרישי הנדל"ן בארץ. הם נעים לעבר שטחים פתוחים בכלים כבדים והרסניים. זוכרים את סימולציות משחקי המחשב דוגמת REDALERT? - בדיוק ככה.

הכרישים נמצאים בכמה חזיתות, כאשר הם תוקפים כמה יעדים. הם משתמשים בטילי קרקע - קרקע מתקדמים בעלי רמת דיוק גבוהה ביותר, ויכולת השמדה ברדיוס רחב. הם אינם מחטיאים את המטרה. לאחר שהצליחו לפגוע, וכמובן, בעזרת כיסם עמוס הדולרים הם שולחים את הטרקטורים, המקדחות, הבטון והפטישים כדי להשלים את העבודה.

מי הבא בתור? חוף פלמחים. זה שבדרך אליו מוכרים ג'חנון של שבת, מלבי קר עם קוקוס ואגוזים וגלידת וניל. זה ששיחי סברס הם חלק בלתי נפרד מהנוף הפראי שלו – את המעט שנותר מוכרים מבלי לשאול אותנו. מכירת השטח בפלמחים (כ- 70 דונם) נעשתה ב- 2004 בסכום מצחיק של 8 מיליון שקלים ממש לפני כניסתו של חוק החופים החדש, שמתיר בנייה במרחק 300 מטרים מקו המים, כך שהיזם "אוולון" ו"מעוז דניאל' יוכל לבנות עד 100 מטרים מקו המים.

להביט בשקיעה תמורת 1000 ש"ח ללילה
תצלום: דניאל רייז


בקרוב גם אתם תוכלו ליהנות מסוויטות מפוארות, טיילת מ"בטון משובח" ואפילו דוכן למכירת שייק פירות (כדי שתרגישו כמו באיים הקאריביים). בקרוב תוכלו להביט בשקיעה תמורת 1000 שקלים ללילה. והרי ידוע שבישראל "חוק הוא חוק"!  עכשיו לך תנסה לגבור על שרשראות הבירוקרטיה.

היזם של הפרויקט יהיה אחראי גם לפיתוח רצועת החוף. לטענתו, החוף יהיה פתוח לקהל הרחב ויכלול מסעדות וטיילת מפוארות. איזה יופי, מעכשיו נוכל לקרוא לפלמחים בשם "פלמחים ביץ'". היזם לא מבין (כי פשוט לא ממש איכפת לו) שאנחנו נישאר עם רצועת חוף טבעי צרה ביותר כדי להזכיר לנו את הקסם הפראי והטבעי שנקרא פעם חוף פלמחים.

אנחנו תושבי מדינת ישראל נתונים לכיבוש. כרישי הנדל"ן שולטים בנו ולוקחים מאתנו שטחים פתוחים רבים. רמי קליינשטיין שר "ארצנו הקטנטונת, ארצנו היפה...את המעט שנותר". עצוב שגם מהמעט שנותר כבר כמעט ולא נשאר. כעת עלינו לקוות שמלחמתם של הארגונים הירוקים נגד הפרויקט ההרסני תצליח עוד לפני ששטחי הבטון יכסו על הכל (כמו שאירע במקרה של "איקאה" במתחם מעין שורק).

עצומה להצלת חוף פלמחים

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. מי אמר שכסף לא קונה הכל ?
טלי 06.04.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©