הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
סליחה שאנחנו מנצחים
 
הניסיון לנגח את מכבי חיפה כאילו רמת הכדורגל שלה חלשה במיוחד - מופרך מהיסוד. בטח כאשר באותה נשימה מהללים ומשבחים את הכדורגל שהציגה האלופה בית"ר ירושלים
מאת שי נמרודי | 26.12.2008
 

לאחרונה נשמעות טענות נגד הכדורגל שמציגה מכבי חיפה, לפיהן איכות המשחק שמציגים חניכיו של אלישע לוי אינה ראויה למוליכת הטבלה. כלומר, חיפה זוחלת לאליפות בחסד ולא בזכות. "הקבוצות האחרות חלשות מתמיד", "אין לחיפה יריבה אמיתית", ועוד טיעונים שנשמעים משכנעים עד כדי כך שבחיפה נאלצים להתנצל שהם מובילים ולהרגיש לא בנוח. לטובת מי ששכח, בשנים האחרונות, הכדורגל הישראלי נמצא במשבר עמוק, והרמה המוצגת העונה חלשה מאוד אך לא חריגה. זו הרמה לה התרגלנו. אני לא זוכר קבוצות איכותיות שהציגו כדורגל מרשים מאז הימים שיעקובו, ז'וטאוטאס ופראליה ריקדו כאן על הדשא. זוהי עובדה מצערת שמלווה את אוהבי הכדורגל היפה כבר שנים.

חיפה לא שונה מהאלופה בשנתיים שקדמו לה, בית"ר ירושלים. גם היא הציגה כדורגל חלש ומחפיר ברוב העונה שעברה, ואף בזו שקדמה לה. גם היא שיעממה את תומכיה ואת שאר אוהדי הכדורגל משבת לשבת. אך כעת, משום מה, הזיכרון של אנשי הכדורגל בארץ התקצר משמעותית, והם מתרכזים בלהכפיש את הכדורגל של חיפה, תוך שירת שירי הלל לכדורגל שהציגה ירושלים בשנתיים האחרונות.

הזיכרון של האוהדים כנראה התקצר משמעותית. בירם כיאל, אייל גולסה ועידן טל
תצלום: מתוך האתר הרשמי של מכבי חיפה

אז אלו שעורגים לכדורגל של בית"ר ומדברים על תצוגות יפות ומשכנעות יותר מחיפה, צריכים להתייחס לנתון הבא. בעונה שעברה, לאחר 15 מחזורים התייצבה ירושלים בראשות הטבלה עם 34 נקודות שכוללים עשרה ניצחונות, ארבע תוצאות תיקו והפסד בודד. הבית"רים הבקיעו 30 שערים. כך נראתה האלופה המהוללת בדיוק בנקודת הזמן הנוכחית לפני שנה. העונה, מכבי חיפה ראשונה עם 32 נקודות, המורכבות מתשעה ניצחונות, חמש תוצאות תיקו והפסד, במהלכם הבקיעו הירוקים 28 שערים. כפי שניתן לראות ההבדלים זניחים מאוד. חשוב לזכור שגם לבית"ר לא היו יריבות של ממש, כאשר שתי התל אביביות קרסו בעונה שעברה וחיפה יצאה מהמירוץ כבר בתחילת הדרך. אלו מכם המתעקשים ללכת עונה לאחור, לאליפות הראשונה, יופתעו לגלות שבשלב הנוכחי של העונה אז היו למוליכה 31 נקודות בלבד (פחות מחיפה של העונה) שכוללים שני הפסדים, ו-26 שערי זכות בלבד.

הנתונים הללו מוכיחים כי בכדורגל החלש שמציגה המוליכה מהכרמל העונה אין שום חדש. זו הרמה שהוצגה כאן בשנים האחרונות, וכנראה שגם תוצג בשנים הקרובות. הניסיונות לנגח את חיפה ולהציג את הרמה שלה כחלשה במיוחד, או ככזו הנהנית ממזל גדול כיוון שאין לה יריבות שידביקו אותה, מופרכים מהיסוד. בטח כאשר באותה נשימה מהללים ומשבחים את הכדורגל שהציגה קבוצתו של גאידמק.

לסיום, הערה קטנה למנהלי ערוץ 10 שהצליחו לעצבן במיוחד את צופי הכדורגל השבוע. בהחלט מובן שהערוץ מצוי בקשיים כלכליים רציניים. אך אלו לא מצדיקים את השידור השערורייתי שליווה את משחק הליגה בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים, והפך את המשחק למשני ממש. מה לא היה שם? קידומים לסרטים במהלך המשחק עצמו, פרסומות פופ אפ שקופצות ומדלגות על המסך בכל שנייה אפשרית, והשיא: שעון עצר שמלווה את המשחק כל העת בדרכו לשעת ההתחלה של "הישרדות". למי שתוהה, המשחק התקיים 48 שעות לפני שידור התוכנית. מדוע היה צורך בשעון כזה שיתפוס את החלקים שעוד נותרו פנויים במסך ויציק בעיניים? ניתן  היה להסתפק בתזכורות של יורם ארבל מדי פעם. בערוץ 10 עשו הכל על מנת למנוע מאוהדי הכדורגל הנאה, והפכו את השידור למטרד של ממש. פשוט בושה וחרפה.

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
2 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. שאלה
איציק אבואה 26.12.2008
 
אני יכול לענות למרות שאני לא מר נמרודי?
ירון קלנר 27.12.2008
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©