הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום, שמי לירן, ואני מכורה
 
גם היתרונות מעוררי הקנאה שיש ללירן בן יעקב כבשלנית בחסד, יכולים להפוך לחיסרון. עובדה, היא סובלת בשווקים: כל פרי, כל ירק, כל ג'בטה, כולם קוראים לה: קחי אותי
מאת לירן בן יעקב | 30.07.2008
 

הירקות מחייכים והפירות מנפחים חזה
תצלום: SXC
כשהאהבה הופכת לתאווה, השיגעון לא מאחר לבוא. תגידו שאני בנאלית, תגידו שזה כבר נאמר, אבל אני יוצאת מדעתי כל פעם. ראיתם את זה ב"אלי מקביל", כשהטיקים החמודים שלה הפכו לחוסר שפיות חולה. ראיתם את זה אצל ח"כ שלי יחימוביץ' שעמדתה בנוגע למעמד האישה הפכה לאובססיה פמיניסטית מוגזמת. אצלי, האהבה לאוכל, בתיבול אותה תאווה ארורה, הפכה להתמכרות.

זה קורה לי תמיד, למשל בשוק, אני מאוד נהנית משווקים, הצבעוניות, הריחות, המבחר, הסטייל, האווירה. אני מתהלכת לי במסדרונות השוק ומרגישה, תמיד, מחוזרת יותר מאי פעם. כל הירקות מצטחצחים ומחייכים אלי, כל הפירות מנפחים חזה וקורצים לי, התבלינים הירוקים מתיישרים ונעמדים דום.

הפיצוחים קופצים לצורת פירמידה מסוקסת, הפירות היבשים מתחבקים יחד. רוצים שאבחר בהם. אני אפילו לא משחקת אותה קשה להשגה, באמת שלא. ואני הכי נחשקת מעל כל דוכן, באמת שכן. כל ירק מצביע עם מי הוא רוצה לשחק היום, כל תבנית מבקשת מילוי חדשני בתוכה, מתכונים רצים בראש, טעמים מתגלגלים על הלשון.
עד כאן הכול טוב ויפה. "אלי מקביל" עונה ראשונה, ואז זה מתחיל משום מקום. מכל מקום. הם מתחילים להשתולל, לצרוח, לריב, ולא מרפים. תאכלי אותי, תאכלי אותי עכשיו! ממול הג'בטות צועקות - קחי אותי, ומאחורי העוגיות משתוללות: תבחרי בי! בי!! בי!!! אני מנסה לפייס, להגיד שזה לא הזמן, מבקשת שירפו, שיעזבו אותי בשקט, כלום לא עוזר. הוגה צ'אקה הוגה צ'אקה הוגה צ'אקה.

להיות ד''ר דוליטל של האוכל זה לטוב ולרע, תכונות דומות לחוש שישי ממש. לעולם לא תמצאו אותי בלי מתכון או אובדת עצות מול מאכלים, ולעולם גם לא תמצאו אותי רגועה ושלווה במחיצתם. מה עושים עם תכונה, חוש, כישור שנזקקים לו, ששמחים שהוענק, מה עושים כשאותו חוש מאמלל? שאת אותו קול פנימי מעוניינים לפתח, ומצד שני מתפללים שיירמס? אז שלום, אני לירן, ואני מכורה. בתיאבון.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©