הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בגדים מהדמיון
 
התלבושות המושקעות של באטמן וסופרמן שהיו חלק מהפנטזיה של ילדותנו, תוצגנה בחודש הבא בניו יורק בתערוכה "Superheroes: Fashion and Fantasy". בין המעצבים תמצאו שמות כמו ארמני, גוטייה וגליאנו. במרחק נגיעה
מאת אלעד עוזרי | 14.08.2008
 
אופנה נועזת יותר, יצירתית יותר
 
הראו לי אדם, ילד או מבוגר שלא חלם להיות סופרמן אפילו לרגע אחד, ואראה לכם חסך ילדות מהו. ולכן אין זה פלא שבמטרופוליטן בניו יורק, החליטו עם מעצב העל האיטלקי גו'רג'יו ארמני, להציג את תערוכת "Superheroes: Fashion and Fantasy" במהלך ספטמבר הקרוב. כי פנטזיות אכן מתגשמות.

מעבר להענקת בידור נחמד ומיידי
, גיבורי העל בקומיקס נתנו לנו אפשרות להפליג למקומות אחרים ומרוחקים, להילחם בנבלים מרושעים, וכמעט תמיד לנצח אותם אך מעבר לכל, לפחות בדמיון שלנו, להיות ולהיראות כמוהם. קצת קשה לקבוע מי השפיע על מי, מעין משל הביצה והתרנגולת. האם האופנה שקיימת מאז ומתמיד היא שהשפיעה על המראה המוכר של חליפות הספנדקס (לייקרה) הצמודות או שמא דמויות גיבורי העל בקומיקס בעלות החליפות הססגוניות והצבעוניות הם אלה שתרמו להתפתחות האופנה למה שהיא היום - נועזת יותר, יצירתית יותר.

מי שמצפה לראות בתערוכה שלל תחפושות מסרטי הוליווד למיניהם, עלול קצת להתאכזב. התערוכה סוקרת את תרבות הקומיקס מראשיתה, מאז הופעתו בשנת 1938 של גיבור העל הראשון, סופרמן, אל מול בגדי המעצבים המוכרים ז'אן פול גוטייה, גו'ן גליאנו וגו'רגי'ו ארמני וגם מעצבים קצת פחות מוכרים כמו ברנרד ויליאמס, ג'רמי סקוט, טארי מוגלר ואחרים, וזאת על פי קטגוריות שונות, בדרך כלל סביב דמות או מאפיין על ספציפי.

מומלצת בעיקר קטגורית ה-The mutant body אשר מציגה דגמים מרהיבים בעלי שלל פאיטים, נוצות ושאר דברים מוזרים כמו אלו של אלכסנדר מקווין, הידוע בעיצוביו הייחודיים. לא כדאי לפספס את קטגוריית ה- The post-modern body אשר לחדי העין חלק מהדגמים ייראו מוכרים מהקליפ של גו'רג' מייקל too funky. אין ספק כי את ההתעניינות המחודשת בקומיקס, חבים עיתוני הקומיקס לגל ה- Superheroes שתוקף את הוליווד בשנים האחרונות ושהחזיר למרכז הבמה דמויות מוכרות כמו סופרמן ובאטמן ודמויות שלקהל הישראלי מוכרות קצת פחות כאקס מן ודרדוויל.

לכן לא מפתיע כי לנשף השנתי של מכון התלבושות במטרופוליטן, שהוא אחד האירועים המסורתיים והמשמעותיים ביותר בעולם האופנה הבינלאומי, שנערך השנה בסימן התערוכה, הגיעו כוכבים רבים מהוליווד. ביניהם, גו'ליה רוברטס, גו'רג' קלוני (איש העטלף בעצמו) וסקהרלט גו'הנסון. בנוסף הגיעו המון אנשים מתחום האופנה הבינלאומית, ובראשם אנה ווינטור, עורכת מגזין "vogue" האלמותית, שלבשו שלל תלבושות שונות ומשונות שלא היו מביישות אף גיבור על (אולי כן?).

בקיצור, שווה קפיצה. במיוחד כשהדולר זול, וזוהי הזדמנות פז לערוך קניות.

The Metropolitan Museum of Art

1000 Fifth Avenue. New York, New York 10028


 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
5 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. בגדים מהדמיון
רעות 16.08.2008
 
 
2. Fashion and Fantasy
meri_n 16.08.2008
 
 
3. כתבה איכותית...
סורי מייט 16.08.2008
 
 
4. השילוב בין קומיקס ועיצוב....
צומת בילו 17.08.2008
 
 
5. כתבה מעולה!!!
מיכל בן דרור 18.08.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©