הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ומה דעתו של סבא
 
התוכנית "מחפשים אהבה" עם גלית גוטמן הופכת אותנו לחסרי חוליות מנוונים שלא יודעים לבחור בן זוג. ומי כן יודע? קרובי המשפחה. הם יחליטו, ואנחנו נקבל בהכנעה את השידוך, ונפסע מאושרים ושלובי זרוע אל האופק
מאת שרון חסון | 30.07.2008
 

אהבה על מגש של כסף. גלית גוטמן
 
מחפשים אהבה? ברור, מי לא? אבל למה לכם לעשות את העבודה השחורה אילו המשפחה או אפילו החברים שלכם יכולים לעשות אותה בשבילכם? בשביל מה לכם להתאמץ, להזיע, להכיר, להתאכזב, לשאול ולהישאל אם את כל זה מגישים לכם על מגש של כסף? ניסיתי באמת לחשוב על איזושהי סיבה הגיונית.

והפלא ופלא- מצאתי! אולי בשביל לחיות את החיים שלכם בעצמכם? אולי בשביל ליהנות מהדרך למטרה ולא רק מהמטרה עצמה? אולי בשביל להיות עצמאים ולא לחיות את החיים שלכם על פי מה שאחרים בוחרים לכם?

בתוכנית "מחפשים אהבה", המשודרת בערוץ 10, בהנחייתה של גלית גוטמן מציעים בדיוק את החיים המנוונים, חסרי עמוד השדרה, והנוראיים הללו. האמת היא שזו הייתה הפעם הראשונה שצפיתי בתוכנית. היא לא ממש משכה אותי עד כה. אבל צפיתי. למה? כי היה שם משהו מאוד מעניין. בחורה נאה, בתחילת שנות השלושים לחייה, עורכת דין מצליחה, מחפשת אהבה.  וכשראיתי אותה, ממש בתחילת התוכנית, לא ממש הבנתי מה היא בכלל עושה שם: היא נראית ממש טוב, היא מצליחנית, והיא נשמעת בחורה אינטליגנטית. לא הבנתי למה. למה היא מחפשת אהבה. למה היא לא מצאה אותה. חלפו כמה שניות עד ששאלתי את עצמי: "מי בכלל ירצה לצאת איתה?!".

כידוע בתוכנית השידוכים הזו, שלושה קרובי משפחה או חברים בוחרים עבור המשתתפים את ה"שידוך המושלם" עבורם (וזה למה? כי הם מכירים אותם טוב יותר משהם מכירים את עצמם?) ולאחר מכן מתחיל תהליך המיון והסינון: המועמדים עוברים סדרת שאלות מהגיהינום על ידי חבר השופטים, אשר בוחרים, בפינצטה, את שני המועמדים הראויים ביותר למשודך. ראויים ביותר למי? להם או ליקיריהם? כנראה שצוות ההפקה וממציאי התוכנית התבלבלו כשהעניקו לתוכנית את השם "מחפשים אהבה", הם אולי התכוונו ל"לא מצאתם עד היום אהבה? ובכן, מי יכול להאשים אתכם עם משפחה שכזו?"
.

בכל מקרה, בתוכנית שבה צפיתי פגשנו את משפחתה של חני, "הקורבן", כמובן שהתחילו עם הדובדבן שבקצפת - אביה של חני לוי שמו הוא איש נדל"ן ידוע ברחבי פתח תקווה שפתח במשפט: "אני ווינר" מה שכבר עושה אותו ווינר, וטען שהוא רוצה בשביל הבת שלו לא פחות מווינר. כאשר נשאל אם הוא רוצה שהבת שלו תתחתן עם מישהו כמוהו, ענה שללא ספק כן. כי הוא ווינר. ולבת שלה מגיע מישהו בדיוק כמוהו. לא פחות ולא יותר. אז האבא של חני הוא איש מצליח מאוד, ווינר. המשכנו הלאה, לסבא של חני, אלוף הארץ בהרמת משקולות. מלא במדליות, בגביעים. ובכן, במילה אחת, ווינר.

לחפור לו בנשמה

לאימה של חני, שזכתה במקום הראשון בתחרות מלכות היופי של בנות ה- 40. לא מקום שלישי. לא שני. ראשון! ושוב - מוטיב הווינריות חוזר על עצמו שוב ושוב. ומה עם חני? היא יצאה עם מוכר פלאפל. שומו שמיים, רק שאבא לא ישמע את זה! אז מה אם הוא היה אהבת חייה? אז מה אם היא העריצה אותו? ראתה עתיד משותף איתו? אז מה? הוא לא ווינר! הוא כולה מוכר פלאפל!

החלום של חני היה להיות שחקנית, אבל אבא שלה החליט שהיא תלך ללמוד משפטים. ומה היא עשתה? בטח שלא הופיעה בברודווי. כשהיא הייתה קטנה, הוריה דחפו אותה לשחק טניס. היא התאמנה שעות על גבי שעות במשהו שכלל לא הייתה מעוניינת בו. ועכשיו, אחרי שחיה את חייה לפי גחמות הוריה, היא ממשיכה לחיות אותם כך. עצוב, לא? אז היא יצאה עם מוכר פלאפל. אבא שלה אפילו טען שגם אם הבחור הזה אכן היה בחיר ליבה, הוא לא היה מגיע לחתונה שלהם. מי יכול להאשים אותו? הרי, אחרי הכול, מדובר במוכר פלאפל! אנשים, השתגעתם?!

כמובן שכל בחור שחני יצאה איתו, לא היה מספיק טוב בשביל המשפחה שלה. הם צריכים לבחון אותו, לעשות לו בדיקות רנטגן, לחפור לו בנשמה, בכיס ובמכנסיים בכדי לאשר את רמתו הגבוהה, לפי סולם לוי (באמת שיש סולם כזה). הרי מה יותר טוב למשפחתה של חני מלהשתתף בתוכנית שידוכים שבה המשפחה מחליטה מה טוב בעבור המשודכת? כל החיים הם עשו זאת, למה שיפסיקו עכשיו?

אז מעניין אם מהשידוך הזה תצא חתונה, ומה שעוד יותר מעניין זה מה יהיה שם תוכנית ההמשך של הריאליטי הזה? "מחפשים שם לילד שלכם? תנו ליקיריכם להחליט בשבילכם, אחרי הכול, למה לכם לעשות את העבודה השחורה? להתאמץ? להזיע? להיות יצירתיים? זה לא חלק מהחיים", שם קצת ארוך, לא?

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©