הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סתם אוויר חם
 
השף עזרא קדם מכנה את עצמו קצין וג'נטלמן אבל היחס המשפיל שלו כלפי המתמודדים בריאליטי "המטבח" מעורר דווקא רצון להקיא
מאת סופי אבישי | 29.03.2008
 
תעצמו עיניים ותדמינו להנאתכם מאכלי גורמה משובחים: חזה אווז עם חצילים קלויים, צנוברים ופסטו כוסברה, פילה בקר ברוטב פלפלת ירוקה, ופאדג' שוקולד עם מוס נוגט. עכשיו תשכחו מזה! ב"המטבח" האש לוהטת, אבל היא מלבה בעיקר את השלהבת הבוערת בעייני השף עזרא קדם ולא מפיקה הרבה מעבר לכך. השף הזועם, שגויס במטרה לבחון את כוח הסיבולת של הטבחים הצעירים בעלי החלומות הגדולים, מצליח להעלות גם את לחץ הדם של הצופים.

אז נכון שבפרומואים הבטיחו לנו שיהיה חם ולא מגניב, אבל תודו שציפיתם למייצגים קולינאריים, שיגרמו לכם להתחרט שלא השקעתם יותר בארוחת הערב שזללתם במהירות מול החדשות. במקום זאת קיבלנו שף יורק בשצף קצף לעבר 12 שאפתנים, שעד היום היו בטוחים שהם הדבר הבא בתחום. "סרט האימה" "המטבח" מגיע אלינו, איך לא, מארה"ב הרחוקה. השף הבריטי, גורדון רמזי, שאומץ על ידי האמריקאים עם הפורמט, מתעלל כבר שנה שלישית ברציפות בצעירים שבאו לטעום קצת מהתהילה. בארה"ב אוהבים להפיל את תפקיד האיש הרע על הבריטי המתנשא. אבל לארץ החמין והחמסין זה לא מספיק, צריך שף כחול לבן אותנטי. ומה יותר ישראלי מירושלמי שניחן ביכולות מוסדניקיות יוצאות דופן.

יורק בבוז את מנות הדגל. עזרא קדם
 


השף קדם, שזכה לארח את נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון במסעדתו "ארקדיה", לא נבחר במקרה לתפקיד הסדיסט של המדינה. המוניטין שלו בתור הבוס הקשוח, שלא צריך להתאמץ יותר מדי כדי לסחוט דמעה מעובדיו, הולך לפניו. קדם דווקא גאה בשיטת ההוראה שפיתח, ומגדיר את עצמו "קצין וג'נטלמן". טוב, לפחות בחלק הראשון הוא צודק. השף נוטה להניף יותר את המקל מאשר לחלק גזרים. כשהוא יורק בבוז את מנות הדגל של המתמודדים, ומשלח אותם מעליו מושפלים מחזיקים ב"זוועה" שזה עתה עמלו עליה, לא ניתן לשער שהוא מתייחס לאחרים בכבוד המגיע להם.

התוכנית "בשלן נולד" מעלה לא מעט שאלות עלינו, הצופים. האם סף הרגש שלנו הפך כל כך גבוה, שהתככים והמזימות של המתמודדים כבר לא עושים לנו את זה? האם אנחנו באמת רוצים לראות אותם מתמוטטים מהלחץ, ופורצים בבכי בלתי נשלט? לא ניתן להסתכל על סיר הלחץ המבעבע על המסך ולא להרגיש חמלה. במרדף אחרי החלום - הקמה של מסעדת גורמה וניהולה במלון חמישה כוכבים באילת - עוברים המתמודדים טירונות קולינארית, רובאי 07.

לאחרונה שודר פרומו מטריד לתוכנית, ובו צעקות של השף ששלחו את אחד הטבחים לבית החולים. אם יש משהו שאני אוהבת פחות מהפחדה - זו הונאה. לאחר מכן התברר שסיוון, אחת המתמודדות, נתקפה כאבים עוד לפני שהסרוויס התחיל. הסיכוי שהיא לקתה בצרבת מהאסאדו שאכלה שעה קודם לכן, גדול מהסיכוי שהיא קרסה תחת הלחץ. לעומת זאת, על מישהי אחרת החום הגבוה הצליח להשפיע. מאיה פרשה מרצונה לאחר יומיים בלבד במשחק. אבל את השף קדם שום דבר לא עוצר ובפרק השלישי הוא גירש את כל קבוצת הבנים מהסרוויס. הבנות, מצידן, הצליחו סוף סוף להאכיל את האורחים, ובפעם הראשונה מנעו מהבוס הגדול את הנאום המשפיל לאחר סגירת המטבח.

אולי ההצלחה של הבנות גרמה לקדם להרגיש אופטימי לגבי ההמשך, אבל אותי זה לא שכנע. הלחץ הגובר עבר מזמן את נקודת האל - חזור, לפחות אצלי. כך שגם אתנחתה סקסית של נופית הדוגמנית בג'קוזי לא מציתה בי להבה של סקרנות. מספיקה לי הרוח המיליטנטית בחדשות, אני לא צריכה את זה גם בפריים טיים. זה לא לוהט ולא נשרפתי, זה סתם אוויר חם.

המטבח, ערוץ 2, יום שני, 21:00
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
3 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. יצר סדיזם
דני 30.03.2008
 
 
2. מי משפיל עכשיו?
אחת שיודעת 10.04.2008
 
לאחת שכנראה לא יודעת...
אחת שיודעת יותר 12.04.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©