הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פצצות הFאנק
 
אסף קפלן הסתנוור מ"מרסדס בנד", שהלהיטו את הקהל במועדון הברזילי עם דיסטורשן, כריזמה אנרגטית וגם כמה מלמולים
מאת אסף קפלן | 20.03.2008
 

דיס-קומוניקציה מוחלטת. "מרסדס בנד"
תצלום: מעיין בצלאל
הרומן שלי עם "מרסדס בנד" התחיל באקראי בחג פורים לפני כמה שנים. באותו ערב הופיעה לצד המרסדס להקת "איזבו", וכל מה שאני זוכר מאותו ערב הזוי הוא שאת ההופעה של "איזבו" פספסתי, אבל מהמרסדס הסתנוורתי. מאז, בכל הזדמנות הנקרית בדרכי, אני נזרק יחד איתם לאווירת החג. אצל "מרסדס בנד", כל הופעה היא "ונהפוכו". למרות שהם לא ביצעו את משנכנס אדר אמא שלך... את ההמשך תשלימו בעצמכם, זו הייתה הופעה בת זונה.

משום מה, רוח השטות התלבשה עלי בערב שישי. אולי בגלל שכל האווירה שאופפת את פורים נמשכת השנה טיפה יותר מהרגיל (שנה מעוברת, אתם יודעים) ואולי בגלל שמאוד ציפיתי להופעה, שהגיעה בסופו של דבר אחרי המתנה ארוכה של קצת יותר משעה וחצי. כש"מרסדס בנד" עולים לבמה, מיד מתחיל השואו והתאטרליות. גל תורן מברך בערב טוב, תודה ולילה טוב, ההרכב מגיח החוצה, ומיד עולה שוב.

לחיצה קטנה על הכפתור האדום ושיגור פצצות הפאנק, שמשאיר אחריו תמרות עשן של רוק'נרול משובח טס אל הקהל. פצצות שהפכו לרגע מסוים את מועדון הברזילי לעולם מוזר, עולם של טירוף שלא צריך לתקשר בו עם אף אחד. עולם שבו הפאנק מדבר בעד עצמו.

המרסדס, עם שינויים קלים בהרכב - גיא שמי על הגיטרה במקום רונן כוכבי, ויוני כהן על הבס במקומו של אריאל שרקובסקי, ממשיכים לנצוץ ולהוכיח שאכן "אין עוד להקה כמונו". גל תורן, שבקרוב ישחק בסדרת הטלוויזיה "תעשה לי ילד", שתעסוק בסצנת הרוק בישראל, מביא את הפרפורמריות שלו גם לבמה. תורן מפוצץ אנרגיות, עם כריזמה מתפרצת וסקס-משין שלוקח את מכונת הגרוב-פאנק הדיסטורשנית הזו למחוזות חדשים ומדליק את הקהל. כהרגלו בקודש, גם הפעם הוא תקשר עם הקהל בדיס-קומוניקציה מוחלטת. משום מקום הוא מוציא כיפה לבנה, שם על הראש, מרים לחיים, ממלמל קצת ג'יבריש וממשיך לקטע הבא.

בכל פעם שהוא פוצה את פיו, יוצא בליל של מילים. התחושה שמתקבלת היא וודאות מוחלטת שאת הדבר הבא שהוא יאמר, לא רק שלא יסיים אלא גם יתחיל עוד תשעה משפטים בדרך, כאלה שישארו ריקים במוחות הקהל המשולהב. מלבד הנוכחות של תורן והתיפוף המצוין של אורי גת, בלט גיא שמי על הגיטרה והשתעשע בנגינת סולואים בעודו מטייל על הבמה. באחד השירים הוא מחליט פתאום לעבור למרכזה, וכולם מתכנסים סביבו ומתלהבים.
 
המרסדס ביצעו בערבוביה שירים חדשים מהאלבום הקרוב, שנוטה לכיוון רועש יותר, לצד השירים המוכרים מהאלבום הראשון. הקהל, שמכיר היטב את החומרים שלא יצאו עדיין באופן רשמי, שר יחד עם הלהקה את המילים, שמערבבות מציאות עם דמיון. שירים שמדברים על מערכות יחסים, סמים, קצת תל אביב וקצת ירושלים, ספארי ובעיקר הרבה הרבה פאן. אז תהיו בטוחים שעד שהאלבום השני יצא, "מרסדס בנד" ימשיכו להביא לכם את הFאנק.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©