הזיקית
 
 
   
 
 
  עמוד הבית
|
כנסו-כנסו
|
אודות
|
צרו קשר
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפוש:
 
 
חפש
 
חיפוש מתקדם>
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחליפה רגש
 
אחרי שהחליטה שהחדר שלה לבן מדי, רוני וינגולד ניסתה למצוא את הצבע המושלם ל"קארמה טובה"
מאת רוני וינגולד | 01.01.2009
 

לאחרונה החלטתי שאני חייבת לעשות שינוי בחיים. אולי כי הייתה לי קארמה רעה, אולי זה חוסר הסדר שהחדר שלי שרוי בו רוב הזמן, ואולי זה בכלל הבלאגן הפנימי שאני נמצאת בו כבר המון זמן. לבסוף הצלחתי לעלות על הבעיה - החדר שלי לבן מדי. ההתלבטות הייתה קשה, כל אחד הציע צבע אחר. אבל מכל זה נבעה מסקנה אחת ברורה לצבעים יש השפעה ישירה על הרגשות שלנו, על התפקוד שלנו ויותר מכל על שלוות הנפש שלנו.

החלטתי לשים נפשי בכפי ולצבוע את החדר מחדש. העולם מושפע מצבעים, והיכולת הוויזואלית שלנו להבחין ביניהם מאפשרת ליהנות מהיופי שלו. לצבעים יש יכולת לרגש, להרגיע אותנו ולגרום לנו להנאה. מה גם שצבעים מקבלים משמעויות שונות בכל תרבות.

הכתום מעורר שמחה לעומת התכלת שמפחית מתחים
תצלום : sxc

בהתחלה, בחרתי בסגול כי הוא מעורר שלווה, מסייע להתמודדות עם פחדים וחוסר שקט, מחזק רגשות, מגביר את היצירתיות והדאגה לזולת. אבל למרות סגולותיו של הסגול, הכהות אטמה לי את המרחב והייתי חייבת למצוא צבע אחר. צהוב! הצבע של השמש, וגם מזכיר לי את החמנייה, הפרח האהוב עלי. מה גם ששמעתי שהוא משפיע לטובה על היצירתיות ועל כושר הארגון. מחזק את הזיכרון, את יכולת ההחלטה והשיפוט ההגיוני (דבר שנחוץ לי במיוחד). אך לצערי, מבלי להישמע שטחית נראיתי כל כך חיוורת במראה כשהצהוב ברקע שנאלצתי לחשוב במהרה על צבע אחר.

עכשיו כבר ממש התלבטתי, אפילו לכמה רגעים שקלתי לחזור ללבן הבנאלי והמוכר. חשבתי לעצמי מה כבר כל כך רע בו? הוא מדגיש חופש וטוהר, מעודד להיפתח לסביבה ואף מחזק את תחושת ההגנה והביטחון. אבל זה פשוט לא בשליטתי. החדר שלי צריך להיות קצת אחר. אבל בלי להתייאש המשכתי בחיפושי ומצאתי את השילוב המושלם והנכון בשבילי. כתום ותכלת. כן, כן, יכול להיות שחלקכם מעקם את האף ממש ברגע זה, אבל לכל הספקנים אני ממליצה בחום על השילוב המהמם. הרמוניה כזאת לא נראתה מזמן. הכתום – מעורר שמחה ועניין, מעודד לסלוח, משחרר רגשות ומפחית רחמים עצמיים וחוסר הערכה עצמית (ואם זה לא נהדר, מה כן?). לעומת זאת, התכלת מפחית מתחים, בדידות, תשישות ועייפות. הוא גם מעודד להתחיל מחדש, מעורר יצירתיות ורצון להתחבר עם אנשים אחרים.

אז אומנם שלמות עדיין לא השגתי, אך מה שכן זה בהחלט הרבה יותר שלווה וריגוש. לא אשקר שאני עדיין סובלת מרחמים עצמיים פה ושם, והמתחים עדיין מורגשים בחלק העליון של הגב. אז נכון, שהצבעים לא ישנו את החיים אבל הם בהחלט יכולים לעשות אותם לנעימים יותר.

בחזרה לעמוד הראשי של הפרויקט

 
הוספת תגובה  הוספת תגובה
 
הדפסה  הדפסה
 
שילחו לחבר  שילחו לחבר
כנסו כנסו
 
1 תגובות
לקריאת כל התגובות ברצף
1. החזרת לי את הצבע לעיניים
מאמ''א 06.01.2009
 
 
 
עוד בנושא זה
 
 
עוד מאותו כותב
 
 
 
powered by 
  המערכת
 
 
הזיקית בפייסבוק
 
 
בית הספר לתקשורת
 
 
רדיו קול הקמפוס
 
 
תנאי שימוש
 
כל הזכויות שמורות ©