הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
המלחמה על הקאבר
 
לא קל להיות הרכב קאברים, אבל The Australian Pink Floyd Show עומדים במשימה בכבוד, ומגיעים השבוע לארץ להראות לנו ממה הם עשויים
מאת גיל מטוס | 20.05.2008
 

קנגרו על הבמה. אוסטרליין פינק פלויד
 
המוסיקה של "פינק פלויד" לעולם לא נשחקת. להיפך, היא כמו יין, רק משתבחת עם השנים. כשמדברים על "פינק פלויד" תמיד עולה הניחוח הנוסטלגי של תקופת השיא של הלהקה, אי שם בין צידו האפל של הירח לחומה. הרכבים רבים מנסים לשחזר את הקסם הזה, ומבצעים קאברים ל"פינק פלויד", למעשה גם רוג'ר ווטרס ודיוויד גילמור מבצעים קאברים ל"פינק פלויד".

כן, מבצעים קאברים להרכב שלהם, כיוון שגם הם מבקשים להנציח את תקופת השיא של הלהקה ברגע ההוא, למרות החומרים המקוריים המיותרים שהם משחררים מדי פעם כדי לנסות להראות לנו שהם יכולים גם לבד.
אם כך, המלחמה על הקאבר הטוב ביותר ל"פינק פלויד" עדיין נמשכת. ווטרס וגילמור מתחרים ביניהם כבר שנים תחת הכותרת "למי יש גדול יותר", מי יצליח להציג את רוח הקודש "פינק פלויד" בצורה גרנדיוזית יותר, מי יצליח להביא את הדבר האמיתי.
 
אחד שובר את החומה בברלין ומרים מסוקים לאוויר כמו בימים הטובים, השני מארגן מופע על סירות בוונציה. אחד מרביץ משחק פוקר באמצע הופעה בשביל הפאסון באחד הקטעים המתים של השיר Dogs, השני מארח את דיוויד בואי ודיוויד קרוסבי. יותר אפקטים, יותר כסף, יותר אורחים ונראה שככל שהזמן עובר, צריך יותר נגנים כדי לייצר אותו קסם שארבעה אנשים הצליחו לייצר פעם ביחד.


אך לשני האגו-טריפים יש מתחרים נוספים בסביבה, למעשה יש להם מתחרה אחת רצינית והיא להקת הקאברים האוסטרלית: The Australian Pink Floyd Show. חבורה של מוסיקאים מעריצים שהוקמה ב1988, ומאז עשתה מהמוסיקה של "פינק פלויד" קריירה חובקת עולם. הרעיון הוא פשוט מאוד, לשחזר את המוסיקה והמופע של הלהקה בצורה מדויקת.

ההרכב משחזר את התפאורה של "פינק פלויד" מקונצרטים שונים. במופע בארץ ייעשה שחזור ל- P.U.L.S.E, אלבום ההופעה מהתקופה המאוחרת, שנות ה- 90, ש"פינק פלויד" כבר לא ממש היו "פינק פלויד". הלהקה תשחזר את התפאורה המדויקת של המופע, כולל המסך העגול הענק במרכז הבמה. ישנו רק שינוי קטן אחד. מדובר בחבורה של פטריוטים שלא שוכחים לתבל את מיטב הציורים הקלאסיים והעטיפות של ה"פינק פלויד" במוטיבים אוסטרליים, כך שלא יהיה מפתיע לראות בובה ענקית של קנגורו על הבמה, או את צורתה של יבשת אוסטרליה שמחליפה את משולש המנסרה המפורסם.

גם חברי "פינק פלויד" יודעים לזהות חומר טוב. The Australian Pink Floyd Show הוא הרכב המחווה הראשון שזכה לנגן בפני אחד מחברי הלהקה. ב- 1996 הם הוזמנו לנגן ביום הולדתו ה- 50 של דיוויד גילמור. כמו כן, זהו הרכב המחווה היחיד ל"פינק פלויד" שזכה להופיע ב- Royal Albert Hall בלונדון. כנראה שגילמור הבין שכשמישהו ממש מתאמץ לחקות אותך זה כבוד גדול.

הקטנוניים יאמרו שהסולן לא נשמע בדיוק כמו ווטרס, והגיטריסט לא מותח את המיתר כמו גילמור, אבל בינינו גם ווטרס וגילמור כבר לא ממש נשמעים כמו עצמם. ב-22 במאי The Australian Pink Floyd Show יופיעו בפארק ברעננה, מי שפספס את 22 ביוני, 2006, מי שלא שבע ומי שפשוט רוצה להנות ממוסיקה טובה שאף פעם לא נמאסת, מוזמן לביקור בצידו האפל של הקנגורו.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©