הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
טיפשות באוויר
 
ערוץ הספורט מזלזל בשידור הרציף של מגזין "חמישיות", משתמש ב"חדשות הספורט" ככלי לקידום תוכניותיו, ומשדר את משחקי הליגות באירופה בלופ אינסופי
מאת יואב מלכה | 11.12.2008
 

למרות שמזה זמן רב מספר לא מבוטל בקהל צופי הטלוויזיה בישראל מתרעם על  התכנים הירודים המשודרים, עדיין לא נוצר כאן מרד צרכנים או משהו שמתקרב לזה. זו כנראה גם אחת הסיבות לכך שאין מי שימחה כשתוכניות איכות אינן משודרות בפרקי זמן קבועים, וקשה לעקוב אחריהן. השידורים הישירים ממשחקי ליגת האלופות בכדורגל (אשר מתקיימים אחת לשבועיים או שלושה) בארבעת ערוצי הספורט בכבלים (ספורט 5, ספורט 5+, 5+ לייב ו- 5+ גולד) מהווים את אחת מספינות הדגל של הערוצים מזה שנים. אולם, כשזה בא על חשבון מגזין כדורסל משובח, העסק קצת מאבד מאיכותו.

"חמישיות" בהנחיית עפר שלח, אביב לביא והפרשן שימי ריגר, משודרת בתקופת משחקי ליגות הכדורסל הישראלי, מדי שלישי ב-23:35, לאחר "חדשות הספורט". עם זאת, כשמתקיים מחזור בליגת האלופות, בדרך כלל פעמיים בחודש בימי שלישי ורביעי, בערוצי הספורט מוותרים על מהדורות החדשות, ובימי שלישי אף על האולפן הכתום, לטובת תוכנית סיכום משחקי הכדורגל מהיבשת, שהסתיימו דקות קודם לכן. ההחלטה הופכת תמוהה לנוכח שידור התוכנית בשידור חי, בארבעת הערוצים במקביל.

אחת מספינות הדגל של ערוצי הספורט. מנצ'סטר יונייטד בגמר ליגת האלופות 2008
 

לכן, הנה הצעת ייעול. העבירו נא את שידור תוכנית סיכום משחקי הכדורגל לערוץ ספורט 5, אשר משודר גם אצל אילו שאינם מחוברים לממיר הדיגיטלי. בנוסף, הניחו ל"חדשות הספורט"  ול"חמישיות", לקבל את זמן המסך שלהן כהלכה באחד הערוצים, לאחר סיום השידור הישיר באותו ערוץ. אני מבין, כי לא ניתן להקליט שלוש תוכניות מקבילות תחת קורת הגג של אולפן אחד, אך זוהי אינה סיבה למציאות הקיימת. רוב התכנים נאספים שעות רבות לפני תחילת השידור. לכן ניתן להקליט את שתי התוכניות, באותם ימי ליגת האלופות, ולשדר אותן במקביל לשידור החי. ויפה שעה אחת קודם.

עניין נוסף אשר מצריך דיון קצר לטעמי הוא התנהלותם של מגישי חדשות הספורט. בדרך כלל, בעת שידור המהדורה עוברים המגישים לשידור ישיר וקצר של משחק כדורגל אירופי. העניין מהווה בזבוז זמן יקר, כאשר המגישים מסבירים מי הן הקבוצות המתמודדות ועוד פרטים טכניים שאינם משמעותיים למהדורה, במטרה לקדם את שידורי הערוץ הספציפי (5+ לייב או 5+). כמו כן מתוך 35 דקות, בהן אמורים אוהבי הספורט לקבל ידיעות חדשותיות ומעניינות בתוספת כתבות צבע נחמדות, רק חצי מהזמן (ולרוב קצת פחות גם מזה) נעשה כך, בעוד בחצי השני משודרים תכנים למטרת מילוי זמן מסך גרידא, ולקידום התכנים אשר משודרים בערוץ בלבד. למשל, לא משודרות כתבות נרחבות על משחקי הליגה האנגלית (הנמצאים בבעלות הערוץ המתחרה צ'רלטון), אלא אם כן מדובר במפעל גביע הליגה הפחות חשוב, אותו משדר ערוץ הספורט). התוצאה: מוצר סופי עלוב ללא תמורה עיתונאית.

בדיקה בלוח השידורים בערוץ מעלה מספר לא מבוטל (וגם לא ברור), של שעות משדרי סיכום לליגות האירופיות השונות בכדורגל : הליגה הצרפתית, האנגלית, הגרמנית והספרדית. אין ויכוח על רמת המשחקים הגבוהה, אולם ספק רב אם כמות הצופים מצדיקה את שידורם בלופ בשעות בהן אין אף משחק או תוכנית בשידור ישיר. 

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©