הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחמדינינט
 
הגיע הזמן להפסיק לפחד מהאיראנים: יש לנו איתם הרבה מהמשותף כמו אהבת יהודים ואהבת כסף. וגם כי יש סיכוי סביר שהקמצנות לא תיתן להם לבזבז עלינו טילים יקרים
מאת צחי לב | 22.06.2008
 

לפחות הוא לא צבוע. אחמדניג'אד
 
בפני איראן של 2008 עומדים מכשולים רבים, בין היתר, עליה להתמודד עם בידוד כואב בזירה הבינלאומית ודימוי של מעצמת טרור, אך בואו לא נמהר לרחם עליה. לאיראנים יש לא מעט סיבות לצפצף על כל העולם המערבי. יחד עם הנפט, הטכנולוגיה של הרוסים, משמעת גרמנית בסגנון שנות ה- 40 כמודל לחיקוי, וכמובן, שוב הנפט – איום בסנקציות על מחמוד אחמדיניג'אד זה בערך כמו לאיים על ביל גייטס עם דו"ח חנייה.

אפרופו איומים, ראוי לציין שישנם כללים יסודיים מובנים בכל הקשור לאנשים כמו אחמדיניג'אד. ראשית, ישנו הכלל הבסיסי: לא מאיימים על מטורף שיש לו (אולי כן ואולי לא – ארה"ב עדיין לא סגורה על עצמה) 3,000 צנטריפוגות.

אגב, גילוי נאות -  לא הספקתי לסיים את התואר שלי בהנדסה גרעינית, כך שאין לי מושג מה זה צנטריפוגה, אבל זה בסדר, כי קרוב לוודאי שגם לאחמדינג'אד אין שמץ, גם לאולמרט לא, ולפי השמועות בוש נכנס ל"ויקיפדיה" לבדוק מה זה, אבל הוא עדיין מתקשה לפענח איך כותבים צנטריפוגה. ומה יעלה בגורל ממשיכי דרכו, זאת נדע כנראה רק בנובמבר.
בכל מקרה, אם היינו יודעים מה זו צנטריפוגה מהן ההשלכות שלה, סביר להניח שהיינו מבינים שיש אכן סיבה ממשית לדאגה. אם יש סיבה לדאגה, למה לנו לעזאזל להיכנס לעימות עם איראן? מה יש לנו נגדם? לא מעט האמת, שכן אחמדיניג'אד לא חסך בהזדמנויות להכחיש את השואה, יזם נגדנו כנסים בנושא, איים למחוק אותנו, ובעצם לכלך עלינו בכל הזדמנות.


אז נכון, הוא לא אוהב אותנו. ביג דיל! גם ישראלים לא ממש אוהבים ישראלים אחרים - מי מאיתנו לא חטף קריזה כשיצא לו לפגוש ישראלי אחר בחו"ל? כולנו! להגנתו, לפחות הוא לא צבוע. הוא מודה שהוא לא סובל אותנו, לעומת כמה מדינות אירופיות שאומרות את זה מאחורי הגב, ואחר כך מכחישות או תובעות אותנו בבית הדין בהאג.

גשם חומצי

בינינו, אף לא אחד באמת אוהב לקבל ביקורת, במיוחד כשהיא באה מכיוון של  מנהיג אנטישמי בעל פרופיל נפשי שלא היה מבייש אף כוכב נולד שרצה להשתמט מצה"ל. עם זאת, הגיע הזמן שנפנים ונבין שעולם כמנהגו נוהג, ואם כרגע מסתמן שאיראן הולכת לשלוט בעולם, ואחמדיניג'אד הולך לקבל מעמד של נינט או לפחות אלוהים, מי אנחנו, היהודים, שניתן לכמה הערות אנטישמיות ואיומים על מחיקה טוטאלית מעל פני האדמה להשאיר אותנו בחוץ?


אם ברצוננו להגיע ליחסים טובים עם הוד נינטיותו, אנחנו צריכים קודם לעבוד על הגישה שלנו - כצעד ראשון של בניית אמון עלינו לשכנע את עצמנו שאנחנו אוהבים את איראן, כי כשחושבים על כך באמת, יש לנו לא מעט במשותף. יש לנו היסטוריה משותפת - בהיותה פרס הקדומה. כבר אז היו ניסיונות להשמידנו, ובסוף יצא מזה חג פורים.
בנוסף להיסטוריה, גם מהבחינה האתנית, דווקא אנחנו, היהודים-ציונים תאבי הבצע, יכולים להזדהות עם תכונות כמו קמצנות. כמובן גם שכולנו גדלנו על בדיחות פרסים שנונות, שלא לדבר על התרבות הפרסית המפוארת הכוללת את הטקסטים הדרמטיים של יוסף שילוח ב"אלכס חולה אהבה" וב"ספיחס". עם יד על הלב, מי מאיתנו לא יצחק אם עכשיו אחמדיניג'אד ינאם באו"ם ויגיד: "אתם קוצים ואני השושנה"?


שלום תמיד עדיף על מלחמה, ואם נצליח לחסוך מעצמנו גשם חומצי, עוד יותר טוב. כשהגישה שלנו תשתנה, אני מאמין שגם אחמדינג'אד יתחיל להתרכך. מי יודע, אולי הוא אפילו יתחיל להשתכנע שהייתה שואה. לטובת מי שטרם השתכנע, אני אנסח זאת קצת אחרת: קמצן-קמצן, אבל טילים הוא לא יחסוך מאיתנו, אז תתחילו להתחנף.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©