הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתכלת פנימה?
 
הרהור קטן בשאלה הגדולה איפה האושר
מאת אבנר מירב | 14.07.2008
 

התיישבתי מול מסך המחשב בידיעה שהטור שלי חייב להיות מוכן עד מחר בבוקר (פיתחתי לעצמי את ההרגל המגונה של כתיבה רגע לפני הדד-ליין), כשאני בטוח על מה אני הולך לכתוב -  משמעות החיים. מי שבשלב זה רוצה לחפש התנצלויות על זה שאני רק בן 26, וכבר מתיימר לכתוב על משמעות החיים, שיחפש במקום אחר. אני מאמין במשהו שריצ'ארד באך אמר פעם בספרו "תעתועים": "Perspective, use it or lose it" וזה מה שיש לי להציע. פעמים רבות מדי אנחנו לא שמים דגש על העובדה, שהפירוש שלנו למציאות הוא שונה בתכלית מכל פרשנות שמישהו אחר נותן או ייתן לה.

אם אתה רואה את הבודהה בצד הדרך - הרוג אותו
תצלום: SXC

ישנן למעלה מששה מיליארד פרספקטיבות על פני כדור הארץ. החדשות הטובות הן, שזה אומר שאף אחד לא יכול באמת להוכיח שמסתכלים על משהו באופן לא נכון. החדשות הרעות הן, שכולנו לגמרי לבד בתוך הקופסה שלנו. הבודהיסטים מאמינים שכל מה שדרוש לאדם על מנת להתקדם רוחנית, נמצא בתוך האדם עצמו. מכאן האמרה "אם אתה רואה את הבודהה בצד הדרך - הרוג אותו!". הדבר הכי קרוב אלינו, עצמנו, הוא גם הדבר הכי רחוק מההבנה שלנו (אישית, אני לא מבין את עצמי חצי מהזמן).

לכן ישנן כל כך הרבה תיאוריות ותורות, בכללן היהדות, אשר מנסות לומר לנו דבר אחד: להסתכל פנימה. לפי האמונה שלי, הדברים הכי מדהימים בעולם נמצאים בתוך האדם ולפני שאנחנו רצים לחפש את האושר בחוץ, דרך כסף או מדד חיצוני אחר, כדאי שנסתכל פנימה, ונבין איך למלא את עצמנו.

הצעד הראשון לקראת ההבנה העצמית הוא איתור ההתניה הגדולה ביותר שלנו. הכוונה בהתניה היא אותה צורה של סיפוק חיצוני, שמכתיבה את השאיפות שלנו בחיים. אולי אני תוקף פה פרה קדושה, אבל גם להכיר את אהבת חייך, להתאהב ולחיות באושר איתו או איתה, זוהי התניה, אושר מדומה.

אותו הדבר גם לגבי הקמת משפחה וההתניה הנפוצה מכולם: כסף. כל אלו הם דברים שיכולים להיות נפלאים. אני באמת מאחל לכל אחד מאיתנו למצוא את אהבת חייו, להקים משפחה ולהרוויח כסף, כל עוד נזכור שיש רק אדם אחד המסתכל דרך זוג העיניים שנעוצות לנו מתחת למצח, ורק הוא יכול להביא לנו את האושר האמיתי.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. הרהור קטן משלי
רחלי 16.07.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©