הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
איזה כיף לאוהדי כדורגל
 
יואב רימון מקנא קשות באוהדי הכדורגל שמקללים את כל העולם, אמו ובתו, בעוד הוא נאלץ לשבת על הכורסה מול הטלוויזיה ולצפות בנימוס באליפויות הטניס
מאת יואב רימון | 19.04.2008
 

איזה כיף להיות אוהד כדורגל, ואיזו באסה להיות אוהד טניס. הפריצה של אוהדי בית"ר ירושלים לכר הדשא בדקה ה-86, במה שהיה אמור להיות משחק האליפות נגד מכבי הרצליה, גרמה לי להביט בקנאה במסך  במחזה שבתור אוהד טניס אני יודע שלעולם לא יהיה לי חלק בו. שלא תבינו אותי לא נכון, אין לי שום רצון להיות ערס פורע חוק וחסר תרבות מינימלית, אבל לכדורגל יש יכולת להוציא מאנשים את רגשותיהם, בין אם זה כעס, תסכול, שמחה או סתם פרץ חוליגניות, באופן שאינו משתווה לשום ספורט אחר. ובמקרה של הטור הזה, באופן שעולה בכמה רמות על משחק הטניס.

הרי תחשבו איזה כיף לאוהד כדורגל, שלא משנה עד כמה הוא נאמן לקבוצה שלו, תמיד הוא יוכל לקלל אותה ואת השחקנים שלה אם הם לא יביאו אותו על סיפוקו. אמנם זה נראה לנו נורמלי, אבל אם תתנתקו לרגע מהמעמד המשלהב של משחק כדורגל, ותבודדו את האנשים ליחידים ובעלי דעה משל עצמם, אז איך לעזאזל בן אדם שאוהד קבוצה מסוימת עשר, עשרים או שלושים שנה, יכול פשוט לזרוק קללות מלאות שנאה לאנשים שבעצם הוא בא לעודד? זה הרי בלתי נתפס.

תחשבו על מישהו שאוהד את רוג'ר פדרר, שפתאום יקום באמצע משחק גרוע שלו (ובחודשים האחרונים, אכן היו כמה כאלה), ויקלל אותו מהיציע? "רוג'ר, יא זבל! תתחיל להזיז ת'תחת יא עצלן, ותלמד כבר איך פוגעים בכדור! בשביל זה שילמתי על כרטיס לאצטדיון המרכזי?! מי לימד אותך להכות בקהאנד, יא חרא?!". לא ממש סצנאריו מציאותי, אה?


חיקויי הגניחות של שארפובה היו מעליבים, ביזיונים ולא ספורטיבים. מפגש הפדרציה
תצלום: דניאל רייז

אבל אחח, איזה כיף לאוהדי הכדורגל, שיכולים להרשות לעצמם להיות כל כך מפונקים. כשהקבוצה מצליחה הם שמחים, צוהלים ושרים שירי הלל, וכשהיא משחקת גרוע, היא באה על עונשה. כמה מאמנים ראינו השנה סופגים קללות וגידופים שלא הייתי מאחל לשטן, וכמה זה משחרר לאוהדים שיש להם את האפשרות להוציא את הכעס הזה על מישהו.

אז נכון, המישהו הזה קורע את התחת שלו ועושה ימים כלילות בשביל שהאוהדים יקבלו תמורה לאגרה, אבל כל עוד הוא לא מצליח, אז את מי זה מעניין? הם יקללו אותו, יזרקו עליו חפצים, אבל יותר מכל - נדמה שהם גם ייהנו מזה. אתם מדמיינים את הקהל ברמת השרון מקלל את קפטן (מאמן) נבחרת הטניס ומאשים אותו בביצועים הגרועים של שחקני הנבחרת? "אייל, מי נתן לך תעודת מאמן? תתפטר כבר! הנבחרת לא שווה כלום בגללך!".
 
אוהדי ספורט שהטניס הוא ענף הספורט המועדף עליהם, הם תכלס מסכנים. יכולים ליהנות רק ממשחקים בטלוויזיה או משחקי דיוויס פעם במיליון שנה ברמת השרון, אבל רוב הזמן פשוט יושבים על הכורסה ומקווים שהשחקן המועדף עליהם יעשה את העבודה. אין על מי לצעוק, אין את מי לעודד, רק הם והשלט. הבעיה נובעת מכך שטניס הוא ספורט בינלאומי שנודד ממדינה למדינה ומיבשת ליבשת במהלך השנה.

כתובת על הקיר

אז אמנם לאמריקאים ולאירופאים יש מספר טורנירים מכובד במהלך העונה, אבל אם נבודד את זה לאוהד טניס יחיד, הרי שהוא יכול להיות מקסימום בשניים-שלושה טורנירים בשנה. מילא זה. כשהוא כבר מגיע לטורניר, אין לו את הפריבילגיה לצעוק בטירוף ולקלל את היריב. הרי כל הכיף זה להוציא את היריב מהריכוז, ובעיקר להשתמש במילות גנאי מעליבות, פוגעות ואם אפשר אז תוסיפו גם גזעניות. במשחקי הדיוויס ראינו את שיא הטירוף של הקהל הישראלי.

אמנם הוא הצליח לשגע את הצ'יליאנים ותרם הרבה לניצחון הנבחרת, אבל הדבר הכי קרוב שהיה שם לקללות היה מישהו שצעק לניקולס מאסו: "Hey Nico, adios muchacho!". נו באמת, זה הכי טוב שיכולנו לעשות? במשחקי גביע הפדרציה של הנשים נגד רוסיה ראינו סוף סוף קהל של כדורגל אמיתי. חיקויי הגניחות של מריה שראפובה היו מעליבים, ביזיוניים ולא ספורטיביים, כמו שרק קהל של כדורגל יודע לעשות. אחח, תענוג.

אבל זאת הייתה תופעה חד פעמית בטניס העולמי כולו (כבוד), שכנראה כבר לא תחזור על עצמה. ואני תוהה, לא נמאס לקהל הטניס להיות מנומס, להשתיק פלאפונים, להיות בשקט בזמן הנקודות? תראו אותם, עם הלבוש הספורט אלגנט הזה, עם משקפי שמש וג'ל בשיער, את הכוסיות האלה שתמיד מתמקד עליהן הצלם, את הזקנות האלה שהיו בגמר ווימבלדון 52', ואת הסלבס האלה שבאים לראות ולהיראות.

מתי כבר נראה שני יציעים נגדיים שמקללים זה את זה בלי הפסקה? מתי נחזה בקומץ אוהדים שפורץ למגרש לפני שהמשחק נגמר, מרים את השחקן שעל סף ניצחון על הכתפיים ושר שירי עידוד יצירתיים? מתי כבר יזרקו אבוקות, יילכו מכות וימוטטו גדרות? מתי יאשימו את המשטרה שלא נערכה כראוי, יגידו שהכתובת הייתה על הקיר, ומתי, מתי כבר נראה מכות בין השחקנים עצמם?

יא אללה, איזה כיף לאוהדי כדורגל האלה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©