הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
השדכן ממול
 
שייכים? מקובלים? הגיע הזמן לומר את האמת, להסיר את המסכה ולהודות בכך שפייסבוק הוא אתר היכרויות מחופש
מאת שרון חסון | 05.12.2008
 
הוא מצליח לגרום לנו להרגיש כל כך טוב עם עצמנו, כשאנחנו מביטים בכמות החברים שלנו. רק שאולי כדאי שנחשוב שוב, ונתחיל להפריד בין חברים למכרים או לסתם אנשים שפגשנו פעם אחת בחיינו. כך שאולי עלינו להטיל ספק במענה של פייסבוק לצורך שלנו להרגיש שייכים ומקובלים, אבל עם דבר אחד אי אפשר להתווכח - הוא בהחלט שדכן לא רע.

לא מעט אנשים מתביישים להודות שיש להם מנוי לאתרי היכרויות כי הם נראים נואשים מדי, וגם הווירטואליות מוציאה את הכיף מהרומנטיקה. לאחרונה, שמעתי כמה שיחות על אתרי היכרויות שבהן הרבה נשים וגברים טענו ש"הם לא עד כדי כך פתטיים והם לא יכירו דרך האינטרנט". ובכן, טענה קצת מיושנת, אבל ייתכן שהיא מוצדקת במעט. הייתי אפילו מעזה לקבל אותה אילולא אותם אנשים לא היו נכנסים לפייסבוק שנייה אחרי, ומפלרטטים עם אחרים.

הם לא עד כדי כך פתטיים, ולא יכירו דרך האינטרנט
 

הפייסבוק גורם להם להרגיש שזה בסדר. הם אפילו לא מגדירים אותו כאתר היכרויות, אלא כ"רשת חברתית", שזה, אגב, נכון, אבל כשחושבים על זה, "רשת חברתית" מכילה בתוכה עולם ומלואו. אז לאנשים יש את ההגדרות שלהם, וכמו בכל תחום בחיים, הכול פסיכולוגי. הפייסבוק מקנה תחושה שכולם שם, וכולם עושים את זה, ולכן זה ממש בסדר.

מעבר לכך, לא ברור מראש שאם יש לך כרטיס, זה אומר שאתה מחפש משהו, לעומת אתרי היכרויות, שרק לשם מטרה זו אתה שם. אתה לא מפרט את עצמך עד רזולוציה של סוג האוכל או סוג הבילוי האהוב עליך, אלא פשוט שם המון תמונות, כדי שיראו אותך מכל זווית אפשרית, כותב שאתה רווק ושאתה מחפש מערכת יחסים, או שאתה סתם מחפש "דייטינג". אבל שמישהו יזכיר את צירוף המילים "אתר היכרויות"? מה פתאום. שלא נרגיש רע עם עצמנו, חלילה.

אז אולי נפסיק להעמיד פנים ונקרא לילד בשמו? גם אם זו לא הסיבה העיקרית בשביל זה הוא שם. אבל בואו נתקן ונאמר, שהפייסבוק הוא אתר היכרויות בלתי פורמלי, אנחנו לא שם באמת בשביל להכיר, זה "על הדרך", כי ככה יוצא. עכשיו יותר טוב? המצפון נקי?
 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. תכל'ס צודקת אני ניסיתי חמש דקות פייסבוק ויצאתי ...
רבי יוסף בעל מדד הרייטינג 12.12.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©