הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפזזות בכיף
 
לא עוד ניפוח שרירים או רזון בכל מחיר. הטרנד החדש של הבנות במכוני הכושר הוא ריקודי בטן. שמנה רזה גבוהה נמוכה, העיקר שתפזרי את אברייך בחופשיות רוטטת
מאת נתאלי פרחי | 14.09.2008
 

זה נכון שכשנכנסים למכוני הכושר עוברים דרך אולם מרשרש במכשירי ריצה וניפוח שרירים, אבל כשמסתכלים ברשימת השיעורים הארוכה, מגלים שהמשקל עבר לסוגי התעמלות וריקודים שמטרתם יופי עם אופי. גוף ונפש. חיזוק הביטחון העצמי עם ליטוש התנועות. בקיצור, החלק הנשי הולך ומשתלט על זיעת הגברים. ובראשם, מתברר, החוג לריקודי בטן.

ענף ריקודי הבטן עבר בעשור האחרון שינוי מהפכני. מריקוד שנתפס כזול, מיני ושמשווה את האישה לחפץ,  הפך למחול לגיטימי ואף פופולרי. אמנם גם היום יהיו מי שעדיין ישימו את ריקודי הבטן באותה קטגוריה עם חשפנות, בטענה שגם בו האישה היא רק שעשוע בפני הגבר. אבל עובדה היא שיותר ויותר נשים, מכל הגילאים, לא נרתעות ונסחפות אחר הריקוד, דווקא בשל הערך המוסף שלו על פני חוגי ספורט מסורתיים.
 

מענטזות בלי לדפוק חשבון . שיעור ריקודי בטן
 

ואכן השתתפות בשיעור ריקודי בטן היא חוויה יוצאת דופן.כמו בכל שיעור, בריקודי הבטן יש מוסיקה קצבית, מזיעים הרבה ואחר כך נתפסים כל מיני שרירים שכלל לא היינו מודעים  לקיומם. אבל מה ששונה היא האווירה- אין סטים, אין כיווצים, לא חושבים על כמות הקלוריות ששורפים, ועל הדופק שמאיצים. פשוט משתחררים ונהנים.
שחרור היא בהחלט מילת המפתח בשיעור. שחרור של הגוף, אך בעיקר  התודעה  כי  לא מספיק  לדעת איך לעשות גלים בבטן. החוכמה היא להרגיש מספיק בטוחות ושלמות עם גופנו כדי לא להתבייש לעשות את אותן תנועות משחררות. רק אז אפשר באמת ליהנות מהריקוד עצמו. אמנם בכל שיעור לומדים טכניקה וצעדים, אבל יש לכל אחת הזדמנות ללמוד להרגיש מספיק בטוחה בעצמה לעשות זאת מבלי לדפוק חשבון לכל מי שעומד מסביב. 

בניגוד למה שאולי מקובל לחשוב, ריקודי בטן קשים ללימוד. הם דורשים שליטה מדויקת בכל שריר בגוף, גמישות רבה והרבה סבלנות. מי שחושבת ששיעור ריקודי בטן הוא בעצם חפלה, שכל מה שעושים בו זה כמה ענטוזים, מנענעים את החזה ובזה נגמר הסיפור, תתבדה מהר מאוד. ללמוד ריקודי בטן זה תהליך אינדיבידואלי ודי ארוך. הוא דורש סבלנות ובעיקר קבלה עצמית של הנכסים הגופניים שבהם התברכנו. אבל התרומה שלו לנפש  של מי שבאמת נפתחת לריקוד ורוקדת מתוך אהבה אליו וחיבור לעצמה היא ענקית.

הבונוס שמציע חוג ריקודי הבטן הוא, שכל שיעור הוא גם הרצאה על העצמה נשית וקבלת הגוף הנשי על כל סוגיו: רזה, שמן, צעיר, מבוגר וכל מה שבאמצע. זה מסר שכל מדריכה מדגישה לפחות עשר פעמים בשיעור. אין בו שעבוד למבנה גוף אחד, כמו בבלט. זו כנראה הסיבה לפופולריות הגוברת שלו. השתתפות בחוג היא חוויה מתקנת. במקום להתבייש בגוף ולהסתיר אותו, ריקודי הבטן, מלמדים גם לאהוב את מה שהטבע נתן לנו, ולהשתמש בזה בריקוד. התוצאה היא שהשינוי בתפיסת הגוף תורם להעלאת הביטחון העצמי, מכיוון שזה ריקוד שמבטא את הנשיות ומציג אותה בגאווה.

חלק בלתי נפרד מתרבות ריקודי הבטן היא  ההבנה  שמדובר בריקוד משחרר, ושהשיעור הוא מסגרת חופשית יותר מכל פעילות אחרת שמתקיימת במכון הכושר, ואולי אף עומד בסתירה מוחלטת למהות שלהם. זאת מפני שאם מכוני הכושר מכתיבים לנשים צורה אחת של יופי – רזה, ריקודי הבטן מציעים אלטרנטיבה סלחנית יותר: לא נורא ואפילו עדיף שיהיה לך בטן, ישבן, אגן וחזה גדולים. כל אחת חופשייה להזיז כל איבר בגוף שלה ואף אחד לא יגיד לה שזה לא מכובד.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©