הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
עקרות עם צבע
 
היצירה "פוסט מרתה" היא חגיגה מוסיקלית עם חיבור מושלם בין אמנות המשחק לאמנות המחול
מאת קרן לוי | 17.12.2008
 
אין פספוסים ב"פוסט-מרתה", היצירה של ניב שינפלד ואורן לאור בשיתוף רונית זיו. מדובר בנקודת מפגש בין אמנות לחיים המוצגת בצורה תיאטרלית וחזקה, בדיוק הדרך שבה נוכל להרגיש אותה. מופע המחול נוצר בהשראת מחזהו של אדוארד אלבי "מי מפחד מווירג'יניה וולף" העוסק בזוג בוגר ועקר (עירד מצליח ורונית זיו) במפגש עם זוג צעיר (סיון גוטהולץ ואדם בן צבי). המרכיב המשותף ליצירות של שינפלד ולאור, והאהוב עלי במיוחד, הוא האופן הבולט בו מתחברים להם אמנויות המשחק עם המחול. ניכרת תרומתה של זיו לפן הדרמטי יותר של המופע שמציג את הבעייתיות של יחיד בתוך זוג שעומד מול קושי בסיסי של עקרות, ומול הקנאה באילו שיכולים.

קל היה להבין את הדימוי של זוג צבעוני מול זוג כהה ואפור, נראה כי לא במקרה הם גם לבושים בהתאם, באופן הכי אמיתי שאפשר לרקוד אותו. הזוג הצעיר רוקד מחול מטורף של שחרור והבעה, הסממן הבולט ביותר הוא המבט המישיר עיניים בין השניים, מבט כמו שהוא, טבעי, ללא פחד וחרדה מעומק הקשר הזוגי. הזוג הבוגר עצור וחסום. עייף, אך יש בו שארית תקווה שיהפוך גם הוא לצבעוני ושמח, זוג מלא מבפנים, כזה שיכול להביא ילדים לעולם.

הבובות מסמלות את הרעש והשמחה שמביא איתו תינוק להורים. מתוך "פוסט מרתה"
תצלום : גדי דגון

"פוסט-מרתה" היא ללא ספק קודם כל, חגיגה מוסיקלית. יש כאן התאמה כמעט מושלמת בין כל תו ותו בשיר לבין כל צעד, מגע והתנהגות הרקדנים. נראה כי היוצרים והמפיק המוסיקלי (דידי ארז) יודעים היטב היכן מצויות הנקודות הרגישות של הקהל. בין הקטעים במופע ישנה הרגשה שהנשימה נעצרת, והחוויה העצובה של הרקדנים הופכת למציאותית עד כדי כאב.

ההפתעה הגדולה של הערב היא האופן המוחשי שבו זיו מעלה את נושא העקרות על הבמה, על ידי הוצאת בובות צבעוניות רבות מתוך הארגז עליו היא יושבת. הבובות מסמלות את הרעש והשמחה שמביא איתו תינוק לזוג הורים, לצד הפתאומיות וההלם שהוא יוצר בזוג ההורים הטריים, עבור הזוג הוותיק מדובר בפסק זמן מהטרדות ומהקושי. תחילתו של עיסוק במשהו אחר, לראשונה לא בהם. הבחירה הנכונה בדמויות בוגרות לצד צעירות גם היא מחזקת את התחושה שמשהו אמיתי, חי ובועט קורה כאן על הבמה.

מתוך פסטיבל "הרמת מסך" הרמת מסך 2 "פוסט-מרתה". מרכז סוזן דלל

להופעה שתתקיים ביום שבת 03/01/2009 תינתן הנחה מיוחדת לסטודנטים קוראי "הזיקית" >>
כרטיס ב- 60 ₪ (במקום 100 ₪) לפי קוד 999 בקופת סוזן דלל ( או בטלפון 03-5105656 )

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. Keren
Ayelet 19.12.2008
 
 
2. comment
avi shaulov 01.01.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©