הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי גאון של גוגל
 
הפרסומת החדשה של "פלאפון" אמנם מוכיחה שמקור מידע נגיש הוא חיובי, אבל מעלה את השאלה מה יקרה לנו כשנפסיק לטרוח, ונסתפק בהזזת שתי אצבעות מ-קסימום
מאת שרון חסון | 05.08.2008
 
מה זה משנה איך ? העיקר שהגעתם
 
מה דעתכם על הפרסומת החדשה של "פלאפון"? די משעשעת, לא? האמת שאותי היא די הצחיקה. בהתחלה. אחר כך, לא ממש ידעתי מה, אבל משהו חרה לי. אולי זו העובדה ש"מהיום הפלאפון שלך יודע הכול".

מתי איבדנו את זה? מתי התחלנו לתת לכולם לעשות את העבודה, רק לא למוח שלנו? האמת היא שאני די אמביוולנטית: מצד אחד, זה תמיד טוב שיש מקור מידע נגיש, שתוך שניות ספורות נוכל לספק באמצעותו את יצר הסקרנות. זה טוב שאם בא לי לדעת כמה מדינות יש בארצות הברית או מהי בירת קרואטיה, אני אוכל לשלוף את הפלאפון מהכיס, ולדעת תוך שניות ספורות. ואז? אז אני איינשטיין.

מצד שני, האם אני איינשטיין? הרי זה הפלאפון שלי שיודע הכול, לי נותר רק לזכור את הנתונים, אבל האם אני אכן אזכור אותם? או שהתופעה מקבילה לתופעת ה-GPS שפעם אחר פעם נוסעים לרחוב מסוים ובפעם העשירית עדיין לא זוכרים, בכוחות עצמנו, איך להגיע. הבעייתיות היא שאנחנו הופכים להיות תלויים בגורמים חיצוניים.

כמובן שהכול החל עם התפתחותו של העידן הטכנולוגי וכיבושו של האינטרנט את העולם, ואין ספק שהעידן הזה שינה לנו את החיים לגמרי. הפך אותנו ליותר מתוחכמים ואף ליותר חכמים. מה אי אפשר למצוא היום באינטרנט? הכול נגיש, הכול הולך. ומאז רק הלכנו והתפתחנו מבחינה טכנולוגית: שידרגו אותנו עם מכשיר ה- GPS שמכוון אותנו במדויק לכתובת שאנחנו צריכים להגיע, עד כדי מצב שאתם לא יודעים באיזו עיר אתם נמצאים, העיקר הרחוב, כי מה זה משנה איך הגעתם? העיקר שהגעתם. שידרגו אותנו עם הדור השלישי בסלולרי שהופך אותנו לאיש איש עם הסלולרי שלו יחיה.

ומה עכשיו? כמו ששלטי החוצות צועקים לאגו שלך: "אתה חושב שאתה חכם? צודק! אבל יש לי חדשות בשבילכם, לפני שאתם מרגישים את ליטופי האגו נחים על הכתף
- זה לא באמת כי אתם החכמים. אולי כדאי שתתאמצו קצת יותר מלשלוף את הסלולרי בשביל להשלים את משימת הקובייה ההונגרית.

הפרסומת מעבירה את המסר של: "תחיה את החיים הפשוטים. למה לאמץ את המוח אם אתה פשוט יכול לשלוף את הסלולרי?" למה באמת? למה לנו לחפש את התשובות בכוחות עצמנו? להציב אתגרים בחיים? הרי אנחנו בשנות האלפיים! מיום ליום, מרגע לרגע החיים נהיים יותר פשוטים וקלים. מיום ליום מתפתח עוד מוצר שהופך את החיים שלנו לאיכותיים יותר ועל הדרך למנוונים יותר.

בהתחלה, כשצופים בפרסומת, אתם עלולים לחשוב שהבחור גאון! הוא פשוט גאון! הוא גם נראה כזה, עם הראש המורכן כלפי מטה, כמו בחור חנון וביישן שמתעסק כל היום בפיתוח תוכנות (לא שיש בזה משהו רע, נכון?), מי היה מאמין שראשו מורכן כיוון שהוא מחפש את התשובות בגוגל? טוב, בטח שלא המרצים שלו, שמיהרו למחוא לו כפיים על גאונותו הבלתי מוסברת.

אין ספק שמקור מידע נגיש זה דבר חיובי, השאלה היא רק איך משתמשים בו. והשאלה היא היכן נמצא הקו האדום? האם עלינו לחכות ליום שבו נשכב במיטה, רגל על רגל, עם המזגן דולק ומרגריטה קפואה בידינו, כאשר הרובוט שלנו יחיה בשבילנו? האם זה באמת, אבל באמת מה שאנחנו רוצים?
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©