הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הלו, תתעוררו
 
נראה כי במכבי תל אביב מעדיפים לטמון את הראש בחול מאשר לומר שהכישלון החרוץ של הקבוצה הולך ומחריף. מינויו של אבי נמני למאמן לא שיפר את המצב
מאת שי נמרודי | 26.12.2008
 

יש לו עבר מוכח באימון. רן בן שמעון
 
על פי ההצהרות המגיעות לאחרונה מכיוון מכבי תל אביב, נראה שאנשי מועדון הכדורגל והאוהדים לא ממש מחוברים למציאות. הם מדברים על העפלה לאירופה כמטרה ריאלית, על קבוצה מוכשרת שרק מחכה לרגע שתתחבר ותתפוצץ על המגרש. הם מאמינים שהאליל הבלתי מעורער, שכל לובש צהוב-כחול סוגד לו, המאמן אבי נמני – יוביל את הקבוצה לימים טובים.

הלו, להתעורר שם! אנחנו כבר במחזור ה-15, מחצית העונה כבר מאחורנו, ומכבי תל אביב במרחק שתי נקודות בלבד מהמקום ממנו הולכים למשחקי הישרדות בליגה. מדובר בכישלון חרוץ שרק שהולך ומחריף משבוע לשבוע. האחראים לו הם ההנהלה והצוות המקצועי.

הבעיה החמורה שלהם היא אי ההפנמה של המצב בו הם נמצאים. עד שהאדונים אביב בושינסקי, עוזי שעיה ושאר קברניטי הקבוצה לא יבינו שהיא נמצאת בבור עמוק, אין שום סיכוי שהעגלה הזו תצא מהבוץ. הם חייבים לשנות  את החשיבה גם בהצהרות מכיוונם שצריכות להיות ברוח שונה. כאלו שמדברות על לחימה, הישרדות, שמלמדות על הבנה לעומק של המצב בו נמצאת הקבוצה, ועל רצון עז להתאושש, ולא על אירופה או על חבורה מוכשרת. עליהם להודות שהקבוצה נכשלה, ושהשחקנים שנרכשו בעשרות אלפי דולרים לא ראויים ללבוש את החולצה הצהובה. או במילים אחרות, עדיין לא נמצא הרופא שירפא חולה שלא יודע שהוא חולה.

אך לא בכך מסתכמות הבעיות בקרית שלום. המצב חמור אף יותר כאשר מביטים אל ספסל הקבוצה. אין שם כרגע סמכות מקצועית שיכולה להוציא אותם מהמשבר ולהוביל לדרך חדשה. עם כל הכבוד למעמד של נמני בקרב האוהדים, הוא אולי שחקן ענק, דמות חשובה בהיסטוריה של המועדון, קפטן אהוב, אך כל אלו לא הופכים אותו למאמן כדורגל.

על מנת להפוך לכזה הוא צריך לעבור קורס מאמנים, לשמוע הרצאות, לנסוע להשתלמויות. כל עוד נמני לא יעשה כך, הסיכוי שיוציא את הקבוצה מהמשבר הוא קלוש, ועדיף היה לצהובים לו היו משאירים את רן בן שמעון בתפקיד. לפחות  יש לו עבר מוכח בתחום (גם אם הוא מסתכם בשנים בודדות). אם הקבוצה לא התחברה עד עכשיו, לא הייתי בונה על שחקן עבר מפואר, שאין לו שום קשר לאימון, כמי שידביק את החלקים ויהפוך אותה לשלם מנצח.

אני מציע למכבי תל אביב להביט מזרחה, ולראות מה קרה העונה לבית"ר ירושלים. מתחילת העונה מספרים לנו מנהלי הדאבליסטית ושחקניה, כי הקבוצה מפוצצת בכישרון ואו טו טו הכל יהיה בסדר. ההתרסקות בקרקוב במוקדמות ליגת האלופות, התוצאות המביכות בליגה וסיבוב שלם בלי ניצחונות בית,נעלמו מעיני האנשים בבירה. "אנחנו הקבוצה הכי טובה בארץ" המשיכו לפמפם ולא שמו לב שהליגה בורחת להם מהידיים. יכול מאוד להיות ש-11 הנקודות שמפרידות בין ירושלים למוליכה מכבי חיפה הן פער בלתי סגיר. לו היו מפנימים שם שהקבוצה במשבר, ועושים שינוי בחשיבה כבר בחודש ספטמבר על מנת להתאים את הרוח בקבוצה למצב אליו נקלעה, ולא טומנים את ראשם בחול, אפשר שהפער מהצמרת היה קטן יותר. ואז עוד היה טעם לדבר על אליפות העונה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
0 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©