הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הקרב על הזהב
 
אחרי הכישלונות בשנים האחרונות, נבחרת ארצות הברית בכדורסל הולכת על כל הקופה בטורניר האולימפי. השינויים המתבקשים בסגל השחקנים כבר נעשו, ובדרך גם הזלזול ביריבות ייעלם. להם לא יהיה קל, אבל הצופים בבית ייהנו
מאת רוני לוין | 12.08.2008
 

ינסה לחזור לכושר. דוויין ווייד
 
במידה מסוימת, נבחרת ארצות הברית רואה באולימפיאדת בייג'ין את ההזדמנות להחזיר לעצמה את כוח ההרתעה. אותו כוח שהלך לאיבוד בשנים האחרונות בעקבות ההדחה בחצי גמר אליפות העולם, הדיבורים על נדידתם של כוכבי אן.בי.איי לטובת הכסף הגדול של אירופה, והתחושה המרחפת שלכדורסל האמריקאי חסרים כרגע תחכום ותבונה של ידידו מעבר לאוקיינוס. נבחרת ארצות הברית יודעת שהיא לא יכולה להרשות לעצמה איבוד תואר נוסף. בתוצאות שהיו כבר במשחקי ההכנה שאותם הם סיימו במאזן של 0-5  הבהירו שהפעם הם לא יוותרו בכזאת קלות.

לצורך החזרת התואר נעשו כמה שינויים. ראשית, נופו מהנבחרת אלן אייברסון וסטפון מרבורי קלי הדעת, והמושכות הופקדו בידיהם של כריס פול ודרון וויליאמס. בניגוד לראשונים שלא הצליחו להתמודד עם ההגנות האזוריות, וסבלו מיד לא יציבה מחוץ לקשת, וויליאמס ופול מתאימים בדיוק לטורנירים מהסוג הזה. פול הוא קטן, זריז, עם יד טובה מחצי מרחק ויכולת חדירה נפלאה. הוא מהווה נשק יעיל במיוחד נגד ההגנות האירופיות הצפופות. בנוסף, הוא מגיע בכושר שיא אחרי עונה נהדרת בה סחב את קבוצתו, ניו-אורלינס עד חצי גמר המזרח באופן מפתיע ומעורר הערכה. וויליאמס הוא רכז עם גוף מסיבי העוזר לו לחדור ולשמור, בעל יד טובה מבחוץ, יכולת לרוץ ולמצוא את השחקן הפנוי. גם הוא הגיע עם קבוצתו יוטה עד חצי הגמר האזורי (מערב). המאמן, מייק ששבסקי לא היה מוכן לקחת סיכונים, וזימן גם את ג'ייסון קיד הוותיק מדאלאס. קיד יתרום בעיקר ניסיון, ויידע לשמור על ידיים יציבות גם ברגעי הלחץ.

שני שחקנים הובאו למשימות מיוחדות. טיישון פרינס ומייקל רד. פרינס מדטרויט, הוא תופעה מיוחדת בנוף הכדורסל האמריקאי, מבנה גוף דקיק וידיים ארוכות מאפשרות לו משחק הגנה משובח, ועם תוספת של יד לא רעה מבחוץ, הוא מהווה תוספת כוח משמעותית לנבחרת. על רד ממילווקי מוטלת משימה אחת ברורה, לקבור את השלשות בזמן שההגנה האזורית תשאיר אותו חופשי, וכאשר כולם יהיו עסוקים בלשמור על הכוכבים. המטרה שלהם היא להוציא את העוקץ מההגנות שיפעילו נגד האמריקאים.

הכוכבים הגדולים קובי בראיינט, לברון ג'יימס, דווין ווייד וכרמלו אנתוני יהיו אחראים על הנקודות כאשר בכל משחק תפקידו של מישהו אחר להתעלות. ווייד מגיע אחרי עונה שברובה היה פצוע, וינסה לחזור לכושר דרך הטורניר. ג'יימס סוחב בליבו את חרפת הכישלון הקודם וינסה לכפר ובראיינט מגיע אחרי עונת MVP וישתמש בטורניר כדי להמשיך להתנקות מהרבב שדבק בו לאורך כל הקריירה. החזרת התואר הביתה היא דרך מצוינת לקנות בחזרה את לב האומה.

הסתערות על הריבאונד

במסיבות העיתונאים שהתקיימו לפני האולימפיאדה האמריקאים המשיכו לדקלם את המנטרות הקבועות על כך שהם לא מזלזלים באף נבחרת, אך האם הם באמת מאמינים בכך? קשה לדעת, נבחרת ארצות הברית היא באמת הנבחרת המוכשרת ביותר בטורניר. בראש ובראשונה מבחינה פיזית ואתלטית. על פי משחקי ההכנה נראה שהיא מנסה לעשות הרבה יותר מלהחזיר את הזהב הביתה, היא רוצה להחזיר לעצמה את כוח ההרתעה, ובעיקר את ההגמוניה על חצי הכדור המערבי. זה אומר שנראה הגנה חזקה לאורך כל המשחק, ריצה למתפרצות בכל הזדמנות, הסתערות על ריבאונד התקפה, ובניגוד לשנים קודמות גם למידה מדוקדקת של מהלכי הקבוצה היריבה. את כל אלו ינסו האמריקאים להגשים בשילוב הדבר שהם אוהבים יותר מכל, לתת שואו לקהל.

קשה להעריך כיצד יסתיים הטורניר. ארגנטינה תגיע להגן על הזהב מאתונה, רוסיה זכתה באליפות אירופה, ספרד מגיעה כאלופת העולם והיא ללא ספק הנבחרת האירופית המוכשרת ביותר, וליוון תמיד יש נבחרת חזקה. לכל אחת מארבע הנבחרות הללו סיכוי טוב לזכות בזהב. אחרי הצהרת הכוונות שנבחרת ארצות הברית ערכה מול סין, והניצחון שבטח יושג מול אנגולה, יתחילו העניינים להתחמם עם מפגש מול נבחרת הסופלקי ויומיים אחר כך מול השור הספרדי.

בה בעת, בבית השני ייצפו בכיליון עיניים ארגנטינה ורוסיה לראות איזו נבחרת אמריקאית מצפה להם. האם זחוחה, גאה ורברבנית כמו זאת של השנים הקודמות, או שמא ענווה, מקצועית וממוקדת כמו שהאמריקאים מבקשים להיראות? בכל מקרה, לנו הצופים מובטחת חגיגת כדורסל אמיתית.    

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. הכל מתחיל מההגנה
רועי 15.08.2008
 
 
2. הסיומת, אכן, כראוי
יגאל יהב 15.08.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©