הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עד שהוא הלך
 
כל מערכת יחסים מתבססת על תלות ושליטה, כשהגברים מעדיפים נשים שזקוקות להן ולא להיפך. אז מה כדאי להיות שברירית או פריג'ידית?
מאת שרון חסון | 15.12.2008
 

גברים... מצד אחד, הם אוהבים כשאנחנו תלויות בהם. מצד שני, הם אוהבים נשים שיודעות מה הן רוצות - עצמאיות, עם רגליים על הקרקע ושאיפות שמגיעות עד מגדלי עזריאלי. ושם זה נעצר. הם מאוימים מזה, חוששים מזה, מפחדים שיום יבוא והאישה שלהם לא תצטרך אותם יותר.

כשחושבים על כך, כל אחד מאיתנו אוהב לחוש את תחושת השליטה, ולא במובן הרע של המילה. נולדנו לשם מטרה מסוימת, בכדי לממש את עצמנו, כל אחד בדרכו שלו. כולנו, בבסיסנו, אנשים טובים, אנשים שרוצים לעזור לזולת. אחד עוזר לאישה זקנה לחצות את הכביש, השני תורם בגדים לעמותות, השלישי הולך ללמוד רפואה כדי להציל חיי אדם או פסיכולוגיה כדי להציל את נפש אדם.

במערכות יחסים זה די דומה. תמיד ישנו הצד הזקוק והצד הנזקק. לא תמיד הוא גלוי לעין, לעיתים צריך לחפור בנבכי הנפש של אדם בשביל לגלות מהן נקודות החולשה שלו. ואז, פשוט להיות שם ולעזור לו. יש אנשים שבוחרים את החברים שלהם לפי זה, ואפילו מבלי לשים לב לכך. הם פשוט מוצאים את עצמם יום אחד מוקפים בחברים שזקוקים להם, שאפילו די תלויים בהם. ולמה? כי הם זקוקים לתחושת השליטה, לתחושה שהם יכולים לעזור, שהם יכולים לתת. זה עושה להם טוב.

מפחדים, מאוימים, חוששים שהיא לא תצטרך אותם יותר
 

ככה זה גם עם גברים. לפחות הגברים שיצא לי להיתקל בהם בזמן האחרון.
גברים מחפשים אישה שתזדקק להם. מחפשים אישה שלא תעזוב אותם, כי היא תלויה בהם, כי היא נחשפה בפניהם, כי היא שברירית מולם והם מלאי שליטה. זה נשמע כמו ביקורת, אבל לא בהכרח. זוהי עובדה שקיימת, לפי איך שאני רואה את זה כמובן. בפעם האחרונה שנחשפתי לגבר, הרגשתי קרובה אליו, נינוחה איתו ואין בזה שום דבר רע. עד שהוא הולך.

אז כמובן שלומדים מטעויות בחיים, החיים זה בית ספר, בלה, בלה... והיום אני לא נחשפת כל כך בקלות לבנאדם. ואז, תמיד מגיעים החכמולוגים האלה שקוראים לי "מלכת הקרח" או "סגורה" או משהו בסגנון הזה. כמה זמן לוקח להפשיר קרח? כנראה שבחורף זה אפילו קצת יותר קשה. במקום קר הקרח לא יופשר, הוא צריך להרגיש את החום בשביל להתחיל להפשיר. אז גברים חוששים ממני. מרגישים מאוימים. כי אני בחורה עצמאית שיודעת מה היא רוצה ומשיגה את זה. נקודה.

לא יצא לכם להיתקל במקרים בהם כשהאישה גדלה, פורחת והופכת ליותר עצמאית, הדרכים בינה לבין בן זוגה נפרדות? זו אינה מקריות, חברים. הגבר לא יכול לשאת את העובדה שהאישה שלו לא זקוקה לו יותר, שהיא לא תלויה בו יותר. אבל מה שהוא לא מבין זה שהוא טועה. בגדול. הכול תלוי רק באיך שהוא מגדיר "תלות" או "נזקקות". בסופו של יום, כל אחד מאיתנו זקוק לחום ואהבה, לשיחה טובה ולאדם שהוא יכול לסמוך עליו.

בסופו של יום, כל אחד מאיתנו תלוי באנשים שהוא אוהב ושאוהבים אותו, כי הדבר הכי קטן שיעשו לו עלול לפגוע בו. אז אולי כדאי לתת את הצ'אנס הזה. אולי כדאי לגלות את התלות והנזקקות במקום אחר. מקום קצת יותר עמוק.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
5 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. כל מילה בסלע !!!
'טת 16.12.2008
 
 
2. חבל על הזמן !
אפרת 16.12.2008
 
 
3. עד שהוא......
אייל לוי 17.12.2008
 
 
4. מדהימה
שמה 17.12.2008
 
 
5. לא נכון בהכרח...
מורן 02.05.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©