הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכת חום
 
למרות חיבתו הגדולה ל"איזבו", ולמרות שהם הזיעו, עידן בלאו התאכזב מהופעת ההשקה של אלבומם החדש
מאת עידן בלאו | 18.07.2008
 

חם. חם מאוד היה ביום שישי האחרון במועדון הלבונטין 7 בתל אביב. חברי להקת Izabo  עבדו קשה, הזיעה ניגרה מפניהם, המגבות הפכו ספוגות ורטובות יותר ויותר, ולא היה לאן לברוח. קשה. קשה לתפקד בחום שכזה ולאט לאט הוא משתלט עליך, הופך אותך לעצבני וקצר רוח. אתה מנסה להילחם בזה, שותה מים, זועק לאלוהי המזגן שיחוס עליך, אבל דבר לא קורה והחום ממשיך להציק ולחלחל.

זוהי הופעת ההשקה השלישית ברציפות ש-Izabo עורכים בלבונטין 7 לכבוד צאת אלבומם החדש. מבט על הבמה הצבעונית והמאובזרת טרם תחילת ההופעה העיד על החגיגיות ורצונם של חברי  הלהקה לתת לקהל חוויה שהוא לא ישכח להרבה זמן. את המיקרופון של יונתן לוי (הבסיסט) חיבקה בובה מתנפחת בדמות ג'ירפה, על הקלידים של שירי הדר וליד מערכת התופים של ניר מנצור היו מאווררי אורות צבעוניים קטנים. בחלקה האחורי של הבמה עמד סטנד גדול עם מספרים לטובת ספירה משותפת של הלהקה עם הקהל את השירים בהופעה, ולרגלי המיקרופון של רן שם-טוב הונחו שקיות מלאות בנצנצים בשלל צבעים. אווירת מתח חיובית הייתה באוויר שהפך אט אט לדחוס, עם הקהל שהלך ומילא את החלל של המועדון התל אביבי.

לוי: "מי שמתפשט ראשון מקבל את הדיסק החדש בחינם". עטיפת האלבום
 

Izabo  עלו לבמה ומיד פצחו ב-Slow Disco  הקליט והלהיט שפותח את האלבום החדש Super Light. מיד אחריו המשיכו עם השיר הבא באלבום, Tomorrow, שני אלה מנוגנים בשיא הכוח והאנרגיה האופייניים ללהקת הופעות משובחת כמוה, ונראה שהולך להיות ערב מבטיח. בין השירים מנצור מקפיד להפוך את הדפים הממוספרים מעל גבי הסטנד המוצב על הבמה ואני חושב לעצמי, שהדבר מעיד על כך שהלהקה מתכוונת לבצע כמות מכובדת של שירים.

התנצלות קצרה מצד שם-טוב על כך ששירי הדר איבדה את קולה ולא תוכל ללוות את שירי הלהקה, ומיד ההופעה נמשכת ברצף מכובד המשלב קטעים ותיקים ואהובים מהאלבום הראשון והצבעוני של הלהקה, יחד עם החדשים שנראה כי מול השירים הוותיקים, הם בעלי סאונד כבד ודחוס יותר באופן כללי. I'm On You הוא הסנונית הראשונה מהחומרים הוותיקים והקהל בטירוף, מיד אחריו מגיעה היציאה השנונה והכיפית של האלבום החדש, Shawarma Hunters, שיר הלל לנפלאות השווארמה באשר היא, בעל פזמון מקפיץ ומרקיד ועוד שני קטעים ותיקים - Many Lots  בעל המוטיבים הערביים ו-Morning Hero  הפסיכדלי, ונראה שהחפלה מתחילה לצבור תאוצה.

אבל אז החום מתחיל להשפיע על חברי הלהקה. שם-טוב יוצר קשר מיוחד עם המגבת, מנצור מתחיל להסתובב בחלקה האחורי של הבמה כאחוז דיבוק ולוי מגדיל לעשות ומצהיר ש"מי שמתפשט ראשון מקבל את הדיסק החדש בחינם!". כמו בכל הופעת השקה, הגיע חלק הקראת התודות. יונתן מקריא מהדף ושירי, שניכר שהיא זו שכתבה את הטקסט, מתקנת ומפצירה בו פעם אחר פעם, הקהל משועשע מההתרחשות. אבל שירי לא אמורה להיות "בלי קוֹל" כפי ששם-טוב הצהיר בתחילת ההופעה?

ההופעה נמשכת עם רצף של ארבעה קטעים מתוך Super Light . הראשון מביניהם,  Are We Good , הוא אחד השירים הטובים ממנו לטעמי, שיר חצי אקוסטי רגוע ונעים, שנשמע כאילו לקוח מפסקול של סרט צרפתי בשנות הששים עם ליווי קלידים פסיכדלי והזוי. אחריו, כדי להעיר את הקהל משלוותו, מגיע Blind שמתחיל בצורה אנרגטית ומקפיצה שלא הייתה מביישת את Rage Against The Machine  בתחילת דרכה. הקטעים הבאים, Confusion ו-Top Of The Line   נשמעים אנמים בהופעה, בעיקר מכיוון שהם חסרים את הליווי הקולי של שירי הדר שהוא דומיננטי במיוחד בשירים אלה.

מה השתנה הלילה הזה

החום ממשיך להכות ולתת את אותותיו על חברי הלהקה המותשים, הסטנד המורה על מספר השירים נשכח, ובסופו של דבר נשאר עד סופה של ההופעה תקוע על הספרה 9 ושקיות הנצנצים כמעט ולא נוצלו. הלהקה ממשיכה ומבצעת את השיר Cook Me, שמקבל משמעות חדשה ואירונית כשהיא מתבשלת בחום.

ההופעה כמעט מסתיימת. חברי Izabo חוזרים להדרן. רן שם-טוב מתנצל שיהיה קצר מהמתוכנן עקב החום המעיק. הלהקה מבצעת את Dream On, הקטע הסוגר מהאלבום הראשון ויורדת מהבמה. היה חם. עד כדי כך היה חם, שבסוף ההופעה הייתי ממש צמא. צמא לעוד צלילים ואנרגיות. ההופעה ארכה קצת יותר משעה, 13 קטעים בסך הכול. לא מספיק בכל קנה מידה של הופעה, ובמיוחד כאשר מדובר בהופעת השקה של אלבום חדש.

עם כל הכבוד ל-Izabo, ויש הרבה כבוד, ציפיתי ליותר. להקה שפועלת כמעט 20 שנה, צריכה להיות מודעת ליכולות שלה ולדעת שקיימת אפשרות ששלוש הופעות השקה רצופות, יום אחר יום, עלולות לשחוק אותה ולגרום לכך שבהופעה השלישית היא לא תיתן לקהל את התמורה המגיעה לו. ואם כבר הוחלט מטעמי לו"ז לקבוע שלוש הופעות ברצף, היה מקום ששירי הדר תתאמץ קצת יותר ותלווה לפחות את השירים מהאלבום החדש, בהם התפקיד שלה יותר דומיננטי. הרי נוכחנו לדעת שיש לה קוֹל בזמן שהפצירה ביונתן.

היתרון הגדול של Izabo הפך להיות חסרונם הגדול בהופעה. הם יוצרים מוסיקה שמחה וייחודית, אשר מחייבת אותם לתת מאה אחוז מעצמם על מנת להעביר לקהל את האנרגיות והפאן הטמון בשירים. כשזה עובד, זה מוביל לחאפלה של רוק מזרחי שגורמת לך לזוז מבלי שתוכל להתנגד. אבל כשזה לא עובד, זה מורגש וזה מה שקרה בהופעה. Izabo באו לעבוד על הבמה, אך לא נהנו ממנה. היה חם, נכון, אבל גם לקהל היה חם והוא שילם ממיטב כספו על מנת לראות הופעה חגיגית ומיוחדת.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. לא מכיר את הלהקה...
מספר 4 19.07.2008
 
 
2. זה מה שהם למדו בחו"ל ?
מור 21.07.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©